Już jest nowy katalog IKEA 2018. Na co zwrócić uwagę?

Nowy katalog IKEA 2018 został wydany pod hasłem „Zrób miejsce na życie”. Co go odróżnia od pozostałych? Przede wszystkim jest bardziej kolorowy, koncentruje się na salonie i nie ogranicza się do promowania stylu skandynawskiego. Co dokładnie oferuje katalog IKEA 2018?

Katalog IKEA 2018

 

Trudno co roku wydawać ponad 300-stronnicowy katalog pełen samych nowości. IKEA jednak stara się za każdym razem przedstawić swoją ofertę w nieco inny sposób. Każde wydanie katalogu ma inne hasło przewodnie i do niego dobrany układ wydania, jak i do niego dostosowane treści poboczne. W tym roku hasłem głównym jest „Zrób miejsce na życie”. IKEA zachęca do indywidualizacja własnych mieszkań. Abyśmy potrafili w nich wygospodarować miejsce na to co nas naprawdę interesuje, ale też żebyśmy potrafili pokazać w nich naszą osobowość. Jednak nie to jest najciekawsze w katalogu IKEA 2018 – w końcu podobne przesłanie swoim klientom firma stara się przekazywać cały czas. W najnowszym wydaniu najbardziej uwagę zwraca odejście od stylu skandynawskiego w jego biało-szarej, a czasem dość surowej postaci.

 

Nowy katalog IKEA 2018
 

Katalog IKEA 2018 – w stronę przepychu

W katalogu IKEA 2018 pełno jest głębokich, nasyconych kolorów – szmaragdowej zieleni, świetlistego granatu, burgundu czy różu, których zazwyczaj nie utożsamiamy ze skandynawską stylistyką. Szwedzka sieć przekonuje bowiem, że jej meblami i sprzętami można urządzić wnętrze w każdym stylu nawet rokokowo-rockndrollowym. Na dowód pokazuje zdjęcia tak zaaranżowanego wnętrza. Jest to odpowiedź na najnowsze trendy wnętrzarskie. Już na ostatnich targach designu w Mediolanie wyraźnie rysowało się odejście od czystej, surowej stylistyki z Północy. Po długim okresie jej dominacji, obserwujemy coraz wyraźniejszy zwrot ku nieco bogatszym stylom – eklektyzmowi, glamour czy nowojorskiemu. Zamiast bezosobowych, minimalistycznych wnętrz, wybieramy te, które pokazują osobowość lokatorów. Do tego też namawia IKEA – do pokazania siebie we wnętrzu. Przekonuje też, że najlepiej zamanifestować siebie w salonie, bo on najłatwiej podlega zmianom.

Co nowego znajdziemy w IKEA w 2018 roku?

W katalogu IKEA nie mogło też zabraknąć zapowiedzi nadchodzących nowości. Tych szczególnie wartych uwagi jest kilka. Przede wszystkim w końcu sprzedaży pojawią się długo zapowiadane meble kuchenne z frontami wykonanymi z drewna i butelek PET z recyklingu. Jest to seria Kungsbacka w stylowej i eleganckiej czerni. Również nowe krzesło Odger zostało wykonane z materiałów odzysku.
 


 

W ofercie pojawiły się też długo zapowiadane ruchome ścianki działowe. Pojawiły się dwa rodzaje takich ścianek – pierwsze można zamontować na szynach, drugie są na kółkach i nie wymagają żadnego montażu. Pozwalają one na swobodną aranżację wnętrza, bez stawiania faktycznych ścian.

Ciekawie w katalogu IKEA 2018 prezentuje się także modułowa seria Svalnas. Są to systemy regałów i półek o lekkiej, ażurowej konstrukcji. Mają w sobie ducha retro i dają wiele możliwości aranżacyjnych.

 

 

Interesująco zapowiadają się również kolekcja zaprojektowano przez duńskich projektantów z grupy Hay oraz siedziska projektu Toma Dixona. Jednak na bliższe informacje o tych trzeba jeszcze poczekać do jesieni. Więcej nowości możecie podejrzeć na zdjęciach poniżej.

Na koniec jeszcze mała ciekawostka, czy wiecie, że katalog IKEA 2018 został wydrukowany w Polsce w 7 mln egzemplarzy. Natomiast na całym świecie został wydrukowany w nakładzie 203 mln egzemplarzy w 35 językach i jest dostępny w 52 krajach. Imponujące liczby.

 


 
Katalog IKEA 2018
 

 
Katalog IKEA 2018
 
Katalog IKEA 2018
 
Nowy katalog IKEA 2018
 
Nowy katalog IKEA 2018
 
Nowy katalog IKEA 2018
 
Nowy katalog IKEA 2018

 
Katalog IKEA 2018
 
Katalog IKEA 2018

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.