Fajne filmy na wieczór. Polecam filmy, do których lubię wracać

Szukasz fajnych filmów? Przychodzę z pomocą! Polecam wam fajne filmy na wieczór, do których uwielbiam wracać. Znajdziecie tu zarówno komedie, kryminały, romanse, słowem wszystkie mega wciągające filmy, które mogę oglądać non stop. Są tu propozycje na różne nastroje i sytuacje. Jestem pewna, że każdy znajdzie wśród poniższych filmów coś dla siebie. Jeśli już wybierzesz jakąś produkcję, to na stronie Filmen sprawdzisz gdzie ją obejrzeć. W jednym miejscu otrzymasz do wyboru wszystkie dostępne źródła z wielu platform VOD.

Fajny film na wieczór dla każdego? Niestety nie ma jednego, uniwersalnego filmu, który pasowałby wszystkim. Dlatego też nie staram się tutaj stworzyć rzetelnego rankingu, wręcz przeciwnie. Jest to zbiór filmów bardzo subiektywny. Zgromadziłam w nim bowiem produkcje, do których lubię wracać najczęściej. Są to mega wciągające filmy, które są wśród moich ulubieńców, co jednak nie znaczy, że uznaję je za najlepsze. Czemu?

Przeczytaj także: Filmy, które warto obejrzeć. 60 dobrych filmów

Fajny film, czyli jaki?

Znajdujące się w poniższym zestawieniu fajne filmy na wieczór wybrałam, gdyż mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Filmy określane jako najlepsze często bywają trudne, wracanie do nich po kilka razy może być dość ciężkim doświadczeniem. Na nie po prostu trzeba mieć odpowiedni nastrój. Chodzi mi tu o takie produkcje, jak „Fortepian” Jane Campion czy „Wnętrza” Woody’ego Allena. Dlatego w tym zestawieniu filmowym wybrałam zwyczajnie fajne filmy, które poprawią humor podczas seansu i pozwolą spędzić miły wieczór. Nie oznacza to jednak, że wszystkie wymienione tu produkcje to lekkie komedie. O nie! Są też filmy mocno trzymające w napięciu, jak i bardziej refleksyjne. Nie zwlekając zatem, zapraszam na moje propozycje fajnych filmów na wieczór.

Zobacz także: Najlepsze filmy na poprawę humoru. Kino na dobry nastrój

TOP 15: FAJNE FILMY NA WIECZÓR


15. Jestem Bogiem (Limitless, 2011)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Jesteś Bogiem

Zestawienie fajnych filmów na wieczór otwiera obraz z Bradleyem Cooperem. Wciągająca intryga, szybkie tempo akcji i zagadkowa substancja. Ten film ma wszystko, żeby utrzymać widzów w napięciu przez cały seans. Eddie jest niespełnionym pisarzem, któremu w ręce wpada tajemniczy narkotyk. Za jego sprawą zwykły śmiertelnik zmienia się w geniusza. Pigułki jednak mają skutki uboczne, i to śmiertelne. Taki film to mocna pozycja na wieczór.


14. Dżentelmeni (The Gentlemen, 2019)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Dżentelmeni

Ten film to prawdziwa petarda – połączenie komedii, kryminału, z kinem gangsterskim, ale w iście brytyjskim stylu. Reżyser, Guy Ritchie, przenosi widzów w narkotykowy świat Wielkiej Brytanii. Tam Mickey Pearson prowadzi swoje interesy. Osiąga jednak punkt swojej „kariery”, w którym chce sprzedać biznes i przejść na gangsterską emeryturę. Ma klienta, ale powodzenie transakcji wisi na włosku. Mickey ma bowiem kilku wrogów. Utrzymana w doskonałym tempie historia, wciąga od pierwszych minut. Wisienką na torcie jest wyjątkowo stylowa oprawa filmu, zarówno jeśli chodzi o wnętrza, jak i kostiumy. „Dżentelmeni” to wyjątkowo fajny film na wieczór.


13. Gra o wszystko (Molly’s Game, 2017)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Gra o wszystko

Ten film na wieczór  jest kolejnym potwierdzeniem, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. „Gra o wszystko” opowiada prawdziwą historię Molly, dziewczyny, której nieszczęśliwy wypadek przekreślił karierę sportową. Szukając dla siebie nowej ścieżki życia, wkracza w nie do końca legalny świat hazardu. Do jej prywatnego kasyna zaczynają ściągać gwiazdy z pierwszych stron gazet. Dla Molly gar robi się coraz bardziej ryzykowna. Błyskotliwy, zaskakujący i utrzymany w znakomitym tempie film to sprawdzona propozycja na wieczór.


