Nietuzinkowe płytki podłogowe – poznaj wyjątkowe modele

Są pomieszczenia, w których na podłodze układamy z reguły płytki. Są one trwałe i znacznie odporniejsze niż na przykład panele. Nie jest to ich jedyna zaleta.

Nietuzinkowe płytki podłogowe – poznaj wyjątkowe modele
fot. Pexels

Podłoga może być ozdobą, czymś, co od progu przyciąga spojrzenia. Jeszcze jakiś czas temu zwracało się uwagę tylko na to, by to, co na niej ułożymy, było funkcjonalne. Teraz do wyboru mamy tak wiele różnych propozycji, że bez problemu z ich pomocą znajdziemy sposób na nietuzinkowe wykończenie naszych aranżacji. Szczególnie duże możliwości stwarzają płytki podłogowe mozaika i to właśnie im przyjrzymy się w pierwszej kolejności.

Mozaika na podłodze

Pod pojęciem mozaiki mogą skrywać się różne wersje płytek. W klasycznym ujęciu mozaikę kojarzymy z drobnymi kwadracikami, ale jest to tylko jeden z wariantów. Znacznie ciekawszą propozycją będą płytki heksagonalne. W przeciwieństwie do kwadracików wcale nie musimy układać ich tylko w łazience lub na niewielkiej przestrzeni w kuchni. Wizualnie przypominają plaster miodu, co od razu przyciąga uwagę. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy postawić na płytki w jednym kolorze lub w kilku. Pierwszy wariant jest bardziej uniwersalny i pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od aranżacji i wielkości. Drugi natomiast pozwoli uzyskać wrażenie 3D.

Interesującą propozycją są również arabeski. Fenomenalnie współgrają z tradycyjnymi i nowoczesnymi aranżacjami. W tym przypadku najlepiej postawić na płytki jednokolorowe. Dostępne są w różnych odcieniach, ale największą popularnością cieszą się płytki białe i czarne. Bez zwątpienia wśród nietuzinkowych propozycji nie może zabraknąć płytek kształtem przypominających rybią łuskę. Po ułożeniu na podłodze wyglądają fenomenalnie. Wszystkie warianty mozaiki wyróżniają się przede wszystkim oryginalnym kształtem. Oznacza to, że musimy zadbać, by ich linie były wyraźnie widoczne. Dlatego też przestrzenie między nimi powinna wypełniać fuga w kontrastującym z płytkami kolorze.

A może jodełka?

Motyw jodełki kojarzy się głównie z eleganckimi parkietami. Jednak o parkiet trzeba bardzo dbać, jest kosztowny i nie wszędzie można go zamontować. Jeśli lubimy jodełkę, bez problemu znajdziemy prostokątne płytki, które możemy w ten wzór ułożyć na swojej podłodze. Ponieważ jodełka jest jednym z najmodniejszych wzorów ostatnich lat, ten wariant z pewnością jest warty uwagi. Podłoga w jodełkę może być w różnych kolorach, w zależności od naszych upodobań, wielkości pomieszczenia i tego, jaka jest w nim kolorystyka. Motyw ten ładnie komponuje się z aranżacjami w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, glamour (zwłaszcza jeśli płytki będą z połyskiem).

Tradycyjna szachownica

Teoretycznie szachownica jest propozycją, jaką wszyscy doskonale znamy. Mimo to w dalszym ciągu jest modna, elegancka i kojarzy się ją ze stylami art deco i glamour. Najpopularniejsza jest ta, w której układa się naprzemiennie białe i czarne kwadraty. Możemy pokusić się o inną kolorystykę, ale podłoga nie będzie wyglądać już tak spektakularnie, jakby mogła.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.