Płytki typu Kit Kat w aranżacji kuchni i łazienki. Modne płytki 2024

Szukasz modnych płytek do kuchni lub łazienki? W 2024 roku warto sięgnąć po podłużne i smukłe kafelki, nazywane potocznie płytkami Kit Kat. Stanowią kontrapunkt dla modnych dotychczas gresów wielkoformatowych. Mają w sobie zarówno nowoczesny sznyt, jak i posmak retro. Dzięki temu będą pasować do wielu aranżacji.

Płytki Kit kat

Mozaiki złożone z niewielkich, podłużnych i smukłych płytek to jeden z wnętrzarskich hitów 2024 roku. Swoim wyglądem wielu kojarzą się z popularnym wafelkiem, stąd ich potoczna nazwa – płytki Kit Kat. W USA znane są także pod określeniami „finger tiles” lub „sticks”, czyli patyczki. Zresztą właśnie w tym kraju już od dawna cieszą się ogromną popularnością. Tam są przede wszystkim stosowane jako wykończenie ściany nad blatem w kuchni. Teraz jednak stosujemy je nie tylko w kuchniach, ale i łazienkach, a nawet na meblach. Tego typu mozaika ma w sobie zarówno nowoczesny szyk, jak i element retro. Dlatego wydaje się wyborem uniwersalnym. Jest delikatna, ale z miejsca przyciąga uwagę bez przytłaczania wnętrza.

Przeczytaj także: Płytki metro na ścianach. Co warto o nich wiedzieć, pomysły na ułożenie

Płytki Kit Kat, czyli co?

Płytki typu Kit Kat, to tak naprawdę rodzaj mozaiki ściennej, która składa się ze smukłych prostokątnych elementów. Tworzy ona wzór przywodzący na myśl regularną siatkę. Mozaika ta tworzy na ścianach delikatny rytmiczny wzór. Jej skromny wygląd przywodzi niecona myśl japońską estetykę, ale w niezwykle atrakcyjnym wydaniu. Mozaika Kit Kat dostępna jest w rozmaitych kolorach, w macie lub połysku, a nawet we wzory. Można też znaleźć modele o nierównej powierzchni, jakby były robione ręcznie. Te ostatnie nawiązują do modnych płytek zellige. Ciekawym wariantem mozaiki Kit Kat są płytki szklane. Mają w sobie wyjątkową ulotność i subtelność. ładnie łapią światło i pozwalają wykreować niepowtarzalną przestrzeń.

Płytki Kit kat

Najbardziej popularne płytki typu Kit Kat są jednokolorowe, gładkie i szkliwione. Warto jednak rozważyć wybór tej mozaiki w innym wydaniu, np. we wzór imitujący kamień. takie płytki pozwolą wykreować wrażenie wzoru i tekstury nawet w minimalistycznym projekcie. Najczęściej płytki Kit Kat układane są wertykalnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ułożyć je poziomo. Fugę można dobrać na zasadzie kontrastu, lub w kolorze uzupełniającym do odcienia ceramiki.

Płytki Kit Kat w kuchni

Największą popularność płytki Kit Kat osiągnęły w aranżacjach kuchennych. Wydają się wręcz stworzone, jako wykończenie ściany nad blatem roboczym zarówno w kuchniach otwartych, jak i zamkniętych. Są ostatnio także wykorzystywane jako pokrycie ścian wysp kuchennych, szczególnie tych o zaokrąglonych kształtach. Ten typ mozaiki wyjątkowo łatwo układa się bowiem na obłych powierzchniach. Takie rozwiązanie można zobaczyć w wielu nowo powstających kuchniach wpisujących się w najnowsze trendy. Tą mozaiką można także wyłożyć inne zaokrąglone powierzchnie, jak filary, podstawy stołów w formie walca i obłe ściany.

Płytki Kit kat

Płytki Kit Kat dobrze się komponują zarówno z szafkami gładkimi, jak i frezowanymi oraz stylizowanymi. Szczególnie dobrze odnajdują się w aranżacjach nowoczesnych, retro, skandynawskich i w duchu modern farmhouse.

Płytki Kit kat

Płytki Kit kat

Płytki Kit kat

Płytki Kit Kat w łazience

Płytki Kit Kat to nie tylko dobry wybór do kuchnia, ale także do łazienki. Oferują one szeroki wachlarz możliwości w kreowaniu ciekawych aranżacji łazienkowych. Można nimi wyłożyć jedną ścianę bądź jej fragment. Najlepiej mozaika ta będzie wyglądać w strefie wokół umywalki, pod prysznicem lub wokół wanny, ewentualnie na obudowie zestawu podtynkowego podwieszanego wc. Stanowi świetny sposób na zaakcentowanie określonej strefy lub fragmentu ściany. Do tego dobrze się komponuje zarówno z płytkami wielkoformatowymi, typu metro, czy o standardowej wielkości.

W łazience dobrze się sprawdzają płytki Kit Kat zarówno w wyszukanych zdecydowanych kolorach, jak i w subtelnych odcieniach – beżach, kremowej bieli, czy rozbielonych pastelach. Wszystko zależy, jaki efekt chcemy uzyskać i w jakiej stylistyce jest utrzymana łazienka.

Płytki Kit kat

Płytki Kit kat

Płytki Kit kat

Gdzie kupić płytki Kit Kat?

Oferta płytek Kit Kat jest bardzo szeroka, ale raczej nie znajdziemy ich w popularnych marketach budowlanych. Lepiej szukać ich bezpośrednio u producentów, w sklepach specjalistycznych i online. W swojej ofercie mają je takie marki jak hiszpańskie Carrea i Wow Design czy polskie Raw Decor oraz Dunin.

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.