Trendy w urządzaniu łazienki 2018. To będzie modne

Co jest teraz modne w urządzaniu łazienek? Już nie chcemy robić z nich salonów i na dobre wkraczają do nich technologie. Zrobią się nowocześniejsze i jednocześnie powrócą do nich stare, sprawdzone materiały. Choć uważam, że nie należy ślepo podążać za modą, to mimo wszystko warto wiedzieć, co jest teraz na czasie. Zapraszam na przegląd trendów łazienkowych na 2018 rok.

Trendy w aranżacji Trendy w aranżacji łazienki 2018łazienki 2018fot. Urbanara

Jeśli myślisz, że łazienka jest nudnym pomieszczeniem, to zdecydowanie nie poświęcałeś jej dotychczas wystarczającej uwagi. Ostatnio w aranżacji łazienek pojawiło się wiele ciekawych trendów, które z pewnością zdominuję to pomieszczenie w 2018 roku, a zapewne zostaną z nami na znacznie dłużej. Jeśli więc planujesz odnowić łazienkę i szukasz inspiracji, to jest miejsce dla ciebie. Oto 9 najgorętszych trendów urządzaniu łazienek na 2018 rok.

Przeczytaj także: Trendy wnętrzarskie 2018. To będzie modne we wnętrzach

TRENDY W ARANŻACJI ŁAZIENEK 2018

Technologie wkraczają do łazienek

To, że technologie odgrywają coraz większe znaczenie w aranżacji wnętrz, nikogo nie powinno dziwić. Stosunkowo najpóźniej nowoczesne rozwiązania trafiły do naszych łazienek. Technologie w końcu utorowały sobie do nich drogę. W aranżacji łazienek królują teraz inteligentne toalety oraz lustra. Kąpiel można ustawić za pomocą tabletu, a także zapalić światło i ustawić pożądaną temperaturę. A to wszystko jest niemal niewidoczne w łazience. Obecność technologii w naszych łazienkach z pewnością będzie się jedynie umacniać.

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Kohler

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Kohler

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Daniel ErhartPowrót koloru do łazienki

Biel zdominowała aranżacje łazienek na długie lata. Teraz jednak nadchodzi wielki powrót koloru. Jest to pokłosie zeszłorocznego trendu na łazienki w duchu salonowym. Otóż łazienki miały ukrywać to, czym naprawdę są. Projektanci chcieli, żeby bardziej przypominały salony, w którym niemal można przyjmować gości. Ten trend nie do końca się obronił, ale z powodzeniem wprowadził kolor do łazienek.

Przeczytaj także: Jakie kolory do wnętrz będą modne w 2018 roku?

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Ideal Home

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Twincy

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Studio ArrcOryginalne płytki

Płytki to jeden z kluczowych czynników decydujących o wyglądzie łazienki. Coraz chętniej sięgamy po wzorzyste i patchworkowe kafelki. Teraz jednak oryginalność form i wzorów będzie ceniona jeszcze bardziej. Wykluwanie trendu na nietypowe płytki trwa już od dłuższego czasu, teraz jednak on eksploduje. Oczywiście nie chodzi o przesadę, ale poszukiwanie niewyeksploatowanych do tej pory form, które wyróżnią łazienkę.

Przeczytaj także: Płytki w kształcie rybiej łuski do kuchni i łazienki

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Raw Decor

Trendy w aranżacji łazienki 2018 fot. New Image

Trendy w aranżacji łazienki 2018 fot. Ideal HomeZłoto i mosiądz w łazience

Trendy mają to do siebie, że co jakiś czas wracają. W 2018 roku do aranżacji łazienek powrócą dobrze znane materiały – mosiądz i złoto. Będą się pojawiać na armaturze łazienkowej i w elementach wykończeniowych oraz dodatkach. Dodają wnętrzom elegancji i odrobiny szyku. Pasują do łazienek urządzonych w stylach glamour, nowojorskim, ale też scandi chic czy retro.

Trendy w aranżacji łazienki 2018 fot. Fine Homebuilding

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. L&L

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. The Pink HouseLustra z charakterem

Nieodzownym elementem każdej łazienki jest lustro. W tym roku jednak będą one szczególnie ważne. Zakończy się era nijakich, pozbawionych należytej oprawy i źle oświetlonych luster. Powinny być wyraziste, duże, ale nie przesadnie. W 2018 roku nastąpi też trend na lustra ledowe z wbudowanym oświetleniem i lustra inteligentne, które są jednocześnie ekranem dotykowym.

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Contemporarist

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. indusperformance

indusperformancefot. Byrnes Eye ViewMarmur w łazience

Kolejny powrót. W 2018 roku ważnym trendem w aranżacji łazienek będzie marmur. Materiał zyskuje na popularności niemal cyklicznie. Zazwyczaj jednak pojawia się w kuchniach i na drobnych elementach dekoracyjnych. Teraz natomiast zagości w łazienkach na nieco większych powierzchniach – ścian i blatów łazienkowych. Z pewnością wniesie do nich szyk i elegancję.

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Remodelista

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. HGTV

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Property GuruPrysznic wtopiony w tło

Odkąd prysznice bez brodzika na dobre zagościły w naszych łazienkach, zaczęły coraz bardziej znikać. Wedle nowych trendów powinny być niewidoczne. Nie wyróżnia ich już kabina prysznicowa, ani widoczny brodzik. Obecność prysznica sygnalizuje jedynie natrysk i odpływ, często też ledwo dostrzegalna szyba, ale i to nie zawsze. Wszystko po to, żeby z natury małe łazienki wydawały się większe i nic nie ograniczało przestrzeni.

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Meir Australia Pty Ltd

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Home Beautiful

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. Inside OutSzafki łazienkowe ponad podłogą

Szafki łazienkowe unoszące się nad podłogą to jeden z gorących trendów łazienkowych na 2018 rok. Niemal lewitują nie dotykając podłoża. Jest to przede wszystkim rozwiązanie bardzo praktyczne. Uwalniamy miejsce na podłodze, co czyni ją łatwą do utrzymania w czystości. Jest to rozwiązanie nowoczesne i dające wrażenie większej przestronności.

Trendy w aranżacji łazienki 2018fot. My Domaine

Trendy w aranżacja łazienki 2018fot. Pinterest

Trendy w aranżacja łazienki 2018fot. Design ManifestCzarne wykończenia

W aranżacji łazienek przestajemy się obawiać ciemnych kolorów, na razie jednak głównie w elementach wykończeniowych. Czarne krany, prysznice, pokrętła i inne elementy łazienkowej infrastruktury będą coraz częściej pojawiać się w łazienkach. Pasują one w szczególności do monochromatycznych aranżacji głównie nowoczesnych, retro, ale też skandynawskich.

Trendy w aranżacja łazienki 2018fot. Maggie Stephens Interiors

Trendy w aranżacji łazienki 2018 fot. The Spruce

Trendy w aranżacji łazienki 2018 fot. Thermo Group

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.