Nowy hotel Ibis Styles Warszawa City inspirowany warszawskimi tramwajami

Nowo otwarty hotel Ibis Styles Warszawa City to prawdziwa gratka dla fanów historii, ale i dobrego designu. W wystroju pokoi znajdziemy bowiem odniesienia do tramwajów warszawskich i ich historycznych tras.

Ibis Styles Warszawa City

 

Trasa pierwszej konnej linii tramwajowej w Warszawie, która została uruchomiona w 1866 roku, przebiegała w pobliżu ulicy Grzybowskiej. Do tego mało znanego, ale jakże ciekawego, wątku z historii stolicy odnieśli się projektanci wnętrz hotelu Ibis Styles Warszawa City zlokalizowanego przy ulicy Grzybowskiej właśnie, a dokładnie pod numerem 43. To pierwszy w mieście obiekt marki, która stawia na unikatowe przestrzenie.


Tramwajowe inspiracji są w warszawskim hotelu obecne na każdym kroku. Już opis pięter ma formę rozkładu jazdy, a recepcja przypomina wagon. Z kolei na wszystkich wykładzinach znajdują się tory kolejowe. Wszystko to jednak zostało wplecione dyskretnie, bez zbędnej dosłowności, co dało bardzo nowoczesny efekt. Ale to co najlepsze znajduje się w pokojach. Zanim do nich dojedziemy, warto jeszcze wspomnieć o samej lokalizacji. A ta jest znakomita. Hotel znajduje się w centrum miasta, w pobliżu wielu interesujących miejsc. Nieopodal jest nowoczesny Plac Europejski, a nieco dalej Muzeum Powstania Warszawskiego. Z drugiej strony mamy Halę Gwardii, skąd już tylko krok do Ogrodu Saskiego. Ibis Styles jest także w pobliżu II linii metra, co się wpisuje do komunikacyjnych nawiązań.


Czas zajrzeć do pokoi, a te w idealnych proporcjach łączą w sobie nowoczesność z przytulnością i historycznymi odniesieniami. Do wspomnianych tramwajów nawiązują grafiki na ścianach, przedstawiające schemat dawnych tras tramwajowych. W większości pokoi zostały one pokazane w konwencji kolorowych planów metra. Daje to bardzo stylowy i niekonwencjonalny efekt, szczególnie że grafiki ze ścian przechodzą na sufity.

Ibis Styles Warszawa CityDo tramwajowej konwencji nawiązują jeszcze drewniane ławki kształtem i formą przywodzące na myśl siedziska w wagonach. Z tego samego materiału są zagłówki łóżek, co daje efekt spójności.

Ibis Styles Warszawa CityCałe wyposażenie jest komfortowe i doskonale zbilansowane, dzięki czemu przyjęta formuła stylistyczna nie jest zbyt narzucająca się, nie przytłacza i nie dominuje. W takich wnętrzach można zdecydowanie odpocząć po intensywnym dniu w mieście, ciesząc się przy okazji widokiem z okna. Z niemal bowiem każdego pokoju rozpościera się panorama Warszawy. To się nazywa hotel z pomysłem!

Ibis Styles Warszawa City

Ibis Styles Warszawa CityIbis Styles Warszawa CityAbout Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.