Kilka pomysłów na zastosowanie taśmy LED — poznaj je wszystkie

Chciałbyś zamontować w swoim domu lub mieszkaniu taśmy LED? Zastanawiasz się, w jaki ciekawy i oryginalny sposób je zastosować? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na zastosowanie taśmy LED. 

Kilka pomysłów na zastosowanie taśmy LED - poznaj je wszystkie
  1. Czym są taśmy LED?
  2. Jakie zastosowanie ma taśma LED?
  3. Listwy LED do łazienki – o czym pamiętać?

Taśmy LED cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. I to nie tylko ze względu na to, że są doskonałym dodatkowym oświetleniem. Dostępne na rynku taśmy LED dają nam teraz nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. To nie tylko wydajne rozwiązanie, lecz także bardzo energooszczędne. Dodatkowo taśmy są bardzo łatwe w użyciu. Jeśli szukasz pomysłów na ciekawe rozwiązania aranżacyjne, sprawdź nasze polecenia już teraz!

Czym są taśmy LED?

Zanim jednak przedstawimy kilka pomysłów, przypomnijmy, czym w ogóle są taśmy LED. Standardowa taśma LED to rząd połączonych wspólnie diod typu LED. Na rynku aktualnie można znaleźć rozwiązania wyposażone w diody SMD oraz RGB. Pierwsze rozwiązanie gwarantuje jeden typ światła – ciepłą lub zimną barwę światła białego. Diody RGB natomiast wykorzystują trzy podstawowe barwy, dzięki którym jesteśmy w stanie otrzymać dowolny kolor oświetlenia. O ile pierwszą opcję wykorzystuje się bardziej w celu doświetlania pomieszczenia, o tyle drugi sposób stanowi swego rodzaju dekorację. 

Jeśli interesują Cię listwy LED, sprawdź koniecznie ofertę na https://sklep.neonica.pl/tasmy-led, gdzie dostępne są przeróżne rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Gwarantujemy, że dzięki tak rozbudowanej ofercie znajdziesz optymalne rozwiązanie dla siebie.

Jakie zastosowanie ma taśma LED?

Dostępne we wspomnianym sklepie https://sklep.neonica.pl/ listwy LED możesz wykorzystać na wiele sposobów. Do standardowych rozwiązań zalicza się oczywiście dekoracyjne podświetlenie sufitu czy akcentowanie witryn meblowych lub luster. Do ciekawszych opcji natomiast zalicza się podświetlenie dekoracyjne miejsca, w którym stoi lub wisi na ścianie telewizor. Jeśli chcesz wprowadzić nieco przytulnego klimatu do swojej sypialni, możesz wykorzystać taśmę LED jako ciekawe oświetlenie zagłówka swojego łóżka oraz we wnętrzu szafy.

Jednym z popularnych pomysłów jest wykorzystanie listwy LED jako oświetlenia mebli kuchennych oraz półek i regałów w kuchni, w tym także dolnej linii mebli. Również w łazience możesz wykorzystać taśmy LED. Na przykład w celu podświetlenia wnęki czy przycisku spłukującego. Równie świetną opcją jest wykorzystanie listwy LED do podkreślania cokołu brodzika czy wanny. Często montuje się oświetlenie tego rodzaju także nad kabiną prysznicową.

Jeśli natomiast masz w domu schody, wykorzystaj taśmę LED. W tym przypadku listwa LED będzie pełniła funkcję zarówno oświetlającą, jak i dekoracyjną. To doskonała opcja, szczególnie w tych domach, gdzie łazienka znajduje się na jednym poziomie. Dzięki temu nie będziesz musiał zapalać w nocy światła, by skorzystać z toalety, ponieważ wystarczy światło, które emitują listwy, by bezpiecznie dostać się na niższy poziom. Ze względu na to, że listwy LED są energooszczędne, mogą być włączone właściwie przez całą noc. Ten parametr sprawia, że rodzice coraz chętniej montują dodatkowe oświetlenie tego rodzaju w pokojach swoich dzieci.  

Taśma LED jest także świetną opcją do doświetlania ciągów komunikacyjnych. Fantastycznie prezentuje się szczególnie na długim korytarzu czy klatce schodowej. 

Listwy LED do łazienki – o czym pamiętać?

Wspominaliśmy, że listwy LED to doskonała opcja dekoracyjna dla łazienek. Jeśli jesteś zainteresowany tym, aby dodatkowe oświetlenie tego rodzaju zamontować w swojej łazience, musisz pamiętać o tym, aby wybierać wodoszczelne rozwiązania. Bez względu na to, czy planujesz zamontować taśmę LED nad lustrem, czy chcesz listwą podkreślić dolną część wanny lub brodzika. Dlatego, zanim złożysz zamówienie, dokładnie sprawdź informacje związane z klasą szczelności danego produktu. Paski LED mają wiele zastosowań. Można je wykorzystać jako diody LED, które jedynie podświetlą element lub podłączyć napięcie zasilania i oświetlać nimi cały czas. Wybierając dobrego dostawcę oświetlenia LED, można skorzystać z oferty sklepu internetowego i znaleźć wszystkie produkty odpowiednie dla potrzeb użytkowników bez wychodzenia z domu. Warto też skorzystać z pozostałych funkcji strony internetowej, które ułatwią zakupy. Dzięki temu strona internetowa pozwoli szybko podać dane kontaktowe i złożyć zamówienie.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.