Idealne ustawienie łóżka względem stron świata

Jak ustawić łóżko w sypialni względem stron świata? To tylko z pozoru drobne zagadnienie. Tymczasem w aranżacji sypialni to, gdzie je postawimy jest kluczowe, ale nie tyle dla estetyki, co dla jakości naszego snu. Warto zatem poznać kilka podstawowych zasad – dla lepszego snu i samopoczucia.

Ustawienie łóżka w sypialni względem stron świata

Dlaczego tak ważne jest ustawienie łóżka względem stron świata? Wynika to ze sztuki feng shui. W tej wschodniej praktyce planowania przestrzeni ustawienie łóżka jest szczególnie istotne. Całe feng shui ma na celu osiągnięcie zgodności wnętrza ze środowiskiem naturalnym. Nie wszyscy wierzą w tę praktykę, to jednak nie zaprzeczymy, że magnetyzm Ziemi istnieje i wpływa na nasze funkcjonowanie. Jeśli więc wciąż czujesz się niewyspany i masz problemy z zasypianiem bez wyraźnego powodu, może problem leży właśnie w ustawieniu łóżka. Czemu więc nie spróbować wcielić zasad feng shui w życie? W końcu najważniejsze jest, żeby działało.

Przeczytaj także: Jak zwiększyć komfort snu, wybierając odpowiednią pościel — pościel bawełniana, satynowa czy flanelowa?Jak idealnie ustawić łóżko względem stron świata?

Przechodząc do konkretów. Łóżko powinno być ustawione tak, żeby głowa była skierowana na północ, a nogi na południe. Dlaczego akurat tak? W uproszczeniu mówiąc, nasze ciało to antena – głowa to plus, a nogi minus. Ładowanie naszych sił witalnych w nocy, można porównać do ładowania baterii. Tak jak ważne jest, jak wkładamy akumulatory do ładowarki, tak ważne jest, w którą stronę się układamy do snu, aby nastąpił prawidłowy, naturalny przepływ energii. Układając się więc z głową skierowaną na północ, zasypiamy szybciej, sen jest spokojniejszy, a rano wstajemy zregenerowani i pełni sił.

Przeczytaj także: 3 zasady, dzięki którym znajdziesz swoją pościel idealną!

Co jeszcze jest ważne w ustawieniu łóżka w sypialni?

Łóżko w sypialni powinno być ustawione tak, żeby było widoczne zaraz po wejściu do pokoju, najlepiej w przekątnym rogu od drzwi. Nawet jeśli to nie będzie w pełni możliwe, łóżko powinno być ustawione tak, aby w jak naj­mniej­szym stop­niu znaj­do­wa­ło się na li­nii łą­czą­cej drzwi z oknem. Istotne jest jeszcze, żeby zagłówek był dostawiony do ściany. Za wezgłowiem powinna się znajdować pełna ściana. Oznacza to, że nie jest wskazane stawianie wezgłowia łóżka, przy ścianie z oknem.

Przeczytaj także: Mała sypialnia i sprawdzone pomysły na jej urządzenie

Kolejna ważna rzecz, to zapewnienie dostępu do łóżka z trzech stron. W małych sypialniach często nie jest to możliwe, warto jednak zrezygnować z innych mebli, żeby udało się osiągnąć taki stan. Na przedłużeniu linii łóżka, nie powinny się znajdować duże, ciężkie meble, jak szafy i masywne komody. Przed łóżkiem powinno być jak najwięcej wolnego miejsca. Nie powinno się także gromadzić rzeczy pod łóżkiem – generalnie im mniej przedmiotów sypialni, tym lepiej. Na koniec warto wprowadzić do tego pokoju jakąś roślinę doniczkową.


Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.