Domy gwiazd Hollywood. Jak się mieszka w Los Angeles?

Domy gwiazd Hollywood z największym natężeniem występują w Los Angeles, w końcu to amerykańska stolica filmu. Jak dokładnie mieszkają znani i lubiani? Oto kilka najciekawszych z domów hollywoodzkich gwiazd. Niektóre posiadłości zdumiewają.

 
Rynek nieruchomości w Los Angeles należy do bardzo żywotnych. Dom a co najmniej apartament ma tam niemal każda licząca się gwiazda ekranu, producent i twórca filmowy. Z tego względu miasto to cieszy się dużym zainteresowaniem filmowych fanów. Specjalnie z myślą o nich powstają „mapy gwiazd”, czyli plany Los Angeles z zaznaczonymi posiadłościami aktorów i celebrytów. Funkcjonują nawet firmy wyspecjalizowane w organizacji wycieczek po domach gwiazd filmowych Hollywood. Owy trend stał się motywem przewodnim filmu „Mapy gwiazd” Davida Cronenberga. W dobie internetu nie potrzeba jednak drukowanych map, żeby się dowiedzieć, gdzie kto mieszka. Proste wyszukiwanie w Google wystarczy, żeby znaleźć adres niemal każdej gwiazdy, jaka tylko przychodzi nam na myśl. To niestety może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, jak włamań.Głośna w Hollywood stała się historia grupy nastolatków, którzy wchodzili do domów swoich idoli pod ich nieobecność i zabierali, co tylko byli w stanie. Nie robili jednak tego z biedy, żadnemu z nich pieniędzy nie brakowało. Historia ta posłużyła Sofii Coppoli za kanwę filmu „Bling Ring”. To wszystko tylko potwierdza, że gwiazdy i wszystko co ich dotyczy, w tym ich domy, działają jak magnez na ludzką wyobraźnię.

Gdzie mieszkają gwiazdy Hollywood?

Odkąd Los Angeles stało się stolicą amerykańskiego przemysłu filmowego, nieuchronnie zaczęli ściągać tu aktorzy i filmowcy poszukujący zajęcia. Blisko wytwórni filmowych chcieli być też uznani już gwiazdorzy. Dlatego to w tym mieście mamy największe zagęszczenie gwiazd filmowych. Najwięcej posiadłości skupia się wokół tzw. Platynowego Trójkąta Los Angeles. W jego skład wchodzą Beverly Hills, Bel Air i Holmby Hills. Posiadłości na tym obszarze są jednymi z najdroższych w całych Stanach Zjednoczonych. Główną trasą przejazdową jest słynna ulica Sunset Boulevard, czyli Bulwar Zachodzącego Słońca.

Domy gwiazd Hollywood, Platynowy Trójkąt Los Angeles

W Holmby Hills znajdują się lub znajdowały w przeszłości posiadłości takich osobistości jak Michael Jackson, Hugh Hefner, Aaron Spelling czy Jimmy Iovine. Wyróżnia się w tym gronie posiadłość rodziny Spellingów, która należy do najdroższych w USA. Aaron Spelling to znany producent telewizyjny i filmowy. Jego córka – Tori –  jest w naszym kraju nieco lepiej znana. Grała bowiem w serialu „Beverly Hills 90210”, produkowanym właśnie przez swojego ojca. Rodzinna posiadłość Spellingów liczy 100 pokoi i została sprzedana w 2011 roku za 85 mln dolarów.

Fot. Atwater Village Newbie, CC BY 2.0

W Bel Air i Beverly Hills mamy już znacznie więcej domów gwiazd takich jak Jennifer Aniston, Elizabeth Taylor, Alfred Hitchcock, Darren Star, Steve Martin, Nicolas Cage.

Ciekawą historię ma dom mieszczący się pod adresem 141 Carolwood Drive w Beverly Hills. Pierwszym jego właścicielem był Joseph Schneck (założyciel wytwórni Fox). Posiadłość widziała więcej gwiazd i celebrytów niż jakikolwiek inny dom w okolicy. Gościli w nim Tony Curtis, Marilyn Monroe, Burt Reynolds, Sonny Bono, Cher i wielu innych. Cher tak się tam podobało, że odkupiła dom od Curtisa w latach 70., dla siebie i Sony’ego. Jednak para niedługo potem się rozwiodła, ale żadne nie chciało opuścić posiadłości. Telewizja CBS ze względu na ciągłe konflikty między małżonkami zagroziła nawet zdjęciem ich show z anteny, jeśli któreś z nich się nie wyprowadzi. W ramach kompromisu byli małżonkowie przez lata okupowali oddzielne skrzydła domu. Na szczęście na brak miejsca nie narzekali. Posiadłość ma 9 sypialni i 10 łazienek.

