Jaką szafę do mieszkania studenckiego wybrać?

Urządzasz mieszkanie pod wynajem studentów i szukasz odpowiednich mebli? Takie nieruchomości rządzą się swoimi prawami. Kilkupokojowe mieszkanie musisz zaaranżować tak, żeby każdy mieszkaniec miał oddzielnie wydzielone miejsce na swoje prywatne rzeczy, między innymi ubrania. Jakie szafy najlepiej w takiej sytuacji wybrać? Podpowiadamy!

Szafy przesuwne — optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Jeśli aranżujesz mieszkanie pod wynajem studentów, musisz pamiętać o kilku rzeczach. W każdej sypialni muszą się znaleźć odpowiednie meble. Studencki pokój nie może istnieć bez funkcjonalnego biurka z fotelem, wygodnego łóżka i szafy. Taki zestaw to totalny must-have studenckiej przestrzeni. 

Na rynku znajdziesz wiele różnych szaf. My polecamy Ci szczególnie szafy przesuwne. To optymalne rozwiązanie do pokoju studenta. Taka szafa jest bardzo pojemna — łatwiej jest w niej zmieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Co więcej, zazwyczaj jest dosyć wysoka, przez co optymalnie zajmuje miejsce w pokoju. Nie zmarnuje się ani skrawek przestrzeni, co ważne w przypadku pokoi o mniejszych wymiarach. 

Szafę przesuwną możesz łatwo wkomponować w studencki pokój. Dzięki temu, że ma ona przesuwne drzwi, nie musisz zakładać dodatkowego miejsca na otwieranie szafy. Często szafa posiada na jednym skrzydle duże lustro, co jest kolejną zaletą w pokojach dla studentów — w końcu im mniej elementów na małej przestrzeni, tym lepiej. 

Szafy modułowe – stwórz szafę dopasowaną do swoich potrzeb!

W małych mieszkaniach liczy się każdy centymetr przestrzeni, ważne są więc funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich są szafy modułowe. Z jednej strony wydawać by się mogło, że są one duże i zajmują wiele miejsca, jednak popatrzmy na to z innej perspektywy. Szafy modułowe są niezwykle pojemne i świetnie można je zaplanować. Zmieszczą się kosze, wysuwane półki i szuflady, a do tego mają najczęściej przesuwne drzwi, dzięki czemu otwarta szafa nie zajmuje więcej miejsca. 

Szafy narożne — proste rozwiązanie dla małych pokoi

Innym sprawdzonym rozwiązaniem do studenckich pokoi są szafy narożne. Zajmują one stosunkowo niewiele miejsca — dzięki nim wykorzystasz w pokoju miejsce, które do tej pory było pustym kątem, bo trudno było je jakkolwiek zaaranżować. Dzięki postawieniu szafy narożnej zyskasz dodatkową przestrzeń na środku pokoju, którą możesz wykorzystać w inny sposób.

W sklepach meblowych znajdziesz wiele rodzajów szaf narożnych — tych bardziej klasycznych, ale też nowoczesnych. Jeśli urządzać małe pokoje studenckie, radzimy wybierać raczej jasne meble, które optycznie nie obciążą przestrzeni, przez co będzie wydawała się większa. Obecnie bardzo popularne są białe meble — idealne do pokoi urządzanych na przykład w stylu skandynawskim, który jest tak uwielbiany przez młode osoby. 

Polecamy Ci zakupy meblowe w sklepie Black Red White. Znajdziesz tam szafy przesuwne, narożne i wiele, wiele innych. Szeroka oferta sklepu pozwoli Ci na sprawne urządzenie całego mieszkania, w którym będzie się mieszkało z przyjemnością!

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.