Nowość do LEGO. Zestaw oparty na domu z filmu „Kevin sam w domu”

Marka LEGO zapowiedziała nowość w swojej ofercie – zestaw oparty na domu Kevina z filmu „Kevin sam w domu”. Fani tego świątecznego klasyka już zacierają ręce. W końcu będą mogli odtworzyć kultowy dom. Zobaczcie, co znajdzie się w zestawie.

Nowość do LEGO. Zestaw oparty na domu Kevina z filmu „Kevin sam w domu”
mat. prasowe

Nowy zestaw „Kevin sam w domu” z serii LEGO® Ideas będzie zawierała odtworzony z ogromnym pietyzmem słynny filmowy dom rodziny McCallisterów. Tytułowy Kevin przez serię pomyłek został na święta Bożego Narodzenia sam w domu. W tym czasie musiał stawić czoła dwóm złodziejaszkom. Teraz ten uwielbiany przez widzów film dostępny jest także w formie klocków LEGO.

Przeczytaj także: „Kevin sam w domu”: Kultowy film i kultowy domDom z „Kevina samego w domu” w formie LEGO

Zestaw LEGO Ideas „Kevin sam w domu” powstał na podstawie projektu zgłoszonego na platformie LEGO Ideas przez 28-letniego Alexa Storozhuka z Ukrainy. Zestaw ma imponującą liczbę 3 957 części i doskonale oddaje wygląd charakterystycznego domu rodziny McCallisterów. Jest pełen elementów i detali opowiadających o przygodach Kevina. Odwzorowuje nie tylko wygląd fasady z zewnątrz, ale także układ wnętrza. Wszystko jest w pełni zgodne z filmowym pierwowzorem. Mamy więc parter, pierwsze piętro, kuchnię, piwnicę oraz strych.

Nowość do LEGO. Zestaw oparty na domu Kevina z filmu „Kevin sam w domu”

Mechanizm pozwala otwierać dom tak, aby można było swobodnie bawić się w jego wnętrzu: ściany rozdzielają się pośrodku i rozkładają na boki, odsłaniając wnętrza pomieszczeń. Podnosi się również dach. W zestawie znajdziemy także głównych bohaterów z filmu, w tym samego Kevina, rabusiów Harry’ego i Marva, staruszka Marley’a oraz mamę Kevina. Wszyscy oni przybrali postać minifigurek LEGO.

Przeczytaj także: Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu „Przyjaciele”LEGO „Kevin sam w domu” – z dbałością o detale

Każdy pokój pełen jest szczegółów z filmu. Mamy tu nawet płyn po goleniu ze słynnej sceny, w której Kevin dokonywał porannej toalety w łazience, tarantulę jego brata Buzza, furgonetkę rabusiów, puszki po farbie użyte przeciw złodziejom oraz domek na drzewie z liną do zjeżdżania. Inne elementy wyposażenia to kominek, choinka, zabawkowy pociąg, zegar, stół z jadalni i gramofon.

Nowość do LEGO. Zestaw oparty na domu Kevina z filmu „Kevin sam w domu”

Specjalnie z myślą o nadchodzącym sezonie świątecznym zestaw LEGO Ideas „Kevin sam w domu” zaprojektowano tak, aby zapewnić wspólną, rodzinną zabawę i wyjątkowe wrażenia z budowania. Podzielony jest on na 25 worków z klockami, co przypomina kalendarz adwentowy. Dzięki temu możesz budować kultowy dom w kolejności zgodnej z filmem: zaczynając od spotkania ze złodziejami i ich furgonetką, a kończąc na ponownym spotkaniu Kevina z jego mamą.

Jak każdy dzieciak z lat 90., dorastałem, oglądając „Kevina samego w domu”. Ten film zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, bez niego nie wyobrażam sobie świąt. Jest dla mnie bardzo nostalgiczny i zawsze sprawia, że wracają ciepłe wspomnienia z dzieciństwa

– mówi fan-projektant LEGO, Alex Storozhuk.

Przełożenie oryginalnego planu Alexa na projekt zestawu i stworzenie ostatecznej wersji było zadaniem projektanta LEGO, Antiki Bracanova. „Powołanie do życia domu z Home Alone według koncepcji Alexa, było genialną zabawą. Przemyślał każdy aspekt, od rozplanowania pomieszczeń, po użycie kolorów i najważniejszych detali z filmu, dzięki czemu od razu wiemy, w czyim domu jesteśmy” – opowiada o swoim zadaniu Antica.

Zestaw LEGO Ideas „Kevin sam w domu” będzie dostępny na stronie LEGO.com i w sklepach LEGO od 1 listopada 2021 r. w sugerowanej cenie detalicznej 1099,99 zł.


About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.