Mała rzecz, a buduje efekt – włączniki światła nie tylko do filmu

Budowanie przekonywujących scenografii filmowych to długotrwała praca pełna wyzwań. Trzeba zwracać uwagę na szereg małych i dużych elementów, które na koniec tworzą odpowiednią przestrzeń, która zachwyci widzów i pomoże im przenieść się do świata opowiadanej historii.

Okazuje się, że nie tylko podstawowe wyposażenie wnętrz ma znaczenie. Należy równie mocno skoncentrować się na drobiazgach, które choć niewielkie gabarytami, to w znacznym stopniu odpowiadają za finalny efekt wizualny.

Jednym z tego typu produktów do wnętrz są włączniki światła oraz gniazdka elektryczne, o których trochę więcej opowiem w dzisiejszym tekście.

Mała rzecz a buduje efekt – włączniki światła nie tylko do filmu

Niewidoczne elementy niezbędne na planie filmowym i w życiu codziennym

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we wnętrzach bez gniazdek elektrycznych i włączników światła, zapewniających nam dostęp do elektryczności oraz całego systemu oświetleniowego.
Ostatnie lata przyniosły spore zainteresowanie tym tematem. Producenci akcesoriów i architekci zaczynają dostrzegać, że nawet tak niewielkie elementy wyposażenia muszą być dobrze osadzone w przestrzeni, w której się znajdują, oddając jej indywidualny charakter. Włączniki i gniazda zaczynają być powiązane stylistycznie z pozostałymi przedmiotami, znajdującymi się w danym wnętrzu.

Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się modele:

  • standardowe,
  • retro,
  • nowoczesne.

Standardowe włączniki i gniazda znamy wszyscy. Wykonuje się je z tworzywa sztucznego, mają prostokątną formę niewielkich rozmiarów. W podstawowej wersji najczęściej są białe. Obecnie można znaleźć włączniki z ramką z drewna, metalu lub nawet betonu. Dzięki temu, bez trudu znajdziemy idealne rozwiązanie dla każdego, modnego pomieszczenia. Bez trudu wpiszemy je w każdą stylizację – od klasycznej, przez minimalistyczną, aż do industrialnej.

Szczególnie ciekawe z punktu widzenia filmu są włączniki retro. Wykonuje się je najczęściej z porcelany i metalu. Mają charakterystyczny okrągły kształt, choć zdarzają się też modele prostokątne, łączące ciemną ramkę z białymi przyciskami. Powszechnie stosuje się je w filmach, których akcja rozgrywa się na początku XX wieku. Można je choćby znaleźć w dopracowanej w najmniejszych detalach serii o przygodach Herkulesa Poirot, z Davidem Suchetem.

Do jakich wnętrz warto wykorzystać włączniki retro? Idealnie wpisują się w aranżacje glamour oraz art déco, które znów cieszą się olbrzymim zainteresowaniem miłośników dobrego wzornictwa i ciekawych, eleganckich wnętrz.

Ostatnia grupa włączników przywodzi na myśl naprawdę futurystyczne pomieszczenia nie z tej ziemi. Włączniki i gniazda nowoczesne zazwyczaj przybierają skrajnie minimalistyczną formę. Wykonuje się je często ze szkła i metalu. Szczególnie ciekawe są dotykowe panele szklane, dostępne w sklepie Gajwer.pl, pełnym sprawdzonych rozwiązań dla każdego wnętrza.

Dyskretny, designerski włącznik może posłużyć do obsługi wszystkich punktów świetlnych, a nawet do zbudowania scen świetlnych dopasowanych do aktualnych potrzeb. To już element prawdziwego Smart House, które można zainstalować w każdym domu. Science-fiction sprzed kilkunastu lat zaczyna powoli wkraczać do prywatnych domów.

Sekret wnętrza tkwi w dodatkach

Mała rzecz a buduje efekt – włączniki światła nie tylko do filmu

Osoby, zajmujące się budowaniem planów filmowych, wiedzą, że sedno dobrej przestrzeni tkwi w detalach. To od nich zależy spójność wizualna oraz kompleksowy styl wnętrza.

Warto pamiętać o tej zasadzie podczas dopracowywania domowych aranżacji. Szereg dostępnych na rynku rozwiązań pozwala na budowanie indywidualnych, ciekawych stylizacji.

Dbajmy zatem o detale i uczmy się od najlepszych. Niech niby niewielkie drobiazgi, na które mamy wpływ, stworzą niepowtarzalny charakter naszych domowych, prywatnych przestrzeni.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.