Duża szafa alternatywą dla garderoby?

Choć własna garderoba bywa marzeniem wielu osób urządzających swój dom lub mieszkanie, nie zawsze wydzielenie odrębnego pomieszczenia będzie możliwe. Co zatem można zrobić? Interesującą alternatywą może być zakup dużej szafy, która swoją funkcjonalnością zagwarantuje komfort i wygodę.

Duża szafa alternatywą dla garderoby?
  1. Czy garderoba to wyłącznie zalety?
  2. Szafa w sypialni alternatywą dla garderoby
  3. Czym kierować się podczas dokonywania wyboru szafy?
  4. Szafa w niewielkim wnętrzu

Czy garderoba to wyłącznie zalety?

Garderoby to funkcjonalne pomieszczenie, bez których wiele osób nie wyobraża sobie swojego codziennego funkcjonowania. Takie miejsce może być bowiem zaplanowane według własnych potrzeb, preferencji i gustu. Z jednej strony daje to ogromną swobodę, a z drugiej gwarantuje również większe możliwości dokonywania ewentualnych przeróbek, poprawek i modyfikacji, niż w przypadku gotowych produktów, jakimi są szafy do sypialni. Dodatkowo wszystko jest niezwykle przejrzyste i zawsze znajduje się pod ręką. Ponadto zgromadzenie wszystkich ubrań w jednym miejscu, stanowi świetny sposób na zwiększenie przestrzeni pozostałych pomieszczeń mieszkalnych. Nie ma bowiem konieczności umieszczania w nich większej ilości szaf o sporych gabarytach. Czy zatem jest to rozwiązanie, które nie posiada żadnych wad?

Niestety posiadanie garderoby obarczone jest również kilkoma mankamentami. Przede wszystkim trzeba posiadać wystarczającą ilość wolnego miejsca. Wydzielenie dodatkowego, wolnego pomieszczenia, nie zawsze będzie więc możliwe. Dotyczy to w szczególności mniejszych mieszkań. Szafa na ubrania może natomiast stanąć w dowolnym miejscu. Ponadto rzeczy niezamknięte w szafach zdecydowanie szybciej się kurzą, dlatego pojawia się konieczność większej dbałości o porządek. Żeby całość prezentowała się w sposób estetyczny, należy również na bieżąco układać, wieszać i sortować odzież oraz buty. W przeciwnym przypadku szybko może pojawić się nieład. Dodatkowo okna takiego pomieszczenia powinny zostać odpowiednio zabezpieczone przed oddziaływaniem silnych promieni słonecznych. Te mogą bowiem doprowadzić do blaknięcia odzieży.

Szafa w sypialni alternatywą dla garderoby

Szafa w sypialni pozwoli na ułożenie odzieży, butów oraz innych elementów ubioru w należytym porządku. W rezultacie wszystko będzie można w szybki sposób odnaleźć. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które z powodzeniem będą mogły zastąpić garderobę, bowiem ich wymiary oraz wysoka funkcjonalność, pozwalają na umieszczenie w nich sporej ilości przedmiotów. Jednocześnie zastosowanie półek, szuflad oraz drążków, pozwala na zachowanie odpowiedniego ładu. Najczęściej tego rodzaju mebel znajduje swoje zastosowanie w sypialni. Bardzo chętnie wykorzystywana jest między innymi szafa przesuwna z lustrem, która oprócz miejsca przechowywania ubrań, pozwala także na skontrolowanie swojego wyglądu o każdej porze dnia. Pojemne szafy sprawdzą się doskonale, a ich szeroki wybór daje możliwość dopasowania poszczególnych modeli do zróżnicowanych aranżacji wnętrz oraz posiadanego metrażu. Na co w takim razie zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Czym kierować się podczas dokonywania wyboru szafy?

Producent mebli AKORD oferuje rozwiązania, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w przedpokoju. Są to szafy:

  • przesuwne,
Duża szafa alternatywą dla garderoby?
  • z lustrem,
Duża szafa alternatywą dla garderoby?
  • z drzwiami,
Duża szafa alternatywą dla garderoby?
  • z szufladami.
Duża szafa alternatywą dla garderoby?

Każde z tych rozwiązań dostosować można do mniejszego i większego wnętrza, tworząc spójną i funkcjonalną przestrzeń. Szafa powinna dobrze wpisywać się w aranżację wnętrza, w którym się znajduje. Jej budowa musi umożliwić swobodny i bezproblemowy przegląd wszystkich rzeczy, które znajdują się w jej wnętrzu. Dzięki temu utrzymać będzie można należyty porządek oraz oszczędzić sporą ilość czasu. Szafa z lustrem do sypialni optycznie powiększy przestrzeń, a także nada meblu lekkości, co jest sprawą szczególnie ważną, jeśli cechują go spore wymiary. Oczywiście uwagę należy zwrócić także na zastosowane do produkcji mebla materiały oraz jakość jego wykonania. Solidne meble z całą pewnością będą mogły posłużyć swoim użytkownikom przez wiele kolejnych lat.

Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań są szafy przesuwne z szufladami. Cechuje je bowiem bardzo duża pakowność, ustawność, wielozadaniowość oraz funkcjonalność. Warto dokładnie przeanalizować dostępną liczbę półek, szuflad oraz wieszaków. Oczywiście nie bez znaczenia pozostają również kwestie związane z estetyką. Choć to kwestia gustu przyszłego nabywcy, dzięki zastosowaniu odpowiednich trików, można na przykład optycznie powiększyć wnętrze lub dodać mu bardziej przytulnego albo nowoczesnego charakteru.

Szafa w niewielkim wnętrzu

Szafa z półkami i szufladami jest bardzo dobrym rozwiązaniem nawet w przypadku niewielkich przestrzeni. Podczas planowania zakupu należy jednak w maksymalny sposób wykorzystać potencjał danej przestrzeni. W małych i nieustawnych pokojach wykorzystać można między innymi szafy narożne. Z kolei w tych wąskich warto zastosować modele przesuwne. Optyczne powiększenie wnętrza uzyskać można także dzięki zastosowaniu jasnej kolorystyki. Nowoczesne szafy dwudrzwiowe stanowią doskonałe, uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie.

Bez względu na wielkość sypialni, w każdym przypadku istnieje możliwość stworzenia funkcjonalnego i wygodnego miejsca do przechowywania swoich rzeczy. Garderoba nie stanowi więc jedynego rozwiązania, które daje możliwość życia w uporządkowanej i dobrze zorganizowanej przestrzeni.  Wybór odpowiedniej szafy może w bardzo dobry sposób zrekompensować brak takiego pomieszczenia.
 
 
 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.