PLAKAT FILMOWY: FILMY PRZEDSTAWIONE WYŁĄCZNIE ZA POMOCĄ KÓŁ

Czy da się sprowadzić kultowe filmy do kół i okręgów? Australijski grafik Nick Barclay udowadnia, że tak. Zaprojektował serię plakatów, w której znane produkcje filmowe przedstawił wyłącznie za pomocą kół. Tak powstała minimalistyczna i błyskotliwa kolekcja.

Nick Barclay, plakat filmowy

Australijczyk słynie z minimalistycznego podejścia do projektowania, a zajmuje się nim już ponad 12 lat. Teraz Nick Barclay wziął na warsztat filmy, które postanowił zobrazować za pomocą jednej z najprostszych figur geometrycznych – koła.

Wybrałem koła, ponieważ po obejrzeniu filmu „Interstellar” rozmawiałem z przyjacielem o „2001: Odysei kosmicznej” i o tym, jak koło może stać się głównym bohaterem. To dało mi do myślenia. Zacząłem się zastanawiać, czy jestem w stanie przedstawić filmy, używając tylko kół i okręgów. Im bardziej zacząłem drążyć, tym więcej odkrywałem filmów, które mógłbym pokazać w ten sposób.

Hal – super inteligentny komputer z „Odysei kosmicznej” – stał się zatem impulsem do stworzenia całej kolekcji. Barclay wziął na warsztat takie filmy jak „101 dalmatyńczyków”, „Forest Gump”, „Leon Zawodowiec” czy „Władca pierścieni”. Całość jest nie tylko dobrze zaprojektowana, ale także inteligentna i zaskakująca.

Zobacz kolekcję minimalistycznych plakatów:

Nick Barclay, plakat filmowy Nick Barclay, plakat filmowy, potwory i spółkaNick Barclay, plakat filmowy, Łowca jeleni Nick Barclay, plakat filmowy, MatrixNick Barclay, plakat filmowy, Pulp FictionNick Barclay, plakat filmowy, Władca pierścieniNick Barclay, plakat filmowy, DraculaNick Barclay, plakat filmowy, TrainspottingNick Barclay, plakat filmowy, Forest GumpNick Barclay, plakat filmowy, Leon ZawodowiecNick Barclay, plakat filmowy, Wściekłe psyNick Barclay, plakat filmowy, 2001: Odyseja kosmicznaNick Barclay, plakat filmowy, Harry PotterNick Barclay, plakat filmowy, Pamięć absolutna

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.