Dom z filmu „Służące” jest na sprzedaż za 240 tys. dolarów

Pamiętacie dom bohaterki granej przez Emmę Stone w filmie „Służące”? Budynek w południowym stylu istnieje naprawdę i właśnie trafił na rynek za jedyne 240 tys. dolarów. To jeden z najpiękniejszych filmowych domów, choć w rzeczywistości wygląda nieco inaczej niż na ekranie.

Dom z filmu Służące z Emmą Stone

 

Film „Służące” miał premierę w 2011 roku. Jego akcja toczy się w latach 60. XX wieku w stanie Mississippi. Młoda dziewczyna z „dobrego domu”, Skater (Emma Stone) stara się zostać pisarką. Temat na reportaż dostrzega tuż pod własnym nosem. Postanawia opisać prawdziwe życie czarnoskórych służących, które pracują w domach jej sąsiadów, rodziny i jej własnym. Z rozmów z tymi ciężko pracującymi kobietami rodzi się skandalizująca (jak na tamte czasy książka).

Główna bohaterka mieszka wraz z rodzicami w Jackson w pięknym domu o białej fasadzie i z okalającą budynek werandą w iście południowym stylu. Jest położony jakby na uboczu, wśród zieleni. Do zdjęć wykorzystano faktycznie istniejący budynek znajdujący się w miejscowości Greenwood w stanie Mississippi, który właśnie został wystawiony na sprzedaż. Jest to ponad stuletni budynek, który wciąż prezentuje się świetnie, choć nie da się ukryć, że jego obecny wygląd odbiega od tego ekranowego.

 

 

Dom ma pięć sypialni i trzy łazienki, do tego oczywiście dwa salony, jadalnia i kuchnia. Tak okazały dom, i to z filmową przeszłością, wyceniono na zaledwie 240 tys. dolarów. Jednak wbrew temu, co można było zobaczyć na ekranie, nie ma kolumnowego portyku na całą wysokość fasady, ani werandy z trzech stron – jest tylko z dwóch. Do tego wspomniana weranda podtrzymywana jest przez zwykłe podpory, a nie przez kolumny o jońskich głowicach, jak to widzimy w filmowym domu w „Służących”.

Przeczytaj także: Top 10: Najlepsze stare domy z filmów

Na zdjęciach z ogłoszenia można zobaczyć także, jak wyglądają oryginalne wnętrza. Te pokazane w filmie zostały zbudowane w studiu filmowym, jednak stanowiły dość wierne odwzorowanie tych oryginalnych.

Zobaczcie zdjęcia i porównajcie stan oryginalny, z tym jak dom wyglądał w filmie „Służące”.

 

Dom w filmie „Służące”

Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone

 

A tak wygląda dom w rzeczywistości

Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone Dom z filmu Służące z Emmą Stone

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Skeeter a nie Skater

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.