Przewodnik po miejscach, w których kręcono „Grę o tron”

„Gra o tron” inspiruje coraz większą liczbę turystów do odwiedzin miejsc, w których powstawały zdjęcia do serialu. Z tej okazji brytyjski portal rezerwacyjny GoEuro.co.uk przygotował krótki przewodnik po filmowych lokacjach.

Gra o tron serial, turystyka filmowa

 

„Gra o tron” to wyjątkowe telewizyjne show, które swym rozmachem przewyższa niejedną superprodukcję kinową. Za to między innymi serial pokochało miliony widzów na całym świecie w tym w Polsce. Według portalu rezerwacyjnego GoEuro.co.uk miejsca, w których powstają zdjęcia do „Gry o tron” zanotowały znaczący wzrost przyjazdów turystów w ciągu ostatniego roku. Portal odnotował 15-procentowy wzrost rezerwacji biletów do chorwackiego Dubrownika, który posłużył filmowcom jako Królewska Przystań. Z kolei liczba sprzedanych biletów do Belfastu, w okolicach którego kręcono sceny w Winterfell, wzrosła o 11 procent. Także wzmożone zainteresowanie przeżywa Islandia, na której kręcone są sceny rozgrywające się za murem.

Przeczytaj także: 10 znanych filmów kręconych na Islandii

Obserwując rosnące zainteresowanie turystów filmowymi lokalizacjami, portal przygotował specjalną infografikę. Pokazuje ona miejsca, w których kręcono najważniejsze sceny. Każde miejsce zostało krótko opisane i zawiera informacje, jak się do niego można dostać.

 

Gra o tron serial, turystyka filmowa

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.