Jakim typem remontowym jesteś? Sprawdź z Porta Drzwi

Remont mieszkania to prawdziwy test osobowości. Próbie poddawane są bowiem nasza cierpliwość, decyzyjność, odporność na stres oraz podejście do podejmowanych zadań. Świadomość, jakim typem remontowym się jest, znacznie ułatwia przygotowanie się do remontu. Ja już to sprawdziłam. 

 

Słowo remont u jednych wywołuje ciarki przerażenia na plecach, a u innych dreszcz podekscytowania. Każdy ma w tym temacie inne doświadczenia oraz odmienny stosunek do tego typu projektów. Niewątpliwie remonty, szczególnie duże, wiążą się z ogromną ilością zadań, koniecznością podejmowania setek decyzji, radzenia sobie z nieuchronnymi problemami i piętrzącymi się rachunkami. Ja remontuję swoje mieszkanie już od kilku ładnych miesięcy i dobrze wiem, że proces ten potrafi być zarówno źródłem wielu radości, jak i frustracji. Już samo dogadywanie się z fachowcami i wybór materiałów może przyprawić o zawrót głowy. Ostatecznie jednak to, jak przebiega cały proces – czy jest dla nas przyjemny, czy wręcz przeciwnie – zależy w dużej mierze od nas samych, a konkretnie od naszej remontowej osobowości.

Remontowanie w swoim stylu

To, jak podejmujemy decyzje i podchodzimy do wyzwań określa, do której z czterech grup remontujących Polaków należymy. Każda z wyodrębnionych grup na swoje zalety, ale też wady. Świadomość, w której grupie się plasujemy pozwala odkryć swoje mocne strony i wykorzystać je, aby renowacja mieszkania przebiegała sprawnie i bezkolizyjnie. Marka Porta Drzwi przygotowała specjalny quiz, który pomoże każdemu zidentyfikować swój remontowy styl. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań i poznać wynik. Ja już wypełniłam quiz i jego wynik nieco mnie zaskoczył.

Do tej pory postrzegałam siebie jako osobę, która do remontów podchodzi w sposób zorganizowany. Lubię sprawdzać, jak co powinno być zrobione, a dopiero później przystępuję do działania. Jedynie w przypadku kwestii dekoracyjnych kieruję się instynktem i pozwalam sobie na improwizację. Tymczasem quiz pokazał, że jestem emocjonalną realistką. Okazuje się, że moje postrzeganie samej siebie, nie do końca ma pokrycie w rzeczywistości. Choć faktycznie wiele rzeczy zgłębiam i analizuję, to w mgnieniu oka potrafię wszystkie ekspertyzy wyrzucić do kosza pod wpływem impulsu. Kiedy udaje mi się stłumić emocjonalne podejście do podejmowania decyzji, działam w sposób bardziej uporządkowany, a efekty cieszą zdecydowanie bardziej.

Quiz pokazał mi nie tylko moją remontową osobowość, ale także, jak ją mogę wykorzystać na własną korzyść. Teraz moje nastawienie do remontu jest znacznie lepsze, mniej się stresuję i nie boję się podejmowania trudnych decyzji. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki jest twój styl remontowy, koniecznie wypełnij quiz. Nie tylko nieco lepiej poznasz siebie, ale też lepiej przygotujesz się do nadchodzącej renowacji mieszkania.

Quiz znajdziesz → tutaj.

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.