Jesienne dekoracje z papieru. Oryginalne liście

Jesienne dekoracje z papieru mogą wyglądać bardzo efektownie. Największym symbolem jesieni są kolorowe liście. Dlatego mam dla was proste DIY, jak wykonać oryginalne liście z papieru na dwa sposoby. Najprościej jest oczywiście wyciąć liście z kartonu. Warto jednak wybrać coś ciekawszego, czyli liście trójwymiarowe.

Jesienne liście z papieru

Zmiana sezonów jest nieuchronna. Jesień, choć nie zawsze lubiana ze względu na spadek temperatur, to jednak nie można jej odmówić urody. Najpiękniejszym jej aspektem są zmieniające kolory liście na drzewach, które przybierają złoto-rdzawe barwy. Właśnie one zainspirowały mnie do przygotowania prostych, ale efektownych jesiennych dekoracji z papieru, które każdy może wykonać sam. Dwa projekty DIY pokazują sposoby na wykonanie papierowych liści z efektem 3D.

Przeczytaj także: 12 pomysłów na jesienne dekoracje do domuLiście można po prostu wyciąć z papieru, ale dużo ciekawsze są te inspirowane origami o trójwymiarowych kształtach. Wyglądają efektownie i oryginalnie, a ich wykonanie wcale nie jest trudne. Papierowe liście mogą posłużyć jako dekoracja jesiennego stołu, dekoracja na przyjęcie, czy ozdoba pokoju dziecięcego, ale też i zupełnie dorosłej sypialni. Takie liście połączone sznurkiem stworzą efektowną girlandę, którą będzie można ozdobić pomieszczenie. A zatem do dzieła! Poniżej prezentuję dwa sposoby na wykonanie jesiennych liści z papieru.

Przeczytaj także: Jesienne ozdoby z liści. Pomysły na dekoracje DIY

Jesienne dekoracje z papieru. Oryginalne liście

DIY 1: Jesienne liście z papieru w harmonijkę

Do wykonania tych liście potrzebne będą

  • kolory papier format A4,
  • brązowa bibuła,
  • nożyczki,
  • klej
  • ołówek.

DIY: jesienne liście z papierudiy: Jesienne liście z papieru

Kolorową kartkę A4 zegnij na pół. Narysuj kontur połowy liścia i go wytnij. Rozłóż kartkę i złóż ją w harmonijkę. Złóż powstałą harmonijkę na pół dłuższymi końcami do siebie. Bibułę podziel na grube paski. Paski zwiń w ciasny rulon. Posmaruj klejem dłuższe końce. Po środku, w miejscu zagięcie naklej bibułę. Następnie sklej boki, tworząc liścia. Z tak przygotowanych liści możesz zrobić girlandę. Wystarczy przymocować je do sznurka.

DIY: Jesienne liście z papieru

DIY 2: Jesienne liście z papieru origami

Do wykonania tych liści potrzebne są jedynie kwadratowe kartki kolorowego papieru. Sugerowany rozmiar papieru to 8 cm, jednak warto zróżnicować rozmiar kartek, a tym samym i liści.
DIY: Jesienne dekoracje z papieru

Kartkę papieru złóż po przekątnej na pół. Zagnij kartkę przy najdłuższym boku, tak jak na zdjęciu drugim. Powstały duży trójkąt złóż w harmonijkę. Zagnij wolny róg do środka z jednej i drugiej strony. Następnie zrób dwa mniejsze zagięcia po bokach, tak aby bok nabrał bardziej kolistego kształtu. Rozłóż kartkę. Liść jest gotowy.

DIY: Jesienne dekoracje z papieru

Photos: Anna Oporska/Learning from Hollywood

Zobacz także:
Dekoracje na jesień z papieru. Girlanda z dyni
Jesienne dekoracje: papierowa dynia DIY z niespodzianką

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.