W Finlandii powstał lodowy hotel dla fanów „Gry o tron”

Prawdziwa gratka dla fanów „Gry o tron”. HBO razem z lapońskim hotelem otworzyli hotel inspirowany kultowym serialem. Jest on całkowicie wykonany z lodu, ma 24 pokoje dla gości i jest zlokalizowany za kołem podbiegunowym. Są jacyś chętni?

Lodowy hotel Gra o tron

 
Za powstaniem hotelu stoi Lapland Hotels SnowVillage. Obiekt, a w zasadzie cała lodowa wioska, jest budowana co roku, gdy tylko temperatura na kilka najbliższych miesięcy spada znacznie poniżej zera. Jednak po raz pierwszy tematem przewodnim lodowej konstrukcji jest serial „Gra o tron”. Wszystko to za sprawą współpracy ze stacją HBO, producentem telewizyjnej serii, która podbiła serca widzów na całym świecie.

W lodowej wiosce znalazło się wiele rzeźb wykonanych przez artystów z Rosji, Ukrainy, Polski i Łotwy. Wyrzeźbili oni w lodzie m.in. mapę Westeros czy jedną z sal z Domu Czerni i Bieli – Salę Twarzy (Hall of Faces). Pojawia się ona w szóstym sezonie i ma wielkie znaczenie dla Aryi Stark. Jest też oczywiście lodowy tron, a także biali wędrowcy z błękitnymi oczami pochylający się nad łóżkami hotelowych gości. Jak w każdym dobrym hotelu nie mogło zabraknąć restauracji.


Temperatura w hotelu wynosi -5 stopni Celcjusza. Jeśli dla kogoś jest zbyt niska, żeby tam nocować, wciąż może odwiedzić lodową wioskę. Przedstawiciele Lapland Hotels Snow Village przygotowali mnóstwo atrakcji dla zwiedzających. Wśród nich są warsztaty rzeźbienia w lodzie, przejażdżki zaprzęgiem reniferów, śnieżne safari czy psie zaprzęgi.

Lodowy hotel Gra o tron Lodowy hotel Gra o tron


 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

One Comment

  1. O rany…ostatnie zdjęcie robi piorunujące wrażenie. Jak uwielbiam serial, tak nie wiem, czy zdecydowałabym się na nocleg 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.