12. Szef (Chef, 2014)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Szef

Fajny film to mało powiedziane. „Szef” to wyjątkowo zabawna komedia na wieczór. Jest w niej wszystko – humor, emocje, smakowite jedzenie i wakacyjny klimat. Główny bohater traci posadę szefa kuchni w dobrej restauracji. Sfrustrowany i pozbawiony chęci życia, podejmuje ostatnią próbę odnalezienia swojej ścieżki. Pomaga mu w tym jedzenie i food truck. Przy tym filmie ślinka cieknie nieustannie. Nie oglądajcie na pusty żołądek.


11. Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy, 2014)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Strażnicy Galaktyki

Jeśli szukacie filmu na wieczór, który po prostu dostarczy wam znakomitej rozrywki, „Strażnicy Galaktyki” to propozycja dla was. Jest to film Marvela, pełny akcji, humoru i świetnych efektów. Najmocniejszą stroną produkcji jest perfekcyjnie dobrana obsada i wyraziści bohaterowie. Absolutnym numerem jeden jest Rocket, czyli rezolutny szop, który doprowadzi was do łez ze śmiechu. Wbrew pozorom, nie jest to film tylko dla fanów marvelowskiego universum.


10. Palm Springs (2020)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Strażnicy Galaktyki

Kolejny na liście fajnych filmów na wieczór jest „Palm Springs”. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to „Dzień Świstaka 2.0”. Nyles został uwięziony w pętli czasowej. Wciąż na nowo przeżywa jeden i ten sam dzień ślubu znajomych. Przypadkowo w pętlę czasową wpada siostra panny młodej. Dziewczyna początkowo na zaistniałą sytuacje reaguje niemal histerycznie, a później zaczyna doceniać jej benefity. Ten film wyróżniają znakomite dialogi i niezwykły humor sytuacyjny. Trudno oderwać się od tego seansu.


9. I tak cię kocham (The Big Sick, 2017)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Palm Springs

Ten film na wieczór jest zdecydowanie dla osób zmęczonych sztampowymi komediami romantycznymi. „I tak cię kocham” nie ma z nimi nic wspólnego, a do tego prawdziwie śmieszy i wzrusza jednocześnie. Jest to oparta na faktach historia Amerykanina pakistańskiego pochodzenia, który zakochuje się w białej dziewczynie. Uczucie jest między nimi silne, jednak różnice kulturowe okazują się nie do pokonania. Po rozstaniu dziewczyna zapada na tajemnicza chorobę. Chłopak dowiedziawszy się o tym, czuwa przy jej łóżka. Nowe okoliczności skłaniają go do ponownej weryfikacji własnych uczuć. Idealny film na wieczór.


8. Szkoła melanżu (Booksmart, 2019)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Szkoła melanżu

Niech tytuł tego filmu was nie odstraszy. „Szkoła melanżu” to doskonała komedia, bez wulgarnego humoru rodem z „American Pie”. Jest to historia dwóch licealistek, które przed końcem szkoły postanawiają w końcu zaimprezować. Film jest zapisem ich nocnej eskapady, która obfituje w nieoczekiwane sytuacje. Dziewczyny odkrywają uroki zabawy, wolności, smak rozczarowania, ale i rozkosz odkrywania nowego. Znakomita, inteligenta komedia w reżyserii Olivii Wilde, to fajny film na wieczór.


7. Na rauszu (Druk, 2020)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Na rauszu

Kolejnym obrazem na liście fajnych filmów na wieczór jest skandynawski „Na rauszu”. Oscarowa produkcja to zapis pewnego eksperymentu czterech znudzonych życiem nauczycieli. Postanawiają sprawdzić teorię, że człowiek rodzi się niedoborem alkoholu we krwi. Postanawiają więc utrzymywać jego zawartość na poziomie 0,5 promila, przynajmniej na początku… Jak się można domyślać nie wszystko idzie zgodnie z planem, ale nie jest to też krytyka picia. To ciekawy, wciągający i pełen wigoru filmu w gruncie rzeczy o kryzysie wieku średniego, ale podany w nieoczekiwanej formie. Polecam!


6. To skomplikowane (It’s Complicated, 2009)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: To skomplikowane

Z czasem związki wcale nie stają się łatwiejsze. Wręcz przeciwnie. W końcu z pewnym wieku wszyscy mamy już bagaż doświadczeń i przeżyć, i to nie zawsze przyjemnych. Jane jest spełnioną kobietą sukcesu, matką trójki dorosłych dzieci i rozwódką. Przy tym wszystkim w obliczu własnych uczuć wciąż jest zagubioną nastolatką. Gdy wdaje się w romans ze swoim byłym mężem, sprawy zaczynają się bardzo komplikować. Jak Jane z tego wyjdzie? Przekonajcie się koniecznie. Ten fajny film to dobry wybór na wieczór w babskim gronie.


