„Nieracjonalny mężczyzna”: stylowa i naturalna Emma Stone w nowym filmie Allena

Woody Allen kręci swoje filmy z godną podziwu regularnością. Każdy kolejny, choć do siebie podobny, to potrafi zauroczyć. W „Nieracjonalnym mężczyźnie” swoje uroki roztacza Emma Stone. Jej styl to mieszanka boho i casual chic z nutą romantyzmu.

miniddd

Do sennego uniwersyteckiego miasta Newport przyjeżdża przeżywający życiowy kryzys profesor filozofii (Joaquin Phoenix). Jego reputacja kobieciarza i człowieka niestroniącego od używek elektryzowała okolicę na długo przed jego przybyciem. Abe znany był także jako popularny wśród studentów wykładowca i błyskotliwy rozmówca. Nic dziwnego, że szybko zwrócił uwagę mieszkanek Newport, w tym rudowłosej studentki, Jill (Emma Stone). Profesor w końcu uległ urokowi eterycznej dziewczyny, która i jego, i widzów oczarowała bezpretensjonalnością, urodą i naturalnym stylem.

Garderoba Jill to mieszanka stylu boho z romantycznym. Dominują w niej naturalne tkaniny i barwy, a wszystkie materiały zawsze są najwyższej jakości. Jill nosi się przede wszystkim prosto i wygodnie, jak typowa studentka. Nie stroni od szortów i mini spódniczek, a jednak całość jest zawsze pełna klasy i stylu. Jill lubi zwiewne tkaniny i delikatne wzory. Do tego dodatki najczęściej wygodne tenisówki, hipisowskie plecaki lub skórzane torby. Unika biżuterii, zresztą nie potrzebuje więcej ozdób.

Za stylową szafę Emmy Stone odpowiada Suzy Benzinger. Projektantka już kilkakrotnie współpracowała z Woodym Allenem m.in. przy filmach „Celebrity”, „Co nas kręci, co nas podnieca” i niedawnym „Blue Jasmine”. Do tego ostatniego skompletowała szykowną garderobę dla Cate Blanchett, która wcieliła się w upadłą krezuskę. Za ten film Benzinger dostała nagrodę Amerykańskiej Gildii Kostiumologów w kategorii Najlepsze kostiumy w filmie współczesnym. W „Nieracjonalnym mężczyźnie” projektantka w widoczny sposób odwołuje się do doświadczeń z „Blue Jasmine”. Łączy w nim szyk ze swobodą, elegancję z prostotą i naturalnością.

W końcu Jill także pochodzi z zamożnej, inteligenckiej rodziny, jak tytułowa Jasmine z wcześniejszego filmu. Obie bohaterki są wyrafinowane (Jill gra na pianinie, jeździ konno i studiuje filozofię), mają wyrobiony gust i pewność siebie. Postać Emmy Stone bardziej jednak ceni naturalność i swobodę, zresztą mieszkając w niewielkim miasteczku trudno o lepszy wybór.

 

ZOBACZ GARDEROBĘ EMMY STONE Z FILMU „NIERACJONALNY MĘŻCZYZNA”

 

Nieracjonalny mężczyzna, film, Emma Stone

580096_1.1

580102_1.1

580104_1.1

585071.1

585076_1.1

585077_1.1

585087_1.1

585089_1.1

585096_1.1

585097.1

585100_1.1

585101_1.1

585111_1.1

B-TT1ldIAAAZWh2

irrational-man-woody-allen-1-photo-420

tumblr_ns30eb5uu91s8ccbto1_500

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.