Kolejnym wartym wspomnienia domem jest była posiadłość Nicolasa Cage’a. Dom w tylu tudorów wygląda niezwykle malowniczo z pokrytą bluszczem fasadą. Cage jest znany z miłości do drogich nieruchomości i luksusowych rzeczy w ogóle. Jego rozrzutność jednak okazała się zgubna w skutkach. Ta kupiona za 20 mln posiadłość, podobnie jak szereg innych należących do aktora, została wystawiona na aukcji komorniczej. Okazało się, że Cage nie płacił podatków i nie miał z czego spłacić zadłużenia. Dziś ten dom jest wart 35 mln dolarów.

Nowoczesnym wyglądem natomiast wyróżnia się dom popularnego komika i aktora komediowego, Steve’a Martina. Betonowa konstrukcja o dużych przeszkleniach odbiega od typowego stylu willi w Los Angeles. Zresztą Martin słynie z zamiłowania do architektury, uchodzi za jej konesera. Jednak ten dom może wydawać się mały w porównaniu z domami innych gwiazd Hollywood, ma bowiem tylko 5 sypialni i tyle samo łazienek.

Dom Steve'a Martina

Dom w podobnym guście posiada Orlando Bloom. Aktor był jedną z gwiazd okradzionych przez wspomnianą na początku szajkę nastoletnich rabusiów. O tym zdarzeniu wspomina też film „Bling Ring”. Tam złodzieje wynoszą z domu Blooma m.in. kasetkę z kolekcją drogich zegarków i sporą ilość gotówki. Dom, do którego weszli nastolatkowie jest wart 7 mln dolarów i ma 4 sypialnie i 4 łazienki. Agencja nieruchomości opisała go jako minimalistyczny pawilon. Faktycznie wyróżnia się oszczędną i prostą w wyrazie bryłą.

Dom Orlando Blooma
Na zupełnie inny styl postawiała Diane Keaton. Ulubiona aktorka Woody’ego Allena wybrała piękna posiadłość w stylu hiszpańskim Beverly Hills. Dom został wzniesiony w 1927 roku przez architekta Ralpha Flewellinga i ma 7 sypialni i 9 łazienek. Keaton kupiła go za 8,1 mln dolarów. Jednak włożyła mnóstwo pracy w odnowienie posiadłości, która teraz jest warta 11,9 mln dolarów.

Dom Diane Keaton
 

Najdroższe domy gwiazd w Los Angeles

Aktor Eddie Murphy jest właścicielem posiadłości ukończonej w 2005 roku, wartej 20 mln dolarów. Ma ona kilka zewnętrznych i zewnętrznych basenów z podgrzewaną wodą, kort tenisowy, kręgielnię, piękny ogród, bibliotekę zajmującą dwa piętra i wielką salę rozrywki. Posiadłość jest zlokalizowana w słynnej okolicy Beverly Hills 90210.

Domy gwiazd Hollywood

Przeczytaj także: 10 najdroższych domów na świecie w 2017 roku

Zanim Tom Cruise i Katie Holmes się rozstali zdążyli kupić jeden z najdroższych domów Beverly Hills. Kosztował ich 35 mln dolarów. Luksus, elegancja i obfitość to słowa najlepiej opisujące ten dom zarówno w środku, jak i z zewnątrz. Posiadłość ma 9 łazienek i siedem sypialni małżeńskich, do tego baseny i kort tenisowy. Dla zachowania prywatności cały dom jest otoczony wysokim ogrodzeniem. Pierwotna konstrukcja domu pochodzi z lat 30. XX wieku. Jednak obecny kształt uzyskała po licznych remontach i przeróbkach.

Domy gwiazd Hollywood w Beverly Hills

 

Oczywiście do najdroższych zaliczają się także domy Arona Spellinga i Nicolasa Cage’a. Gwiazd, które mają domy w Los Angeles jest znacznie więcej. Są gotowi zapłacić niemal każdą cenę za komfort i wygodę. Metraż i liczba pokoi to wszak nie wszytko. Oczekują basenów, garaży na co najmniej kilka samochodów, sal do ćwiczeń czy domowego spa. Niektórzy wymagają osobnych pomieszczeń do ćwiczenia jogi, do medytacji czy sal kinowych. Gdy pieniądze nie są ograniczeniem, można spełniać swoje zachcianki.

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.