5. Na noże (Knives Out, 2019)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: To skomplikowane

Niewiele jest fajnych filmów tak wciągających jak ten. “Na noże” to historia o fabule na tyle misternie utkanej, że zakończenie jest prawdziwą niespodzianką. Harlan Thrombey to uznany autor kryminałów. W dniu swoich 85 urodzin dokonuje samobójstwa. W domu pisarza toczy pojawiają się śledczy, choć ich obecność wydaje się formalnością. Jednak pozornie prosta sprawa okazuje zawiłą układanką. Kolorytu fabule dodaje barwna rodzinka zmarłego. Niemal każdy miał doskonały powód by pozbyć się seniora rodu. „Na noże” to jeden z tych filmów, które ogląda się z zapartym tchem do samego końca.


4. Parasite (2019)Kolejny na liście fajnych filmów na wieczór jest obraz wyróżniający się na tle pozostałych. Nie jest to bowiem typowa komedia. Ten film ma głębsze dno i zdecydowanie skłania do refleksji. Zaczyna się jak klasyczna czarna komedia, by przejść w dramat społeczny, następnie thriller i znów wrócić do czarnego humoru. Jest to opowieść o biednej rodzinie, która fortelem wkrada się w łaski zamożnego małżeństwa, znajdując zatrudnienie w ich domu. Gdy zaczynają czerpać korzyści z pracy, seria niefortunnych wydarzeń powoduje, że sprawy zaczynają się mocno komplikować. Dom nowych pracodawców kryje więcej tajemnic, niż można by się spodziewać. Ten film można oglądać milion razy i za każdym wyciągnąć z niego coś nowego. 


3. Tajne przez poufne (Burn After Reading, 2008)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Tajne przez poufne

Bracia Coen to niekwestionowani królowie czarnego humoru. Pracownica siłowni znajduje płytę CD należącą do byłego agenta CIA. Myśląc, że zawiera tajne dokumenty, postanawia się na nich wzbogacić. To staje się zaczątkiem komedii pomyłek, która prowadzi do nieoczekiwanego rozwiązania. Jest to film na wieczór dla osób, które nie lubią oczywistych zakończeń.


2. Zwyczajna przysługa (A Simple Favor, 2018)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Zwyczajna przysługa

Kolejny szalenie fajny film o nieprzewidywalnych zwrotach akcji. Tym razem mamy historię dwóch sąsiadek, które choć pozornie odmienne, to zaprzyjaźniają się ze sobą. Jedna prosi drugą o odebranie syna ze szkoły. Problem w tym, że nigdy po niego nie wraca. Przyjaciółka zaczyna śledztwo na własną rękę. Z lekkiej komedii nastrój się zmienia w kryminał, a kończy jako czarna komedia. Dodatkową zaletą są stylowe wnętrza i kostiumy, w sam raz na fajny wieczór.


1. Big Short (2015)


Filmy na wieczór. Najlepsze filmy: Big Short

Na szycie zestawienia fajnych filmów na wieczór propozycja nieoczywista. Pamiętacie kryzys finansowy z 2008 roku? „Big Short” stara się pokazać jego przyczyny i mechanizm działania. Okazuje się, że wielka machina finansowa od dawna już szwankowała. Film jednak nie ma nic wspólnego z suchym wykładem o liczbach. Jest to energiczna, emocjonująca i pełna napięcia wyprawa w meandry Wall Street. Jest to film tyle wciągający, co ogłuszający, gdyż ukazuje brutalny świat, którego chcąc nie chcąc jesteśmy częścią. Na szczęście wszystko to podane w lekkostrawnej i szalenie wciągającej formie. Ma wiele komediowych wątków, jak i kryminalnych. Ten film można oglądać co wieczór.

Fajne filmy na wieczór
 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

10 Comments

 1. Z moich ulubiony film to 365 dni

 2. Bardzo dobry ranking. Kazdy znajdzie coś dla siebie

 3. Bardzo interesujący artykuł.
  Ciekawe filmy

 4. Bardzo ciekawe lista, super filmy.
  Udało mi się obejrzeć większosć

 5. Bardzo ciekawy i przydatny wpis 😉

 6. a mnie wkręcił ostatnio serial Slefie po polsku. Czegoś takiego jeszcze w polskim wydaniu nie oglądałem.

 7. Filmem dobrym na wieczory jest również „Top Gun”. Mogę się założyć, że wpasuje się w gusta mężczyzn jak i kobiet. Warto zobaczyć ten materiał:
  https://www.youtube.com/watch?v=FY2KIz0uXXo aby dowiedzieć się czemu film ten wpasowuje się w preferencje obu płci.

 8. Forrest Gump jest świetny. Oglądałem go już ze 3 razy, a audiobooka in English przesłuchałem chyba z dziesięć, kiedy szlifowałem swój angielski 🙂

 9. Ja oglądałam tylko Jestem Bogiem, Strażnicy Galaktyki i Forrest Gump. Do Forresta chyba muszę wrócić, bo to film, który za każdym razem rozumie się inaczej.

 10. Strażnicy galaktyki to jeden z moich ulubionych filmów! Mogę oglądać bez przerwy, a jeszcze ten soundtrack! Niebo! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.