Zajączek z serwetki – idealna ozdoba na wielkanocny stół

Chcesz oryginalnie i efektownie udekorować stół na wielkanocne śniadanie? Zajączek z serwetki to propozycja dla Ciebie. Taka dekoracja jest szalenie prosta do wykonania, a efekt zaskoczy każdego. Wystarczy kilka prostych kroków, żeby wyczarować niepowtarzalną dekorację wielkanocną. Przekonaj się sam!

Zając z serwetki na wielkanocny stół

 

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz pomyśleć o dekoracji wielkanocnego stołu, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu w czasie samych świąt. Mam propozycję, wobec której nikt nie pozostanie obojętnym – zajączek z serwetki. Żeby zrobić taką dekorację wielkanocną, potrzebne są jedynie prostokątna serwetka, ugotowane na twardo jajko oraz odrobina wstążki. Niewiele, bo też ta ozdoba świąteczna jest bardzo prosta do zrobienia. Prostota jest właśnie kluczem do pięknie nakrytego stołu wielkanocnego. Zbyt wymyślne, przesadzone dekoracje nie pasują do bezpretensjonalnego charakteru Wielkanocy. Zatem – do dzieła. Składamy serwetkę w zająca!

Przeczytaj także: 12 pomysłów na ozdoby wielkanocne. Zrób to samDIY: ZAJĄCZEK Z SERWETKI NA WIELKANOCNY STÓŁ

 
1. Przygotuj kwadratową serwetkę, nożyczki, wstążkę i jajko ugotowane na twardo.

Zając z serwetki na wielkanocny stół2. Złóż serwetką na trzy części. Następnie zagnij oba końce do środka, pod kątem 45 stopni.

Zając z serwetki na wielkanocny stół

3. Odwróć serwetką na drugą stronę i zagnij boki do środka.

Zając z serwetki na wielkanocny stół

4. Oba boki serwetki powinny być zawinięte do środka, jak na zdjęciu.

5. Zawiąż wstążkę na takiej wysokości, żeby na dole zmieściło się jajko.

 

Serwetka-zając jest gotowa! Na jajku możesz narysować flamastrem buźkę zająca i całość ułożyć na talerzyku zamiast klasycznej serwetki. Ewentualnie na jajkach można napisać imiona gości i w ten sposób ich usadzić zamiast stawiania typowych wizytówek. Warto też wybrać kolor serwetki, który będzie najlepiej pasować do koloru aranżacji wielkanocnego stołu, bądź do koloru zastawy stołowej. Taka dekoracja wielkanocna zaskoczy wszystkich!

Zając z serwetki na wielkanocny stół<!– Composite Start –>

 

<!– Composite End –>

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.