Lodówka do zabudowy – jaką wybrać?

Lodówka to jedno z najważniejszych urządzeń AGD w całej kuchni. Dziś pełni już ona jednak nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczna. Z tego też powodu w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się lodówki do zabudowy. Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? 

Lodówka do zabudowy - jaką wybrać?
fot. źródło: Pexels

Kupno lodówki to bardzo ważna sprawa, która wymaga od nas sporego zaangażowania. W końcu jest to urządzenie, bez którego absolutnie nie moglibyśmy się obyć. Jest ono niezbędne właściwie w każdym domu. Nawet gdy jesteśmy jedynie niedzielnymi kucharzami. Kupując nową lodówkę, musimy zwrócić uwagę na wiele jej parametrów i funkcji. Jednak nie tylko to jest istotne. Obecnie równie ważną kwestią dla większości osób jest estetyka takiego urządzenia. Chcemy, aby stanowiło spójny element kuchennej aranżacji i dobrze komponowało się z pozostałymi meblami. Stąd też z pewnością tak dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie lodówki do zabudowy. Można z łatwością dopasować je wnętrza, otrzymując tym samym stylowy efekt. Jaka lodówka do zabudowy sprawdzi się najlepiej? 

Kiedy warto kupić lodówkę do zabudowy?

Lodówki do zabudowy to rozwiązanie, które zaczęto stosować całkiem niedawno. Mimo to jednak zyskało ono bardzo dużą popularność i przychylność wśród użytkowników. Mówiąc w dużym skrócie, lodówka do zabudowy jest po prostu urządzeniem chłodzącym ”schowanym” w meblu. Dzięki temu na pierwszy rzut oka jest całkowicie niewidoczna, gdyż wpasowuje się w pozostałe szafki i szuflady. 

Lodówka do zabudowy to świetne rozwiązanie, jeśli marzy się nam urządzenie kuchni o bardzo spójnym charakterze. To idealny wybór na przykład do kuchni minimalistycznych i bardzo nowoczesnych. Rewelacyjnie sprawdzi się również w kuchniach połączonych z jadalnią i pokojem dziennym. 

Nie można pominąć także faktu, że lodówki do zabudowy będą dobrym wyborem, jeśli planujemy wymianę chłodziarki na nową. Szczególnie jeśli ona także była zabudowana. O ile nie robimy całkowitego remontu kuchni, będzie to najlepsze wyjście. 

Lodówka do zabudowy — zalety 

Lodówka do zabudowy jest właściwie całkowicie niewidoczna w kuchni. I niewątpliwie to właśnie jest największym atutem tego typu urządzeń. Możliwość zupełnego ich zakamuflowania. Dzięki temu możemy stworzyć taką aranżację kuchenną, jaką tylko chcemy. Nie martwiąc się przy tym, że kolor lodówki jest nie taki, jak trzeba, czy że jej design jest zbyt nowoczesny do uroczego wnętrza urządzonego w stylu prowansalskim. 

Zabudowaną lodówkę znacznie łatwiej też utrzymać w czystości. Oczywiście chodzi o jej partie zewnętrzne. Kurz i inne nieczystości nie osadzają się bowiem w różnych zakamarkach. Wystarczy jedynie przetrzeć frontowe drzwi i to wszystko.

Lodówka do zabudowy — ważne parametry

Zadecydowaliśmy, że lodówka do zabudowy będzie najlepszą opcją do naszej kuchni. I co teraz? Wybór urządzenia chłodzącego powinien być bardzo przemyślany. Na pewno nie możemy pochopnie podejmować decyzji. Najważniejsze, abyśmy przy kupnie wzięli pod uwagę najistotniejsze parametry sprzętu. Co do nich zaliczamy? 

Pierwszą rzeczą, która powinna nas interesować, są oczywiście wymiary urządzenia. Jeśli chodzi o lodówki do zabudowy, to jest to kluczowe. Tutaj bowiem sprzęt musi być idealnie dopasowany do swej meblowej obudowy. Każdy dodatkowy milimetr może sprawić, że lodówka po prostu się do niej nie zmieści. Dlatego, zanim udamy się na zakupy, dokonajmy bardzo dokładnych pomiarów. 

Niektóre sprzęty AGD mogą przyczynić się do znacznego zwiększenia kwot widniejących na naszych rachunkach za energię. W związku z tym, że lodówka jest w stanie działania nieustannie, powinniśmy być w tej kwestii szczególnie uważni. Koniecznie więc zwróćmy uwagę na klasę energetyczną kupowanego urządzenia. Najlepszym wyborem będą lodówki do zabudowy A++ oraz A+++. 

Lodówka do zabudowy — dodatkowe funkcje

Lodówki do zabudowy oferują obecnie znacznie więcej niż jedynie chłodzenie. Najlepsi producenci urządzeń chłodzących prześcigają się bowiem w urozmaicaniu ich w dodatkowe funkcje. Jedną z najbardziej praktycznych jest No Frost. Dzięki niej na tylnej ścianie nie będzie zbierać się woda ani lód. Technologia ta staje się już standardem. Koniecznie więc upewnijmy się, że wybrana przez nas lodówka, nią dysponuje.

Bardzo przydatną funkcją jest także Hydro Fresh. Dzięki niej bowiem, produkty spożywcze przechowywane w lodówce zachowają świeżość na dłużej. Dodatkowe szuflady pozwolą na wygodne organizowanie zawartości chłodziarki. 

Lodówka do zabudowy — ile kosztuje? 

Ceny lodówek do zabudowy są aktualnie bardzo zróżnicowane. Nie można więc podać jednej, uniwersalnej, przybliżonej kwoty. Tak naprawdę w sklepach dostępne są zarówno lodówki do zabudowy za nieco ponad 1000 zł, jak i takie, za które zapłacić trzeba nawet 6, 10, czy 12 tysięcy złotych. Różnią się one między sobą stopniem zaawansowania technologicznego i zastosowaniem dodatkowych funkcji. Każda jednak pełni tę podstawową — czyli chłodzi. To, ile wydamy na lodówkę, zależy więc przede wszystkim od naszych preferencji, oczekiwań i możliwości finansowych. 
 

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Kupiłem ostatnio piękną lodówkę. Doskonale pokrywa się z wyposażeniem mojego wnętrza! Doskonała lektura, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.