Modna łazienka 2024. 7 trendów w aranżacji łazienki

We wnętrzarskich trendach łazienkowych na 2024 rok próżno szukać diametralnych zmian. Nie będziemy skuwać imitujących marmur płytek czy wymieniać płaskich brodzików. Natomiast pojawi się wiele niuansów i lekkich modyfikacji w panujących już trendach. Jaka zatem będzie modna łazienka 2024? Oto siedem najważniejszych nurtów w aranżacji tego pomieszczenia.

Modna łazienka 2024

W aranżacji łazienek trendy zmieniają się wolniej, i to jest bardzo dobra wiadomość. Nikt wszak nie chce remontować tego pomieszczenia co 3 lata. Mody docierają tu wolniej, ale jednak się pojawiają. Co nowego nas czeka w nadchodzącym roku? Nie ma co liczyć na rewolucję, a ewolucję panujących już trendów. Dalej zmierzamy do kreowania łazienek komofortowych, o niemal salonowym wyrazie. Duży wpływ na ich wygląd będzie miała moda na quiet luxury w projektowaniu wnętrz, czyli estetyka cichego luksusu.

Poznaj siedem najważniejszych trendów projektowaniu łazienek 2024 i zainspiruj się.

Przeczytaj także: Modna kuchnia 2024. 7 trendów w aranżacji kuchni


1. Modna łazienka 2024: W jednym tonie

Modna łazienka 2024

Kolorystyczne trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok nie pozostawiają wątpliwości – ma być naturalnie, neutralnie i w ciepłej tonacji. Takie też mają być łazienki. Wielkim hitem nadchodzących sezonów będą aranżacje łazienek utrzymane w wąskiej i neutralnej palecie kolorystycznej. ściany, podłogi, sufit, meble mają się w ową paletę wpisywać. Najlepiej zawęzić wybór do kilku odcieni beżu. Ewentualnie warto dodać nieco brązu, szarości czy tonów ocierających się o róż. Jeśli chodzi o kolor armatury – tu bez wielkich zaskoczeń. Dalej w trendach wnętrzarskich będą czarne i chromowane baterie. Te  odcieniach złota czy mosiądzu powoli tracą na popularności. Wszystko przez to, że producenci nie są w stanie zagwarantować trwałości tych odcieni.


2. Modna łazienka 2024: Zielona łazienka

Modna łazienka 2024

Choć trendy wnętrzarskie zdominowały odcienie neutralne, to w łazienkach zieleń trzyma się dzielnie. To jedyny wyrazistszy kolor, który będziemy zapraszać do łazienkowych aranżacji w 2024 roku. Wszystko za sprawą mody na biofilię, ekologię i naturalność we wnętrzach. Najlepiej zieleń wprowadzić na płytkach, przy czym powinny być one strategicznie rozlokowane, np. tylko w sferze umywalkowej, albo w kabinie prysznicowej. Mają one stanowić mocny akcent wizualny, wyznaczając oś łazienki. Szczególnie warto sięgnąć po głęboki, nasycone odcienie zieleni, bądź te mniej oczywiste, jak szałwiowy.


3. Modna łazienka 2024: Prysznic z wyższej półki

Modna łazienka 2024

W 2024 roku im bardziej wyszukany prysznic, tym lepiej. Nowoczesne słuchawki prysznicowe, wbudowane siedzisko, deszczownica, czy prysznic parowy to udogodnienia, których będziemy oczekiwać. Ma tam być komfortowo i bezpiecznie. Dlatego najbardziej pożądany będzie prysznic bez żadnych progów z odpływem liniowym bądź na poziomie podłogi. W cenie będzie też brak drzwi – otwarte prysznice, wydzielone jedynie przeszkleniem są dużo bardziej wygodne i mniej kłopotliwe w utrzymaniu w czystości. Większą uwagę będziemy również zwracać na miejsce na kosmetyki – półki czy wnęki stanowiące integralną część aranżacji. Żadne wieszane na kabinie czy na baterii prysznicowej koszyki i półki już nie przejdą. W końcu będziemy odchodzić od łączenie wanny z prysznicem. Albo jedno, albo drugie. Żadnych kompromisów w nowych trendach wnętrzarskich już nie uświadczymy.


4. Modna łazienka 2024: Wzór na podłodze

Modna łazienka 2024

Wzorzyste płytki znikną w nadchodzących sezonach ze ścian łazienki, za to będą mile widziane na podłodze, szczególnie pod prysznicem. Pokonają nawet swą popularnością płytki wielkoformatowe, które dalej będą dominować na ścianach. Podłoga zatem stanie się tym obszarem, na którym można zaszaleć. W cenie dalej są desenie geometryczne, przetworzony motyw gwiazdy, muszli, ale też abstrakcyjne wzory geometryczne przypominające współczesne działo sztuki. Wzory jednak powinny wpisywać się w paletę kolorystyczną reszty pomieszczenia. A im bardziej wyrazisty wzór, tym odcienie bardziej stonowane. To pozwoli stworzyć aranżację łazienki tyle modną, co przyjazną użytkownikowi.


5. Modna łazienka 2024: Tapety

Ten trend w aranżacji łazienek panuje już od jakiegoś czasu i szybko nie przeminie. Tapety to najlepszy sposób na wprowadzenie do łazienki nowych, wyrazistych kolorów, ale też stylistycznego kontrapunktu. Efektowne i niesztampowe wzory tapet są wielkim hitem w toaletach, natomiast w łazienkach będą się pojawiać głównie na ścianach z umywalką. Warto poszukać motywu niecodziennego, który sprawi, że ta mała przestrzeń zaskoczy designerskim sznytem.


6. Modna łazienka 2024: Duże płytki z kamiennym wzorem

Modna łazienka 2024

Wielkoformatowe płytki szturmem podbijają łazienki. Są w trendach już od kilku sezonów, i to się szybko nie zmieni. Mają wszak wiele zalet, jak małą ilość fug i jednorodną powierzchnię. W 2024 roku będą dominować duże kafle o kamiennych wzorach. Wciąż na fali będzie marmur, ale w bardziej udramatyzowanej formie niż dotychczas. W modzie są teraz płytki o marmurowym wzorze w ciemniejszych tonach i wyrazistym żyłkowaniu. Inne kamienne wzory też powinny się wyróżniać, czy to oryginalną kolorystyką, wyrazistą fakturą bądź mocnym rysunkiem.


7. Modna łazienka 2024: Podświetlone od tyłu lustro

Modna łazienka 2024

Ostatni z trendów łazienkowych w 2024, który da mocniej o sobie znać, to podświetlane od tylu lustra. Z jednej strony prezentują się nowocześnie i dają optymalne oświetlenie niezbędne do codziennej pielęgnacji, czy nakładania makijażu. Z drugiej prezentują się dużo dyskretniej, niż lustra w wbudowanym oświetleniem LED w tafli. Do tego ewentualne kinkiety czy dodatkowe lampy wokół lustra można już potraktować w kategoriach czysto dekoracyjnych. Nie ulega też wątpliwości, że będziemy szukać coraz bardziej inteligentnych luster

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.