Jak zrobić pompony z włóczki? Prosta dekoracja dla każego

Jak zrobić pompony z włóczki? To prostsze niż się wydaje. Pompony są bardzo wszechstronnym dodatkiem zarówno do wnętrz, jak i stroju. Można nimi ozdobić poduszkę, koc, a także czapkę czy torebkę. Możliwości jest znacznie więcej. Zobaczcie prosty projekt DIY, czyli jak samodzielnie zrobić pompon.

pompony z włóczki - DIY

 

Pompony to szalenie wdzięczna i popularna dekoracja, a do tego wcale niezarezerwowana dla dzieci. Wracamy do nich każdej jesieni i zimy, gdyż są miękkie, ciepłe oraz przytulne w wyrazie. Od kilku sezonów cieszą się szczególną popularnością w zupełnie dorosłych wnętrzach i kolekcjach mody. Do obu wprowadzają element zabawy. Mogą być zarówno duże jak i drobne, multikolorowe, jak i monochromatyczne. Nigdy jednak nie pozostają niezauważone. W modzie są niemal już tradycyjną ozdobą czapek, szalików, breloków oraz torebek. Natomiast we wnętrzach pojawiają się przy poduszkach, kocach czy zasłonach. Można też spotkać pomponowe dywany, a nawet taborety z siedziskami z nich wykonanymi. Poniżej zebrałam kilka przykładów wykorzystania włóczkowych kulek zarówno w modzie, jak i designie.

Pompony DIY

Na zdjęciu: 1. Brelok Happy Pompon, Bright Boho. 2. Koc z pomponami, TK Maxx. 3. Poduszka multikolorowa z pomponów, MYK. 4. Szalik z pomponami, Annabel James. 5. Kosz z pomponem, Taka Tomo. 6. Okrągły dywan z pomponów, MYK.


Pompony pasują do wielu stylów, przede wszystkim etno i boho. Dobrze wpisują się też w skandynawską estetykę. Do tego są łatwe do wykonania. W pasmanteriach można kupić specjalne kółka do ich robienia. Gdy jednak chcemy zrobić tylko kilka sztuk, możemy się posłużyć samodzielnie wyciętymi z tektury kołami. Zasada wykonania w obu przypadkach jest taka sama. Zobacz, jak zrobić pompony. Proste DIY dla każdego.

 

POMPONY Z WŁÓCZKI – KROK PO KROKU

Jak zrobić pompony z włóczki - DIYDo wykonania pomponów potrzebne są: zestaw do pomponów lub dwa tekturowe koła, nożyczki i włóczka akrylowa w wybranym kolorze. W zestawie znajdują się specjalne podwójne koła z plastiku w rożnych rozmiarach. Są one podzielone na dwie części i mają specjalne wypustki.

Jak zrobić pompony z włóczki - DIY1. Połącz dwie połówki koła jak na zdjęciu pierwszym.
2. Zawiąż włóczkę na końcu półkola.

Jak zrobić pompony z włóczki - DIY3. Zacznij ściśle oplatać włóczką półkole.
4. Im więcej warstw, tym grubszy i mięsisty będzie pompon. Powtórz ten sam proces na drugim identycznym półkolu.

Jak zrobić pompony z włóczki - DIY5. Połącz obie części za pomocą specjalnych wypustek.
6. Rozetnij brzegi włóczki.

Jak zrobić pompony z włóczki - DIY7. Tak powinna wyglądać rozcięta włóczka.
8. Między plastikowany kołami powinna być przerwa. Przeciągnij przez nią włóczkę i zwiąż mocno.

Jak zrobić pompony z włóczki - DIY9. Usuń plastikowe elementy i wyrównaj pompon nożyczkami.
10. Pompon jest gotowy.

Pompony robi się szybko i sprawnie. Dzięki gotowemu zestawowi można ich wykonać naprawdę wiele bez konieczności wycinania tekturowych kółek. Poniżej możecie zobaczyć do czego wykorzystałam zrobione przez siebie pompony. Ozdobiłam nimi gładką, prostą poduszkę. Pompony w kontrastowym kolorze zdecydowanie ją ożywiły.

Jak zrobić pompony z włóczki - DIYJak zrobić pompony z włóczki - DIY

Zdjęcia: Anna Oporska © Learning from Hollywood

 

 

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.