Pomysły na przeszklone szafki kuchenne

Przeszklone górne szafki kuchenne to znakomity sposób na dodanie kuchni lekkości i elegancji. Przy okazji można wyeksponować naczynia i szkło. Kiedy warto je stosować i jakie szafki dobrać, żeby osiągnąć najlepszy efekt? Zobacz najlepsze pomysły na przeszkloną zabudowę kuchenną.

Przeszklone szafki w kuchni

 
Szafki górne w kuchni dostarczają miejsca na przechowywanie i pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Choć mają dużą konkurencję ze strony otwartych półek, to mają też nad nimi sporą przewagę. Przede wszystkim chronią rzeczy znajdujące się w środku przed zabrudzeniem. Natomiast na półkach wszystko się kurzy. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwala połączyć zalety obu rozwiązań – przeszklone szafki. Sprawiają, że kuchnia nabiera lekkości, wizualnie staje się przestronna, a do tego bardziej stylowa. Przy czym eksponowane w nich rzeczy nie są narażone na zabrudzenia. Jeśli więc podoba ci się idea otwartych półek, ale nie chcesz ciągle sprzątać, przeszklone szafki są rozwiązaniem dla ciebie.

Przeszklone szafki górne w kuchni

Przeszklone górne szafki kuchenne sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych kuchniach, otwartych i zamkniętych. Pasują też do każdej kuchni niezależnie od stylu jej aranżacji. Zatem mogą się z powodzeniem pojawić w kuchni skandynawskiej, nowoczesnej, angielskiej czy rustykalnej. Należy też pamiętać, że szkło nie musi być zupełnie transparentne, może być mleczne, barwione, grawerowane bądź inaczej zdobione. Staje się wówczas ozdobą samą w sobie, a to co stoi na półkach schodzi na dalszy plan. Jest to dobra opcja dla osób, którym podobają się tego typu rozwiązania, a jednocześnie nie chce eksponować zbyt wiele.Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju przeszklonych szafek. Przede wszystkim mogą być w innym stylu niż szafki dolne i w innym kolorze. Ciekawie prezentują się na przykład czarne, proste z metalowymi drzwiami ze szprosami. Tego typu przeszklenia robią prawdziwą furorę w aranżacji wnętrz, wyglądają z jednej strony nowocześnie, z drugiej odrobinę industrialne. Oczywiście nie ma też nic złego we wprowadzeniu szafek z tego samego kompletu.

Przeczytaj także: 8 pomysłów na wykończenie ściany między szafkami kuchennymi

Pamiętajmy, że przeszklone szafki kuchenne nie muszą zajmować całej górnej zabudowy. Można pojedyncze moduły ciekawie wpleść między typową zabudowę. Układ całego ciągu szafek dobrze jest sobie rozrysować.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że przy przeszklonych szafkach na znaczeniu nabiera to, co do nich wstawiamy. Do tego istotne staje się wnętrze szafek to, jaki mają kolor i z czego jest wykonana tylna ścianka. Można im nadać ciekawy odcień, wykleić tapetą bądź zastosować inny zabieg dekoracyjny.

Zobacz aranżacje kuchni z przeszklonymi szafkami

Przeszklone szafki w kuchni Przeszklone szafki w kuchni

Przeszklone szafki w kuchni Przeszklone szafki w kuchni

Przeszklone szafki w kuchni Przeszklone szafki w kuchni Przeszklone szafki w kuchni Przeszklone szafki w kuchni Przeszklone szafki kuchenne

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.