OSCARY 2015: ZOBACZ NAJLEPSZY ELEMENT CEREMONII OSCAROWEJ

Po ceremonii oscarowej internet zalała fala rankingów i podsumowań. Zostały wybrane największe rozczarowania, wpadki, najlepsze i najgorsze kreacje, najlepsze żarty prowadzącego etc. Teraz przyszedł czas, żeby powiedzieć, co tak naprawdę było najlepsze na rozdaniu Oscarów – sekwencje tytułowe nominowanych filmów!

Birdman, film

Gdy w czasie ceremonii nastąpiła prezentacja filmów nominowanych w kategorii najlepszy film roku, serca wielu zabiły mocniej. Bynajmniej nie była to jednak zasługa prowadzącego, nominowanych, czy aktorów odczytujących zwycięzców. Emocje wzbudziła animowana sekwencja prezentująca tytuły nominowanych produkcji, która sama w sobie okazała się być dziełem sztuki graficznej. Ich autor Henry Hobson, nawiązując do mistrza gatunku – Saula Bassa, w 40 sekundowym filmiku zaprezentował 8 produkcji, za pomocą znakomicie dobranych grafik. Udało mu się osiągnąć płynne przejścia od jednego do drugiego filmu, zachowując spójność stylistyczną, i to przy różnych motywach muzycznych do każdego filmu.

Hobson zaprojektował także sekwencję do prezentacji nominowanych filmów w kategorii Najlepsza scenografia. Tam posłużył się inną stylistyką, wywiedzioną z malarstwa holenderskiego oraz współczesnej fotografii martwych natur.

Henry Hobson jest grafikiem, działającym w Wielkiej Brytanii. Przy oprawie graficznej ceremonii rozdanie Oscarów pracował już siedmiokrotnie. Do tego ma na swoim koncie prace przy takich filmach jak: „Sherlock Holmes”, „Królewna Śnieżka i Łowca” oraz serialu „The Walking Dead”. „Zawsze byłem zainteresowany opowiadaniem za pomocą obrazów, które dawałoby poczucie dreszczyku emocji; gdzie powoli przyprowadza się postacie do życia, ujawniając ich osobowość” – mówi Henry.

 

OTO BEST OF BEST TEGOROCZNYCH OSCARÓW:

 

Gra tajemnic, film

Snajper, film, Clint Estwood
Grand Budapest Hotel, film

Boyhood, film

Whiplash, film

Teoria wszytskiego, film

Selma, film

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.