Eleganckie dekoracje wielkanocne

Plastikowe kurczaczki oraz zające, sztuczna trawa, multikolorowe pisanki – wielkanocne dekoracje często przyprawiają o zawrót głowy. Kiczowate ozdoby zaczynają zalewać sklepy z wyposażeniem wnętrz. Tymczasem o Wielkanocy w bazarowym klimacie mało kto marzy. Dlatego proponuję postawić na eleganckie ozdoby, które są nie tylko efektowne, ale i ponadczasowe.

Eleganckie dekoracje wielkanocne

 

Wokół Wielkanocy zaczyna narastać podobny szał, co wokół Bożego Narodzenia. Efekt tego jest taki, że półki sklepowe zaczynają się uginać pod tonami wielkanocnych dekoracji. Większość z nich niestety nie grzeszy urodą. W założeniu są one bowiem jednorazowe – przecież za rok też trzeba kupować. Mamy zatem zalew plastikowych ozdóbek mieniących się we wszystkich kolorach tęczy. Mi takie dekoracje wielkanocne w ogóle nie odpowiadają. Nie chcę pstrokacizny na wielkanocnym stole, ani nietrwałych ozdób, które niemal rozpadają się w rękach. Jeśli i wam się nie podoba ów zalew tandety, jest inna droga.


Przeczytaj także: 12 pomysłów na ozdoby wielkanocne. Zrób to sam

Zawsze Wielkanoc, bardziej niż Boże Narodzenie, kojarzyła mi się z elegancją. Dlatego w te święta stawiam właśnie na nią. Żeby w eleganckim tonie udekorować dom, należy zawęzić gamę kolorystyczną ozdób. Wybierzmy jeden kolor przewodni, np. biały albo zielony i dwa kolory uzupełniające. Zachowamy dzięki temu spójność. Następnie należy wybrać motyw przewodni, np. natura, trawa, pióra, jajka, także kolor sam w sobie może być motywem przewodnim. Gdy ustalimy te dwie podstawowe rzeczy, można zacząć myśleć o konkretnych ozdobach, jak wianek na drzwi, pisanki, obrus i stroik na stół. Każdy element ma znaczenie i powinien się wpisywać w ogólną koncepcję. Żeby osiągnąć prawdziwie elegancki efekt, należy zachować umiar, tzn. im mniej tym lepiej. Do tego unikać rzeczy jednorazowych i z plastiku. Lepiej wybrać porcelanowego zająca, którego można dumnie eksponować co roku.

Zobacz także: Zajączek z serwetki – idealna ozdoba na wielkanocny stół

Poniżej zebrałam kilka inspiracji na wielkanocne dekoracje w eleganckim tonie. Znajdziecie tu zarówno pomysły na dekorację stołu, jak i innych miejsc w domu.

Eleganckie dekoracje wielkanocne

Sprawdź wybór eleganckich wielkanocnych ozdób:

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Country Living

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Good Housekeeping

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Pinterest

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Pinterest

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Martha StewartEleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Martha Stewart

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Martha Stewart

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Martha Stewart

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Julie BlannerEleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Twinyc

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Frugal Mom Eh!

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. White House Decorations

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Pinterest

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. PinterestEleganckie dekoracje na Wielkanocfot. Chatelaine

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. House Beautiful

Eleganckie dekoracje na Wielkanocfot. House Beautiful


About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.