„GOONIES”: DOM Z FILMU ZAMKNIĘTY DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Właściciele domu znanego z filmu „Goonies” zamknęli nieruchomość dla zwiedzających. Wszystko przez natrętnych turystów, którzy zakłócali porządek i spokój mieszkańców.

 

56e8e2915da0dc7e45717fed2cbe660b

 

Biały, okazały dom w miejscowości Astoria w stanie Oregon posłużył za plan zdjęciowy kultowego filmu z 1985 roku – „Goonies”. Jest to prywatna posiadłość, obecnie znajdująca się w posiadaniu Sandi Preston. Fani filmu wciąż przyjeżdżają do niego, aby sfotografować się na tle białej fasady i przy odrobinie szczęścia zajrzeć do środka. Dziennie do Astorii w tym przyjeżdża nawet 1500 osób. Tolerancyjni do tej pory właściciele, z otwartością przyjmowali odwiedzających. Teraz jednak publicznie ogłosili, że posiadłość nie jest już dostępna dla turystów i zakryli dom niebieską plandeką. Wszystko przez bałagan, jaki pozostawiali po sobie przyjezdni.

 

5086083251_5a23a1a01d_b

 

Jak donosi portal newsowy Mashable, Preston wprowadziła się do tego domu w 2001 roku. Jej decyzja o zaprzestaniu udostępniania posiadłości zwiedzającym zapadła po tym, jak odkryła butelki po piwie i niedopałki papierosów porozrzucane wokół domu oraz gdy okazało się, że psy oddawały mocz na trawnik.

 

the_goonies_truffle_shuffle_house

 
In this photo taken on Aug. 17, 2015, a sign is displayed at the home featured in the 1985 classic "The Goonies"  in Astoria, Ore. The home gets up to 1,500 visitors daily, and the property owner is asking for relief.  (Joshua Bessex /Daily Astorian via AP) MANDATORY CREDIT
 

Z kolei w wywiadzie dla „Gazette Extra” Preston powiedziała: – Ludzie stają na środku podjazdu i nie chcą zejść z drogi, gdy mieszkaniec domu chce wyjechać samochodem na ulicę. Do tego przed domem właścicielka postawiła tabliczkę z napisem: „Wyobraź sobie, że kupujesz dom, naprawiasz go, inwestujesz w niego pieniądze, czas i miłość. Później władze miasta Astoria zachęcają sto tysięcy ludzi, aby przyszli przed nim postać. Ten podjazd (utrzymywany przez właścicieli) wita ponad tysiąc ludzi każdego dnia. Większość z nich jest uprzejma i mile widziana, ale wielu nie jest”.

Niestety dla właścicieli to wcale nie koniec natarczywych turystów. Wręcz przeciwnie. Właśnie powstaje sequel filmu „Goonies”. Można się tylko domyślać, że jeszcze więcej osób będzie chciało zobaczyć ten dom.

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.