Dawny dom Audrey Hepburn został wystawiony na sprzedaż

Dawny dom Audrey Hepburn w Los Angeles został właśnie wystawiony na sprzedaż za zawrotną kwotę 14 milionów dolarów. W posiadłości z 1938 roku mieszkało też wiele innych gwiazd Hollywood.

Dom Audrey Hepburn

 

Posiadłość należąca niegdyś do Audrey Hepburn jest zlokalizowana w zamożnej dzielnicy Holmby Hills w Los Angeles. Dom w klasycznym amerykańskim stylu w 1938 roku zaprojektował architekt Paul Williams. Audrey Hepburn nie była jedyną znaną postacią, do której dom należał w przeszłości. Mieszkali tu także Mia Farrow, Eva Gabor i aktor David Niven. W istocie, oficjalna nazwa domu to Eva Gabor Estate.

Przeczytaj także: Odbierasz klucze do nowego mieszkania? Spraw sobie uroczy breloczek, dzięki któremu na zawsze zapamiętasz tę chwilę!

Z tak imponującym spisem gwiazdorskich właścicieli, nie dziwi, że dom posiada długą listę luksusowych udogodnień. W środku tej dobrze ogrodzonej posiadłości znajdziemy sześć sypialni, pięć łazienek i dodatkową toaletę, prywatny kort tenisowy, domek dla gości oraz ponad jednoarowy, starannie zaprojektowany ogród, w którym znajdziemy także basen.

 

 

Zarówno wnętrze jak i fasada byłego domu Audrey Hepburn są okazałe i imponujące. Łatwo sobie wyobrazić gwiazdy Starego Hollywood bawiące się tu na wystawnych przyjęciach. Po przestąpieniu drzwi wejściowych gości wita okazałe foyer w formalnym stylu ze skręcającymi schodami. Stąd przechodzi się do dużego salonu z kominkiem i wbudowanymi regałami. W domu jest piękna jadalnia i osobny pokój śniadaniowy. W obu pomieszczeniach z okien na całą wysokość ściany rozciąga się widok na ogród. Jednak największą zaletą posiadłości pozostają sypialnie. Pięć sypialni w tym główna, najbardziej okazała, znajduje się w głównym budynku. Jeszcze jedna jest w domku dla gości. Są tam też pokoje przewidziane dla służby, które mogą służyć także za gabinet.

Ten dom bez wątpienia robi wrażenie. Audrey Hepburn musiała wyglądać zjawiskowo, schodząc po schodach wprost do foyer.

 

 

dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn

dom Audrey Hepburn   dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn dom Audrey Hepburn

 

 

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.