Modne ozdoby wielkanocne 2020. Dekoracje na Wielkanoc w stylowym wydaniu

Ozdoby wielkanocne tak samo ulegają trendom, jak inne elementy wyposażenia wnętrz. Choć trudno tu mówić o wielkich zmianach rok do roku, to pewne modyfikacje w dekoracjach na Wielkanoc są zauważalne. Poniżej znajdziecie wszystkie ozdoby, które będą modne w czasie sezonu wielkanocnego 2020. 

Modne ozdoby wielkanocne 2020. Dekoracje na Wielkanoc w stylowym wydaniu

Fot. Sophie Allport

Wielkanoc to najważniejsze święto w świecie chrześcijańskim. Dlatego jest mocno celebrowane. Nieodłącznym elementem tej celebracji są ozdoby wielkanocne. Z uwagi na nierozłączny związek Wielkanocny z wiosną z reguły dekoracje te związane są nie tylko ze świąteczną, ale także wiosenną symboliką oraz kolorystyką. Stąd kolorami, jakie najczęściej się pojawiają w wielkanocnych ozdobach, są: zielony, żółty, różowy czy pomarańczowy. Wszystkie są świeże i ożywcze zupełnie, jak przyroda budząca się do życia po zimie. Oczywiście nie może też zabraknąć tradycyjnych symboli, jak jajek, baranków i zajęcy. Wydaje się, że z roku na rok ozdoby wielkanocne stają się coraz bardziej wyszukane i eleganckie. Można powiedzieć, że przestały się już ścigać z bożonarodzeniowymi. Dzięki czemu nie atakują już feerią kolorów i obfitością. Podczas tegorocznej Wielkanocny 2020 dekoracje będą przede wszystkim zmierzały ku naturalności, ale to niejedyny trend, o którym warto wspomnieć.Ozdoby wielkanocne 2020: Naturalne dekoracje

Modne ozdoby wielkanocne 2020. Dekoracje na Wielkanoc w stylowym wydaniu

ozdobach wielkanocnych już od dawna panuje trend na naturalne dekoracje. W przypadku Wielkanocy jest to niemal oczywisty wybór, który wpisuje się w celebrację wiosny i odradzanie się przyrody po zimie. Stąd zamiast ozdób z tworzyw sztucznych wybieramy dekoracje wielkanocne z naturalnych materiałów, jak drewno, ceramika, papier czy trawy. Takie ozdoby są bezpretensjonalne i mają ponadczasowy wdzięk. Wiele z nich można łatwo wykonać samodzielnie. Przede wszystkim można samemu wysiać rzeżuchę i włączyć ją do świątecznych dekoracji, ale też wykorzystać bukszpan czy gałązki z baziami. Warto pamiętać, że w tym trendzie odrzuca się nienaturalne kolory, przede wszystkim jaskrawe, neonowe i te mocno nasycone. Za to miele widziane są beże, zieleń, różne odcienie żółtego, bieli i jasne odcienie brązu.

Przeczytaj także: Kiedy wysiać rzeżuchę, żeby urosła na Wielkanoc?

Ozdoby wielkanocne 2020: Powrót pisanek

Modne ozdoby wielkanocne 2020. Dekoracje na Wielkanoc w stylowym wydaniu

Fot. LeCornichon, CC BY-SA 3.0

Pisanki, czyli dekorowane jaja, to nieodłączny symbol Wielkanocy. Tradycja ich wytwarzania sięga czasów starożytnych. Teraz powracamy do nich szczególnie mocno, celebrując tradycyjną odsłonę świąt. Jaja można zdobić na szereg sposobów, od zwykłego farbowania, przez ich malowanie, wyklejanie, czy współczesne wariacje na ten temat. Nawet najprostsze farbowane pisanki będą doskonałym dodatkiem do wielkanocnych dekoracji. Udekorowane jajka można ułożyć w koszyczku i postawić na stole, bądź w kieliszkach na jajka i ustawić przy każdym nakryciu. Inna opcja to ułożenie pisanek na rzeżusze. Możliwości jest naprawdę wiele, a niezależnie od wyboru, pisanki będą najlepszą ozdobą wielkanocną.

Zobacz także: Naturalne barwniki do jajek. Sprawdziłam, czy naprawdę działająOzdoby wielkanocne 2020: Złote dekoracje

Modne ozdoby wielkanocne 2020. Dekoracje na Wielkanoc w stylowym wydaniu

Fot. Tuttidecor 

Metaliczne odcienie przeżywają wielki renesans nie tylko w aranżacji wnętrz jako takiej, ale także w ozdobach wielkanocnych. Wnoszą one sporo blasku i elegancji. Złoto doskonale się komponuje z tradycyjną kolorystyką wielkanocną pełną odcieni żółtego, bieli oraz świeżej zieleni. Już kilka złotych akcentów wystarczy, aby wykreować ciekawą dekorację świąteczną. Szczególnie dobrze złoto będzie wyglądać na wielkanocnym stole. Tutaj można zaszaleć z obrusem w tym odcieniu, bądź złotymi podkładkami, które będą najlepiej się prezentować na tle białego obrusa. Szykowny efekt uzyskamy sięgając po złote sztućce zamiast typowych srebrnych. Możliwości wprowadzenia złotych akcentów do wielkanocny ozdób jest naprawdę wiele. Można się też pokusić o mały projekt DIY. Wystarczy samodzielnie uciąć kilka gałązek i oprószyć je złotą farbą w sprayu. Takie złote gałązki w wazonie będą wyglądać unikatowo, artystycznie i bardzo szykowanie.

Ozdoby wielkanocne 2020: Minimalizm

Modne ozdoby wielkanocne 2020. Dekoracje na Wielkanoc w stylowym wydaniu

Fot. myscandinavianhome.com

Niejako w kontrze do trendu na złoto, istotnym nurtem w dekoracjach wielkanocnych będzie także minimalizm. Powściągliwe, proste ozdoby, niemal niezauważalne w aranżacji całego mieszkania o neutralnej kolorystyce operującej szarościami, beżami, bielą i czernią. To wszystko wpisuje się w szerszy trend, który obserwujemy w dekoracjach wnętrz. Ma być prosto i skromnie. Ten trend wynika w dużej mierze z kryzysu klimatycznego i przekonania wielu osób, że powinniśmy się ograniczać w naszych wyborach konsumenckich. Zatem umiar są podczas tegorocznej Wielkanocny wskazane.

Ozdoby wielkanocne 2020: Pastelove

Modne ozdoby wielkanocne 2020. Dekoracje na Wielkanoc w stylowym wydaniu

Fot. Villeroy&Boch

Ostatnim z trendów wartym wspomnienia w ozdobach wielkanocnych 2020 jest moda na pastele. Zresztą nie jest to wielkie zaskoczenie. Pastelowe kolory regularniej powracają na Wielkanoc. Są wszak lekkie, wdzięczne i radosne, zupełnie jak charakter tego święta. Sięgając po pastelową paletę kolorystyczną należy jedynie uważać, żeby nie przesłodzić. Zamiast więc całej ferii odcieni, warto wybrać jedynie dwa lub trzy i zestawić je z jakimś ciemniejszym kolorem. Wówczas unikniemy landrynkowego efektu, a nasze dekoracje wielkanocne zyskają na świeżości.


Zobacz jeszcze inne dekoracje wielkanocne:

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.