Darmowe programy do projektowania wnętrz

Darmowe programy to projektowania wnętrz to nieoceniona pomoc dla każdego, kto podejmuje się samodzielnego remontu czy to całego mieszkania, czy tylko jednego pomieszczenia. Pozwalają wszystko zaplanować i zwizualizować często mgliste wizje. Poznajcie polecane programy.

Darmowe programy do projektowania wnętrz
Fot. Lukas Bieri/Pixabay

Przygotowujesz się do remontu? Chcesz zmienić ustawienie mebli, albo planujesz ich wymianę? Warto skorzystać z narzędzi, które pomogą ci zaprojektować wnętrze. W internecie mamy całkiem sporo darmowych programów do projektowania wnętrza. Są one przeznaczone dla amatorów, dzięki czemu są dość proste w obsłudze i nieskomplikowane. Oznacza to jednocześnie, że nie są tak precyzyjne, jak programy dla profesjonalistów. Niemniej stanowią nieocenioną pomoc w planowaniu, dobieraniu kolorów i wizualizowaniu pomysłów.

Przeczytaj także: Jak stworzyć harmonijną przestrzeń mieszkalną? 5 porad dekoracyjnych

Zanim przejdziemy do właściwej listy, warto wspomnieć, że duże sieciowe sklepy z wyposażeniem wnętrz, udostępniają własne programy do projektowania z wykorzystaniem produktów z własnej oferty. Chodzi m.in. o IKEA czy Leroy Merlin. Można z nich korzystać nieodpłatnie online, jak i udać się do sklepu i zaprojektować wnętrze z pomocą konsultanta. W sytuacji, gdy jesteśmy zdecydowanie na meble z danego sklepu z pewnością się jest to szalenie dogodna opcja.

Przeczytaj także: Aranżacje wnętrz – jaki styl wybrać?

TOP 5: Bezpłatne programy do projektowania wnętrz

1. Darmowy program do projektowania wnętrz: Autodesk Homestyler

Pierwszy polecany darmowy program do projektowania wnętrz, który warto polecić to Autodesk Homestyler. Do korzystania z niego wystarczy przeglądarka internetowa – nie musimy nic pobierać na swój komputer. Warto jednak się zarejestrować, można zachowywać swoje projekty. Program umożliwia korzystanie z widoku w rzucie 2D oraz 3D. Posiada szeroką bazę elementów wyposażenie wnętrza i wykończeń. Obsługa jest prosta i dość intuicyjna. Niestety ten program do projektowania wnętrz nie posiada polskiej wersji językowej.

2. Darmowy program do projektowania wnętrz: Sweet Home 3D

Pozycję numer dwa na liście programów do projektowania wnętrza zajmuje aplikacja Sweet Home 3D. Wymaga pobrania pliku ze strony producenta i zainstalowania go na komputerze, co jest całkowicie bezpłatne. Wyróżnikiem tego programu jest możliwość aranżacji wielu pomieszczeń jednocześnie. Możemy też zaprojektować fasadę domu, czy wgrywać prawdziwe rzuty i plany budynków. Możliwości tego programu do projektowania wnętrz można poszerzać, dzięki dodatkom dostępnym do pobrania online na stronie producenta. Trzeba przyznać, że Sweet Home 3D jest bliski profesjonalnym i, co za tym idzie, płatnym program. Ma jednak jeden minus — wymaga od użytkownika posiadania zainstalowanego w systemie środowiska uruchomieniowego JRE.

3. Darmowy program do projektowania wnętrz: Power NET+

Power NET+ to program do pobrania na komputer od polskiej marki CAD Projekt K&A. Właśnie z oprogramowania do projektowania tej firmy korzystają takie sklepy jak Leroy Merlin, Abra Meble czy Bodzio. Bezpłatny program jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Wystarczy wprowadzić wymiary pomieszczenia i przystąpić do aranżacji. Możemy również skorzystać z dynamicznego podglądu 3D. Meblować pomieszczenia można korzystająć z obszernej bazy elementów wykończeniowych.

4. Darmowy program do projektowania wnętrz: Sketchup Make

Ten program jest dostępny w płatnej wersji dla profesjonalistów i w wersji darmowej onlinowej dla amatorów na osobisty użytek. Jest to doskonałą rekomendacją. Sketchup nie jest przy tym skomplikowany w obsłudze, a pozwala na projektowanie w zasadzie dowolnych kształtów i form. Z uwagi na fakt, że program w wersji płatnej jest kierowany do profesjonalnych projektantów wnętrz, także w wersji darmowej mamy bogatą bibliotekę gotowych model mebli, wyposażenia, dodatków. Oczywiście wersja darmowa nie daje wszystkich możliwości, co wersja Pro. Jednak na własny użytek powinna być więcej niż wystarczająca.

5. Darmowy program do projektowania wnętrz: Roomeon 3D-Planer

Ostatni z polecanych bezpłatnych programów do projektowania wnętrz do Roomeon 3D-Planer. Program należy zainstalować na komputerze. Interfejs jest przyjazny i intuicyjny. Projektowanie odbywa się w trzech zasadniczych etapach. Gotowe projekty można zapisać na komputerze jak i na serwerze producenta. Przy czym w wersji bezpłatnej można zapisać jedynie ograniczoną liczbę projektów. Dodatkową funkcją Roomeona jest możliwość wykonania zrzutu ekranowego bieżącej pozycji symulacji trójwymiarowej (3D) oraz generowanie obrazów 360 stopni. Do dyspozycji mamy też rozbudowaną bazę szablonów i elementów 3D.

Przeczytaj także: Inteligentny dom, a nasze mieszkanie. Jak dobierać sprzęt, aby komponował się z wnętrzem?

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.