Uczę się projektowania wnętrz. Ty też możesz! Niespodzianka dla czytelników

Moim największym celem na ten rok jest wyremontowanie i urządzenie własnego mieszkania. To bardzo ambitne przedsięwzięcie, dlatego nieco je odkładałam. W końcu jednak postanowiłam skończyć z wymówkami i przystąpić do realnego działania. Zaczęłam kurs uczący, jak urządzać wnętrza. Ty też możesz zacząć realizować swoje plany i postanowienia. To prostsze niż myślisz!

Uczę się urządzania wnętrz, czyli realizuję moje postanowienie noworoczne 2019

 

Wiele osób rozpoczęło rok 2019 z listą celów i postanowień, pełni optymizmu i zapału do zmian. Tymczasem mamy już końcówkę stycznia, jedna dwunasta roku już praktycznie za nami, a efektów brak. Początkowy zapał uleciał. Brzmi znajomo? Dla mnie aż za bardzo.

Moim największym celem na ten rok jest wyremontowanie i zaaranżowanie kupionego kilka miesięcy temu mieszkania, o czym informowałam w osobnym poście. Możecie go przeczytać tutaj. Jednak szybko skala prac, jakie mnie czekają zaczęła być przytłaczająca. Do tego rozpoczęcie jakichkolwiek działań opóźniał brak projektu wnętrza. Nie mogłam umówić się z elektrykiem, bo nie wiedziałam, gdzie chce mieć kontakty, ani zamówić mebli kuchennych, bo nie wiedziałam jeszcze, jaki będzie układ zabudowy. Czułam się tym wszystkim przytłoczona, entuzjazm ze mnie uleciał, a mój cel zaczął się niebezpiecznie oddalać. Do tego pojawił się strach czy podołam zadaniu.

Uczę się urządzania wnętrz, czyli realizuję moje postanowienie noworoczne 2019

Jak się przygotować do urządzania mieszkania?

Wnętrzami zajmuję się całą moją zawodową karierę. Opisuję je, oceniam, często też doradzam innym. Kiedy jednak przyszło mi zaprojektować własne mieszkanie, ogarnął mnie niepokój. Co jeśli popełnię błąd, albo projekt nie będzie dość dobry? To powstrzymywało mnie przed realizacją de facto największego z moich marzeń – urządzenia własnego mieszkania. Samo uświadomienie sobie tego faktu, było przełomowe. Postanowiłam się z tym uporać raz na zawsze. A co pozwala pokonać strach? Wiedza! Postanowiłam przygotować się do zadania i przystąpić do kursu z projektowania wnętrz!

Na platformie Udemy znalazłam kurs Jak zaprojektować pokój w 10 prostych krokach.

Udemy to platform, na której znajdziecie setki, jeśli nie tysiące różnych kursów online. Znajdziecie tam zarówno kursy na temat pisania biznes planów, szycia, rysowania, rachunkowości i w końcu projektowania wnętrz. Co było dla mnie szalenie atrakcyjne, wszystko odbywa się online, zatem nie musiałam nigdzie chodzić. W zaciszu mojego własnego domu, na odpowiadającym mi urządzeniu i w wybranym przeze mnie czasie mogłam przystąpić do nauki. Kurs okazał się prosty i przejrzysty. Pozwolił mi usystematyzować posiadaną już wiedzę i zdobyć nową. Pokazał od czego zacząć, które elementy projektu są najważniejsze oraz jakich błędów unikać.

Kurs Udemy a pewnością dodał mi pewności siebie w planowaniu pomieszczeń. Oczywiście nie sprawił, że stałam się profesjonalnym projektantem wnętrz, ale pomógł wyzbyć się niepewności i wyposażył mnie w niezbędną wiedzę, żeby w ogóle zacząć działania w tym temacie. To wspaniałe uczucie, kiedy planujesz swoje wymarzone mieszkanie i wiesz, jak niejasną dotychczas wizję, przekuć na konkretny projekt.

Uczę się urządzania wnętrz, czyli realizuję moje postanowienie noworoczne 2019

Ty też możesz się nauczyć urządzania wnętrz

Też planujesz remont, zmianę aranżacji, a może po prostu interesuje cię temat urządzania wnętrz i tak jak ja, chcesz poczuć się pewniej w tym temacie? Teraz jest na to najlepszy moment!

Mam dla Ciebie wyjątkową zniżkę na kurs Jak zaprojektować pokój w 10 prostych kroków i na inne wybrane kursy o tematyce wnętrzarskiej. Wystarczy, że klikniesz w link zamieszczony powyżej bądź tutaj. Zniżka sięga niemal 90%! 

Ta promocyjna cena jest tylko dla czytelników bloga. Możesz jednak udostępnić ten wpis i w ten sposób podzielić się zniżkowym linkiem. W końcu dzielenie się wiedzą jest równie przyjemne, jak jej zdobywanie. Kursy Udemy można rozpocząć w dowolnym momencie i wracać do nich kiedy tylko się chce.

Poszerzanie wiedzy i realizacja celów to wspaniałe uczucie, które dało mi nową energię, na tyle dużą, że dalej planuję się szkolić. Teraz zamierzam zgłębić bardziej techniczne aspekty dotyczące projektowania wnętrz. To z pewnością uczyni urządzanie mojego własnego mieszkania dużo łatwiejszym, szybszym i co najważniejsze mniej stresującym. Już wkrótce możecie się spodziewać nowych artykułów, o tym jak mi idzie, tym bardziej, że już wszystko zaplanowałam – elektryk umówiony, nowe okna zamówione, kuchnia już prawie zaprojektowana. Będzie się działo!

Cieszę się, że przestałam odkładać realizację tak ważnych dla mnie celów na później i nie dałam się pokonać własnym obawom. Teraz mogę czerpać większą niż kiedykolwiek radość z tego, co robię.

Uczę się urządzania wnętrz, czyli realizuję moje postanowienie noworoczne 2019

Wpis powstał przy współpracy z Udemy.

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.