„Rozpoznaj serial po drzwiach”. Quiz dla telemaniaków od PORTA DRZWI

Prawdziwy telemaniak rozpozna każdy serial po najdrobniejszym elemencie. Chodzi tu nie tylko o fabułę, ale także o garderobę bohaterów czy ich mieszkania. Marka PORTA DRZWI przygotowała quiz, tylko dla najbardziej wnikliwych widzów.

"Rozpoznaj serial po drzwiach". Quiz dla telemaniaków od Porta Drzwi
fot. mat prasowe

Seriale to już światowa obsesja. Nieważne czy trwają dziesięć sezonów czy siedem odcinków – te najlepsze gromadzą milionową publiczność przed telewizorami. Jednak tylko najzagorzalsi serialomaniacy są w stanie rozpoznać ulubione serie po najdrobniejszym szczególe. Oni wiedzą, jaki kolor mają ściany w mieszkaniu Moniki Geller, gdzie siada Sheldon Cooper oraz czyj jest pokój medytacji – Grace czy Frankie? Czy jednak będą w stanie rozpoznać seriale po takim elemencie, jak drzwi? Z pewnością będzie to wyzwanie! A taki właśnie quiz przygotowała marka PORTA DRZWI – lider w produkcji drzwi.

ROZWIĄŻ QUIZ: CZY ROZPOZNASZ SERIAL PO DRZWIACH? >>

Drzwi do świata seriali

Może często sobie tego nie uświadamiamy, ale w sztuce serialowej drzwi odgrywają niebagatelną rolę. To one stanowią bufor między światem zewnętrznym a tym na ekranie. Ileż razy niespodziewane pukanie do drzwi stanowi w nich zawiązanie akcji. Często pod drzwiami ktoś stoi i podsłuchuje, bywają też rozmowy odbywające się przez zamknięte drzwi. Czasem dochodzi do prób forsowania drzwi siłą, a niekiedy do ich otwierania kartą kredytową bądź spinką. Niektórzy bohaterowie gubią klucze do mieszkania, zatrzaskują się w pomieszczeniu czy drzwi psują. A ileż wyraża trzaskanie drzwiami! Wszystkie te sytuacje są niczym woda na młyn serialowych akcji.

fot. Scena z serialu „Przyjaciele”

Każdy jednak, kto zagląda na Learning from Hollywood wie, że tu najważniejsze są filmowe wnętrza. Drzwi zatem to także ważny element estetyczny. Zazwyczaj podkreślają styl pomieszczeń i dodają charakteru przestrzeni. Najbardziej wyróżniają się te francuskie, z witrażami czy innymi zdobieniami. Szczególnie zapadają w pamięci drzwi wejściowe z serialu „Pełna chata”. Zresztą tam, jak bohaterowie wielokrotnie podkreślają, „drzwi są zawsze otwarte”. Z kolei w serialu „Plotkara” stare przemysłowe drzwi zastępowały ścianę między pokojami rodzeństwa.

Jeśli już nie możecie przestać myśleć o serialowych drzwiach, to znaczy, że jesteście gotowi na quiz! Zabawę przygotowała marka PORTA DRZWI. A kto jak kto, ale ta firma zna się na drzwiach!

Quiz „Rozpoznaj serial po drzwiach” sprawdzi, jak dobrze znacie ulubione tytuły. Tylko najwnikliwsi widzowie zdobędą komplet punktów!

ROZWIĄŻ QUIZ: CZY ROZPOZNASZ SERIAL PO DRZWIACH? >>

Wpis powstał we współpracy z marką PORTA DRZWI


About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.