Jakie garnki na indukcję są najlepsze? Sprawdź!

Kuchenki z płytą indukcyjną są coraz popularniejsze. Trudno się temu dziwić, gdyż indukcja jest wygodna i stosunkowo łatwa do utrzymania w czystości. Dużym plusem jest jej elegancki, dyskretny wygląd. Jednak gotowanie na indukcji przebiega trochę inaczej, niż na tradycyjnej kuchence, potrzebne są też garnki o określonych parametrach.

Jakie garnki na indukcję są najlepsze? Sprawdź!
fot. unsplash.com

Jakie garnki są odpowiednie do gotowania na indukcji? Czy można używać zwykłych, uniwersalnych, czy muszą być specjalne? Planując zakup garnków na indukcję dobrze jest wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze. Prezentujemy poniżej garnki przystosowane do kuchenek indukcyjnych wiodących marek: Zwieger, Ambition i WMF, piękne, praktyczne i niezawodne.

Właściwości garnków na indukcję

Wybierając garnek na indukcję trzeba sprawdzić, czy na opakowaniu lub dnie naczynia znajduje się symbol indukcji, charakterystyczna zwojnica. Jeżeli jest tak oznaczony, na pewno zadziała na kuchence indukcyjnej. Na przykład garnek Zwieger z serii Klassiker ma po zewnętrznej stronie, w dolnej części oznaczenie informujące, że nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek.

Najważniejsze cechy garnków na indukcję to:

  • Grube dno

Jeżeli dno jest cienkie, garnek szybko może zdeformować się w trakcie użytkowania. Dolna część, stykająca się bezpośrednio z gorącą płytą, będzie się odkształcać. Ciepło zacznie rozprowadzać się nierównomiernie, co wydłuży czas gotowania potraw.
Dno garnka na indukcję powinno mieć od 5 do 10 milimetrów grubości. Może składać się z jednej lub kilku warstw. Najlepiej na indukcji sprawdzają się garnki z wielowarstwowym dnem.

  • Ferromagnetyczny materiał

Dno garnka na indukcję musi mieć właściwości ferromagnetyczne. Tylko wówczas indukcja “zobaczy” garnek i zacznie działać. Zewnętrzna warstwa dna naczynia powinna być wykonana z ferromagnetycznego materiału. Można to sprawdzić za pomocą magnesu, dno garnka powinno go przyciągać.

Garnki na indukcję WMF – wygoda użytkowania

WMF to niemiecka marka z ponad 150-letnią tradycją. Naczynia tej firmy charakteryzują się eleganckim, luksusowym designem, solidnością oraz funkcjonalnością, która ułatwia codzienne użytkowanie. Garnki WMF Comfort Line doskonale sprawdzają się na kuchenkach indukcyjnych. Mają grube dna TransTherm, które szybko się nagrzewają i długo utrzymują ciepło, są więc energooszczędne. Dzięki nim gotujemy taniej i dłużej mamy gorące dania, bez potrzeby podgrzewania. Garnki z tej serii są też bardzo praktyczne ze względu na puste w środku, nienagrzewające się uchwyty, miarkę wewnątrz oraz szerokie krawędzie, które ułatwiają przelewanie zawartości.

Garnki Zwieger z trójwarstwowym dnem

Marka Zwieger gości na polskim rynku dopiero od kilku lat, lecz cieszy się zaufaniem klientów. Garnki i inne produkty do kuchni i jadalni wyróżniają się funkcjonalnością i nowoczesnym wzornictwem. Garnki Zwieger przystosowane są do kuchenek indukcyjnych. Seria Klassiker posiada dno trójwarstwowe, wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej SS 304, która zapewnia doskonałe przewodzenie magnetyczne, zapewniające wysoką energooszczędność. Posiada aluminiowy dysk, idealnie rozprowadzający ciepło.

Jakie garnki na indukcję są najlepsze? Sprawdź!
fot. garnek Zwieger, źródło: garneczki.pl

Ambition – duży wybór najwyższej jakości naczyń

Garnki Ambition wykonane są z różnych, w pełni bezpiecznych materiałów, jak stal nierdzewna, emalia, aluminium. Charakteryzują się wytrzymałością i solidnością. Przystosowane są do wszystkich rodzajów kuchenek, również indukcyjnych. Ciekawą propozycją jest emaliowany garnek Ambition Bizet. Ma płaskie, równe dno, dzięki któremu spokojnie można go używać na kuchenkach indukcyjnych. Garnki emaliowane są idealne dla alergików. Warto je mieć również ze względu na ich wygląd. Pastelowe kolory z kwiatowym wzorem sprawiają, że garnki emaliowane wprowadzają do kuchni klimat całkiem inny, niż nowoczesne, srebrne naczynia ze stali nierdzewnej.

Jakie garnki na indukcję są najlepsze? Sprawdź!
fot. garnki Ambition, źródło: garneczki.pl

Jak wybrać najlepsze garnki na indukcję? Najlepiej jest wybrać naczynia sprawdzonych marek, cieszących się dobrą opinią klientów. Jeśli wiemy, jakie właściwości powinien mieć garnek, z łatwością odnajdziemy je w opisie produktu.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.