Inteligentny dom, a nasze mieszkanie. Jak dobierać sprzęt, aby komponował się z wnętrzem?

System smart home ułatwia codzienne życie. Domownicy mają więcej czasu na przyjemności, gdyż nie muszą pamiętać o wszystkich sprawach związanych z bezpieczeństwem lub oświetleniem. Inteligentny dom sprawia, że wieloma instalacjami i sprzętami zarządza się wygodnie z poziomu smartfona. Dobierając urządzenia, które znajdą się w systemie smart home, warto pamiętać o stylu i designie, który wpasuje się we wnętrza.

Inteligentny dom, a nasze mieszkanie. Jak dobierać sprzęt, aby komponował się z wnętrzem?

Jakie sprzęty podłączyć do systemu smart home?

W inteligentnym domu można korzystać z wielu różnych sprzętów w kuchni, salonie, pralni, sypialni i pokojach dziecięcych. Do systemu podłączane są lodówki, ekspresy do kawy, telewizory, routery, sprzęt audio, pralki i suszarki bębnowe, a także elektroniczne nianie. Dzięki temu możliwe jest korzystanie ze wszystkich zalet smart home w całym mieszkaniu, a wykonywanie wielu obowiązków domowych staje się przyjemniejsze.

Lodówki smart są wyposażone w wyświetlacze, które umożliwiają między innymi sprawdzanie zawartości chłodziarki. Ponadto można łączyć się dzięki nim z Internetem, by wyszukiwać przepisów, a także zostawiać wiadomości dla rodziny. Ekspres do kawy można natomiast zaprogramować, by codziennie o poranku na domowników czekała świeża kawa.

Telewizor smart posiada funkcję wyszukiwania i wyświetlania filmów umieszczonych w sieci, a router może uruchamiać się i wyłączać automatycznie, by ograniczyć dostęp do Internetu dzieciom. Sprzęt audio z systemem smart po godzinie 22 automatycznie ścisza muzykę – wystarczy, że użytkownik inteligentnego domu zaprogramuje w ten sposób odtwarzacz i głośniki. W przypadku pralki i suszarki domownicy otrzymają powiadomienia o zakończonym cyklu lub uruchomią urządzenie zdalnie, gdy są poza domem. Elektroniczna niania automatycznie włączy transmisję do odbiornika w pokoju rodziców, gdy na zegarze wybije godzina rozpoczęcia nocnego odpoczynku malucha.

Więcej o działaniu inteligentnego domu przeczytasz na https://www.komputronik.pl/category/16911/inteligentny-dom.html

Jak dopasować urządzenia smart do stylu wnętrza?

Urządzenia smart home dostępne są w różnych stylach. Nie ma tu znaczącej różnicy w porównaniu do urządzeń bez funkcji smart, choć w przypadku sprzętów audio lub kamer internetowych dominuje styl nowoczesny i high-tech. Z powodzeniem można jednak dopasować sprzęty wykorzystane w inteligentnym domu do swojego ulubionego stylu.

Jeśli preferuje się styl rustykalny, warto postawić na sprzęty smart w kolorach takich jak czerwień, zieleń lub beż. Bordowa lodówka lub piekarnik z beżowymi drzwiczkami sprawią, że kuchnia będzie przestrzenią pełną ciepła. W salonie w stylu minimalistycznym można bez przeszkód umieścić czarny, płaski telewizor. Ten sam sprzęt bez trudu wkomponuje się we wnętrze skandynawskie – wystarczy ustawić go na jasnych meblach z drewna lub zawiesić na ścianie w stonowanych odcieniach ziemi.

Producenci urządzeń AGD i RTV mają świadomość, że użytkownikom zależy nie tylko na funkcjonalności, ale i na estetyce, dlatego oferują szeroki wybór sprzętów, w różnych stylach, które z łatwością dopasować można do każdego wnętrza.

Elementy systemu smart home, które warto posiadać

Oprócz sprzętów AGD i RTV, system smart home można podłączyć do różnych instalacji. Specjalne, inteligentne czujniki mogą uruchamiać lampy zewnętrzne lub kamery monitoringu po wykryciu ruchu. Dzięki temu o wyznaczonych godzinach lub pod nieobecność domowników cały dom jest dobrze zabezpieczony.

Czujniki do systemu smart home znajdziesz na https://www.komputronik.pl/category/17028/czujniki-inteligentne.html

Inteligentne oświetlenie domowe można ustawić w taki sposób, by po zmroku zapalało się jedynie rozproszone, delikatne światło. Dodatkowo może ono podkreślać konkretne elementy wnętrza, by wydobyć cały urok danego stylu. W stylu glamour, kryształowe kinkiety mogą zapalać się co wieczór automatycznie, by wyeksponować blask brokatowej farby do ścian lub stylową fototapetę w kwiaty. System może ponadto uwzględniać automatyczne opuszczanie rolet po włączeniu światła po zmroku, by zapewnić domownikom więcej prywatności.

Inteligentne oświetlenie zamówisz na https://www.komputronik.pl/category/18144/inteligentne-oswietlenie.html

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.