Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu „Przyjaciele”

Fani serialu „Przyjaciele” z pewnością zacierają ręce. Od 1 czerwca będzie można kupić zupełnie nowy zestaw LEGO, „Mieszkania z serialu Przyjaciele”. Zawiera on zarówno słynne fioletowe lokum Moniki, jak i garsonierę Joeya i Chendlera. Co dokładnie zawiera?

Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
fot. LEGO

Dwa znajdujące się na przeciwko siebie nowojorskie mieszkania były głównym miejscem akcji kultowego serialu „Przyjaciele”. Słynne fioletowe ściany i żółta ramka na drzwiach to zapewne najbardziej charakterystyczne elementy wystroju mieszkania Moniki, które przez długi czas dzieliła z Rachel. Lokum Joeya i Chandlera było już zdecydowanie mniejsze i może nie tak ładne, ale miało ciekawe elementy wystroju, jak stół z piłkarzykami, rozkładane fotele czy swego czasy kanu. Teraz te wszystkie smaczki LEGO zawarło w nowym zestawie klocków „Mieszkania z serialu Przyjaciele”. To już drugi po „Central Perk” zestaw związany z kultowym serialem.

Przeczytaj także: “Przyjaciele”: Wnętrza, które zmieniły telewizję

Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"Co zawiera LEGO „Mieszkania z serialu Przyjaciele”?

Nowy zestaw klocków składa się z dokładnie 2048 elementów i 7 minifigurek. Można z nich ułożyć oba kultowe mieszkania (bez sypialni) wraz z łączącym je korytarzem. Do tego w zestawie znalazły się liczne akcesoria nawiązujące do pamiętnych scen z „Przyjaciół”. Wśród nich są:

 • Kanu, które stanęło w mieszkaniu chłopaków, po tym jak zostali okradzeni i wymienili słynną szafkę telewizyjną Joeya na łódkę.
 • Obraz Gladys wykonany przez Phoebe, a którego musiała się pozbyć przed wprowadzeniem się Mike’a.
 • Indyk, który podczas Dnia Dziękczynienia założył na głowę najpierw Joey, a później Monica.
 • Olbrzymie urządzenie do poszturchiwania zrobione przez przyjaciół, żeby sprawdzić czy obleśny nagi grubas z naprzeciwka żyje.
 • Domek dla lalek Phoebe, który uległ tragicznemu w skutkach pożarowi.
 • Sernik pani Braverman wykradziony przez Chandlera i Rachel, który jedli z podłogi.

Ponadto wśród akcesoriów nowego zestawu LEGO są choćby pizza zamawiana przez przyjaciół, kurczak i kaczka (choć wyjątkowo niepodobne do siebie), kot, który zaatakował Rossa na balkonie czy obowiązkowa kawa na wynos.

Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"Figurki z zestawu „Mieszkania z serialu Przyjaciele”

Warto bliżej przyjrzeć się również figurkom z zestawu „Mieszkania z serialu Przyjaciele”. Tych jest siedem. Obok Moniki, Rachel, Phoebe, Rossa, Joeya i Chandlera znalazła się także Janice. Figurki wszystkich postaci nawiązują do bardzo konkretnych odcinków. Jednocześnie wszystkie są na tyle charakterystyczne, że łatwo je rozpoznać.

Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
 • Figurka Rossa. Nawiązuje do odcinka, w którym w ramach postanowienia noworocznego Ross miał codziennie robić coś nowego. Kupuje więc po raz pierwszy w życiu skórzane spodnie. W takim stroju idzie na randkę. Niestety, gdy chcąc się ochłodzić opuszcza spodnie w łazience, te pod wpływem potu, nie chcą się z powrotem włożyć. Za radą Joeya Ross używa talku, który to trzyma także w ręku figurka.
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
 • Figurka Rachel. Ma na sobie charakterystyczną spódniczkę w kartę którą Rachel nosiła w odcinku, w którym miała się zająć Marcelem – małpką Rossa. Zwierzak jej uciekł, co doprowadziło do nieoczekiwanego obrotu spraw.
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
 • Figurka Joeya. W odcinku, w którym wszyscy mieli iść na bankiet w muzeum, a nikt nie był gotowy, Joey spiera się z Chandlerem o miejsce na fotelu. Kłótnia doprowadziła do tego, że Joey założył na siebie wszystkie ubrania współlokatora.
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
 • Figurka Moniki. Strój figurki Moniki nawiązuje ogólnie do jej profesji, jako szefa kuchni. Wiąże się także z odcinkiem, w którym z okazji Bożego Narodzenia wystawia na drzwiach mieszkania czekoladki dla sąsiadów. Ci zachwyceni łakociami nie dają później Monice spokoju.
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
 • Figurka Chandlera. Ta ma na sobie garnitur i jeden z jego nieszablonowych krawatów. Cały zestaw pamiętamy z odcinka, w którym Chandler porwał sobie marynarkę o za dużą szafkę pod telewizor zrobioną przez Joeya. Po tym zmusił współlokatora do wystawienia jej na sprzedaż.
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
 • Figurka Phoebe. Phoebe ma na sobie różowy kardigan w kwiaty, jaki nosiła w odcinku, w którym biegała razem z Rachel. Okazało się jednak, że jej styl biegania jest dość nieszablonowy…
Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"
 • Figurka Janice. Ostatnia na liście jest Janice. Jej dodanie do zestawu to miła niespodzianka dla fanów serialu 'Przyjaciele”. Ma ona na sobie typowy dla postaci strój w motywy zwierzęce. Ten konkretny nosiła w odcinku, w którym umówiła się z Moniką i Chandlerem na podwójną randkę. Jej chłopak jednak ją wystawił, dlatego nie chciała opuścić pary przyjaciół. Żeby się jej pozbyć, Chandler skłamał, że wciąż coś do niej czuje.

Tak prezentuje się cały zestaw LEGO „Mieszkania z serialu Przyjaciele”. Będzie dostępny w oficjalnej sprzedaży od 1 czerwca i będzie kosztował dokładnie 699,99 zł. Jesteście skłonni tyle zapłacić?

Nowość od LEGO: Mieszkania z serialu "Przyjaciele"


About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.