Zegar na ścianie w nowoczesnej aranżacji

Zegar na ścianie w nowoczesnej aranżacji

Zegar na ścianie kojarzy nam się najczęściej z niewielką okrągłą tarczą w plastikowej obudowie powieszonej na ścianie w kuchni. Tego typu zegary to jedna z najpopularniejszych ozdób ścian naszych rodziców czy też babć. Od jakiegoś czasu odchodzi się jednak od tego trendu.

W salonie mamy bowiem różne urządzenia RTV z wyświetlaczami pokazującymi aktualny czas, a w kuchni jest to choćby piekarnik czy też mikrofalówka. Do tego bardzo często stawia się na minimalizm, który wyklucza jak największą ilość ozdób w celu uzyskania schludnego i czystego charakteru wnętrza. Istnieją jednak nowoczesne zegary ścienne, które swoją niebanalną stylistyką mogą podkreślić to, co staramy się osiągnąć, a równocześnie będą bardzo funkcjonalnym dodatkiem do każdego pomieszczenia.

Zegar na ścianie – moda czy przeżytek?

Zegary na ścianie bez wątpienia będą nam się kojarzyć z czasami sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy to stanowiły one główne źródło wiedzy o aktualnej godzinie. Czasy się jednak zmieniły, a my obecnie mamy w domach całą masę różnego sprzętu, który pokazuje czas. Niech to będzie telefon, dekoder satelitarny czy też sprzęt AGD w kuchni. Należy zadać sobie pytanie, czy przypadkiem zegary na ścianie nie są przeżytkiem? W końcu, po co kupować coś, czego funkcję zastępują inne urządzenia obecne już w domu? Okazuje się jednak, że zupełnie nie. Zegary różnego rodzaju zyskują aktualnie drugą młodość! Istnieją nowoczesne zegary ścienne, które oprócz oczywistej funkcji mogą stanowić niecodzienną ozdobę nawet najbardziej nowoczesnego wnętrza, a wszystko to dzięki eleganckiej stylistyce i użytym materiałom. To sprawia, że moda na tego typu dekoracje wraca. Można jest spotkać już nie tylko w kuchni, ale także w salonie!

Duży zegar na ścianę – ozdoba przestronnego salonu

Nowoczesne zegary ścienne wyróżniają się na tle modeli, które kojarzymy z dawnych lat. Przede wszystkim najczęściej nie posiadają one ramek, znanych nam ze starych zegarów. Poszczególne elementy naklejane są bezpośrednio na ścianę według dołączonego szablonu. Dzięki temu jesteśmy w stanie wszystko łatwo i szybko rozmieścić w równych odległościach. Cały proces jest to o tyle istotny, że mowa tu o dużych zegarach na ścianę, które samym swoim rozmiarem przyciągają uwagę. Nierówno umieszczone indeksy lub mechanizm od razu rzucą się w oczy! Taki rozmiar sprawia, że zegary świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie całkowicie pustej ściany przestronnego salonu. Dzięki niecodziennemu designowi zachowamy minimalistyczny charakter wnętrza, równocześnie unikając całkowicie pustej przestrzeni. Pamiętajmy, że nawet nowoczesny salon powinien być w miarę możliwości przytulny, ostatecznie jest to nasze miejsce wypoczynku.

Nowoczesny zegar ścienny ze szkła akrylowego

Zegar na ścianie może być wykonany z różnego rodzaju materiału. W ostatnim czasie jednak dużą popularnością cieszy się szkło akrylowe. Nowoczesne zegary ścienne wykonane z tego niezwykle gustownego materiału cechują się elegancją i minimalizmem. Występują zarówno w wersji czarnej, jak i srebrnej, co pozwala na umieszczenie ich zarówno na jasnej, jak i ciemnej ścianie. Lustrzane szkło akrylowe jest na tyle lekkie i bezpieczne, że bez problemu może być naklejone na ścianie. To pozwoliło stworzyć niezwykle łatwe w montażu dekoracje, którymi możemy ozdobić nasze wnętrze. Prym oczywiście wiodą duże zegary na ścianę, które w szczególności zyskują na wykorzystaniu takiego eleganckiego materiału.

Zegar dopasowany do twoich potrzeb

Potrzebujesz zegara, którego najważniejszym i podstawowym zadaniem będzie walor estetyczny i dopełnianie charakteru pomieszczenia? A może szukasz czegoś, co poza intrygowaniem ciekawym wyglądem będzie również pełnił zadanie praktycznego dodatku? Aby dowiedzieć się więcej o stylowych i nowoczesnych zegarach ściennych odwiedź sklep.newtime.pl. Dopasuj zegar do swoich potrzeb! Wybieraj spośród wielu dostępnych materiałów, stylów i rozmiarów, aby niewielkim kosztem i minimalnym nakładem pracy zupełnie odmienić swoje wnętrze, dodając mu świeżego charakteru. 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.