Rodzaje moskitier do okien — jak wybrać najlepszą?

Moskitiery to wygodne rozwiązanie, które pozwala na cieszenie się latem świeżym powietrzem bez obawy, że do naszego pomieszczenia wlecą niepożądani goście. Chronią nas przed uciążliwymi komarami, muchami i wszelkimi innymi owadami. Możemy zamontować je nie tylko na oknach, ale też na drzwiach, np. tarasowych. Jakie są rodzaje moskitier i jak wybrać najlepszą?

Rodzaje moskitier do okien - jak wybrać najlepszą?

Kiedy zamontować moskitierę?

To na pewno opcja dla osób, które latem nie wyobrażają sobie spania przy zamkniętym oknie. Dzięki nim nie trzeba stosować żadnych toksycznych środków przeciw owadom. Moskitiery pozwalają na siedzenie wieczorem przy zapalonym świetle bez obawy, że w nocy zaatakują nas komary albo nad głową będzie latała uciążliwa mucha.

Rodzaje moskitier do okien - jak wybrać najlepszą?
Moskitiera w oknie

Rodzaje moskitier

Moskitiera ramkowa

To jeden z najczęściej wybieranych rodzajów moskitiery na okna. Montuje się ją w futrynie okiennej za pomocą uchwytów. Są one obrotowe, a sama siatka należy do moskitier bezinwazyjnych. To dobra opcja dla okien, które otwiera się tylko w celu przewietrzenia pomieszczenia. Zamontować na okres od wiosny do jesieni, a potem ściągnąć je na zimę można np. moskitiery od Clicky. Ten rodzaj moskitiery jest łatwy w montażu i demontażu dzięki obrotowym uchwytom. Pasuje też do wszystkich rodzajów okien.

Moskitiera rolowana

Ten rodzaj moskitier występuje w wersji poziomej i pionowej. Siatka moskitiery jest przymocowana do zaczepów zamontowanych w prowadnicy albo w listwie hakowej. Kiedy zdejmiemy uchwyty z siatki, dzięki spowalniaczowi moskitiera nawinie się na kasetę. Moskitiera rolowana w wersji pionowej sprawdzi się do każdego rodzaju okien, a wersja pozioma może być zamontowana na drzwiach balkonowych albo tarasowych. Ponieważ ten rodzaj moskitiery jest blokowany przy pomocy taśmy magnetycznej, to można ją szybko zwinąć i rozwinąć.

Moskitiery na rzepy

Ten rodzaj moskitiery jest wykonany z materiału. Wokół siatki znajduje się pasek z rzepem, który przykleja się do ramy okiennej od wewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu siatkę można dowolnie przycinać do rozmiaru okna, jest to więc moskitiera na wymiar. Dlatego warto wybrać tę opcję, jeżeli mamy niewymiarowe okna i problem z dobraniem moskitiery. Cena takiego rozwiązania jest o wiele niższa niż standardowych moskitier, a dodatkowo możemy je zamontować sami. To również dobre rozwiązanie na drzwi tarasowe czy balkonowe.

Moskitiera drzwiowa

Jak sama nazwa wskazuje, również jest to opcja przeznaczona do drzwi. Montuje się ją za pomocą zawiasów do futryny albo fasady domu. Jest wyposażona w uchwyt do otwierania, a dzięki magnesom jest utrzymywana w zamkniętej pozycji. Taka moskitiera ma także uszczelkę szczotkową, która blokuje dostęp wszelkim insektom, ale też różnym zabrudzeniom. Dzięki samozamykaczom otwarta siatka automatycznie się domyka. Chociaż zazwyczaj takie rozwiązanie stosuje się na drzwiach, to jest też dostępne dla okien.

Rodzaje moskitier do okien - jak wybrać najlepszą?
Moskitiera ramkowa

Jaką moskitierę wybrać?

Wszystko zależy od rodzaju naszych okien i od naszego budżetu. Może wolimy, żeby moskitiera była na oknie cały czas, może czasami chcemy ją demontować albo schować w kasecie. Jeżeli nie chcemy cały czas widzieć siatki, dobrą opcją będzie moskitiera rolowana. Jeżeli z kolei mamy niewymiarowe okna, to siatka na rzepy może się sprawdzić najlepiej. Możemy wtedy dobrać rozmiar moskitiery do okna. Jeżeli chodzi o cenę, najtańszą opcją jest siatka na rzepy. Jeżeli możemy pozwolić sobie na droższe rozwiązanie i chcemy mieć większy komfort, to moskitiera rolowana czy ramkowa sprawdzi się lepiej.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.