Jakie dekoracje do kuchni? Kuchenne ozdoby

Dekoracje do kuchni nie powinny być ani zbyt duże, ani zbyt dominujące. W tym pomieszczeniu, jak w żadnym innym liczy się bowiem przede wszystkim funkcjonalność. Należy więc dobrać takie ozdoby, aby kuchnia nie straciła swoich zalet użytkowych. Optymalnym rozwiązaniem jest, gdy obiekty codziennego użytku jednocześnie zdobią.

Jakie dekoracje do kuchni?

 
Jakie dekoracje wybrać do kuchni? Sprawa wcale nie jest prosta, bo do tego pomieszczenia nie powinniśmy nic wstawiać, co by zakłóciło jego funkcjonalność. A ozdoby często właśnie to robią. Przede wszystkim nie powinno się zastawiać blatów kuchennych, szczególnie gdy powierzchnia robocza jest nieduża. Wówczas to przedmioty użytkowe, powinny jednocześnie zdobić.  Oznacza to, że ekspres, pojemnik na chleb czy blok na noże nie mogą być przypadkowe. Ich wygląd ma uzupełniać kuchenną aranżację.

Przeczytaj także: Zegar na ścianie w nowoczesnej aranżacji

Dekoracje na kuchenny blat

Gdy powierzchnia blatów w kuchni jest większa, wówczas możemy sobie pozwolić na dodatkowe dekoracje. Wciąż jednak musimy pamiętać, że w tym pomieszczeniu mniej naprawdę znaczy więcej. Lepiej postawić na jeden efektowny element niż na wiele drobnych. Szczególnie warte uwagi są te ozdoby, które naturalnie wpisują się w kuchenny krajobraz. Najlepiej postawić na oryginalną misę na owoce, pojemnik na ciasteczka, czy efektowną miskę lub deskę do serwowania.

Dekoracje na kuchenną ścianę

Tak naprawdę najlepszym miejscem na dekoracje w kuchni są ściany. Wieszając bowiem na nich rozmaite ozdoby, nie zakłócamy w żaden sposób funkcjonalności tego pomieszczenia. A możemy powiesić całkiem sporo od plakatów i obrazów o tematyce związanej z jedzeniem i gotowaniem, przez zegary, po tablice do pisania. Możliwości jest naprawdę wiele. Ważne, żeby wybrać coś, co będzie współgrać ze stylem kuchni.

Przeczytaj także: Dekoracje do kuchni na ścianę. Najciekawsze ozdoby kuchenne

Tekstylia jako kuchenne dekoracje

Znakomitą dekoracją w kuchni mogą być tekstylia. Zamiast byle jakiej ścierki, której się wstydzimy, wybierzmy naprawdę ładną, którą z dumą wyeksponujemy na rączce piekarnika. Do tego warto dobrać pasującą rękawicę kuchenną czy fartuch. W kuchni mogą się także znaleźć rolety, firany, zasłony a nawet chodniki.

Na tym oczywiście możliwości się nie wyczerpują. Pamiętajmy, że wciąż do dyspozycji mamy wazony i doniczki na kwiaty oraz zioła. One także stanowią znakomity element dekoracyjny kuchni.

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.