Plakat typograficzny, czyli dekoracja, która do Ciebie przemówi

Czym jest plakat typograficzny? To wyjątkowy rodzaj dekoracji, której siła oddziaływania polega nie tylko na stronie wizualnej, ale przede wszystkim na treści, jaką głosi. Za pomocą zabawnych, refleksyjnych lub motywujących haseł możemy przekształcić zwykłą aranżację w unikalną przestrzeń.

Plakat typograficzny

 

Nie trzeba być specjalistą od aranżacji, żeby wyczarować pod swoim dachem efektowny wystrój. W tym celu pomogą nam odpowiednio dobrane dodatki. Czy musimy śledzić obowiązujące właśnie trendy i modne rozwiązania? Wcale nie. Kluczem do ponadczasowej stylizacji jest takie urządzenie przestrzeni, która będzie się znakomicie prezentować nie tylko w tym sezonie, ale także w kolejnych latach. Właśnie z tego powodu warto zdecydować się na takie akcenty dekoracyjne, które zawsze będą na topie. Plakaty z napisami cieszą się dużą popularnością już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miały odejść do lamusa.

Plakat typograficzny

Salon z wartościowym przesłaniem

Salon jest sercem domu. Tutaj wracamy zmęczeni po pracy, tutaj spędzamy weekendy, spotykamy się z przyjaciółmi lub bawimy z naszymi dziećmi. To miejsce, w którym odpoczywamy, relaksujemy się i ładujemy baterie. I choć wydawałoby się, że najważniejsza jest dobra, ciepła atmosfera, jaka powinna w nim panować, to nie bez znaczenia jest także wystrój przestrzeni. Nie musimy poznawać tajników feng shui, by wyczarować odpowiednią aranżację. Potrzebny nam będzie tylko zdrowy rozsądek i przemyślane dodatki. Nasz salon nie powinien być przeładowany. Zbyt duża ilość sprzętów i przedmiotów przytłoczy przestrzeń, dlatego warto zadbać o praktyczne szafki, w których schowamy to, co powinno być pod ręką. Z drugiej strony ascetycznie urządzony pokój będzie się wydawał nieprzystępny i chłodny w wyrazie. Zanim jednak zaczniemy szukać bibelotów i ozdób, którymi ocieplimy wnętrze, przeczytajmy co na ten temat ma do powiedzenia specjalista od aranżacji z portalu Redro.pl:

Urządzając wnętrze, warto zdecydować się na efektowną, ale praktyczną dekorację, jaką jest plakat typograficzny w ramie. To połączenie ozdoby i akcentu, który pomoże nam zachować pogodę ducha lub przypomni nam, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Wystarczy przywołać takie cytaty jak: Regret nothing, Follow your heart czy Change your thoughts and you’ll change your world. Ubrany w elegancką czcionkę napis stanie się naszym motto i sposobem, by nie ulegać słabościom ani czarnym myślom. Szeroki wybór haseł otwiera przed nami wprost nieograniczone możliwości. A jeśli nie znaleźliśmy cytatu, którego szukamy, możemy złożyć w sklepie internetowym zamówienie na nasz własny wzór.

Wyrazisty pokój nastolatka

Czym powinna się odznaczać młodzieżowa aranżacja? Kolorami, wigorem i nieskrępowaną fantazją w tworzeniu wystroju. Tutaj nie obowiązują nas żadne reguły, ponieważ młodość rządzi się własnymi prawami. Dlatego możemy zestawiać pozornie niepasujące do siebie estetyki, łączyć zaskakujące kolory i sięgać po oryginalne dodatki. W pokoju nastolatka często znajdziemy plakaty z zespołami lub ulubionymi filmami. A gdyby tak muzyczne inspiracje uzupełnić ciekawymi hasłami? W świecie aranżacji istnieje coś takiego jak „gallery wall”. Polega to na zawieszeniu na jednej ścianie wielu różnych przedstawień właśnie w formie plakatów lub obrazów. Ten swego rodzaju kolaż będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ pozwoli zaprezentować najprzeróżniejsze pasje i zainteresowania. Wśród napisów, na które warto zwrócić uwagę z pewnością znajduje się: Believe in your own magic czy Forever young, wild and free, gdzie hasło zostało wpisane w sylwetkę majestatycznego jelenia.

Plakat typograficzny

Służbowe biuro pełne motywacji

Kto z nas nie miewa czasami chwili zwątpienia, gdy siedzi w biurze nad kolejnym trudnym do zrealizowania projektem lub dokonuje w zleceniu żmudnych poprawek wskazanych przez klienta. Nawet wymarzony zawód potrafi czasami dać w kość. Jedyne, co musimy wówczas zrobić, to się nie poddawać i pamiętać, dlaczego wybraliśmy taką, a nie inną drogę. Z pewnością pomogą nam w tym plakaty typograficzne na ścianę, które zawiesimy w naszym biurze w zaledwie kilka chwil. Taka ozdoba będzie się doskonale prezentować w służbowej przestrzeni, wystarczy tylko, że wybierzmy elegancką lub drukowaną czcionkę. Dreams don’t work unless you do, You are stronger than you think lub Stop thinking, start doing – to zaledwie kilka propozycji z niezwykle szerokiej oferty motywacyjnych cytatów.

Aranżacja nie musi być tylko pomysłem na wizualnie efektowną przestrzeń. Może być także doskonałym sposobem na zagwarantowanie sobie świetnego humoru każdego dnia i naładowanie się odpowiednią dawką motywacji potrzebnej do działania. Wystarczy, że wprowadzimy do pokoju lub biura plakaty z napisami, a zmieni się nie tylko nasz wystrój, ale także nasze wnętrze i nastawienie do świata.
Więcej kosmicznych fototapet znajdziesz na: redro.pl

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.