Jesienne dekoracje z papieru. Girlanda z papierowych dyni

Jesienne dekoracje z papieru pomogą rozjaśnić pochmurne dni. Tym razem proponuję papierowe dynie w duchu origami, z których można wykonać girlandę. Dyniowa girlanda to oryginalna ozdoba szczególnie pasująca na Halloween, ale nie tylko. Może nam towarzyszyć przez całą jesień.

Dekoracje na jesień z papieru - dynia origami

 

Dekoracje z papieru należą do najłatwiejszych i najtańszych do wykonania. Dlatego właśnie tak je lubię i polecam jako ozdoby sezonowe, których zazwyczaj pozbywamy się po kilku miesiącach, jeśli nie szybciej. Nie inaczej jest z jesiennymi dekoracjami. Na jesień można z papieru wykonać całą gamę ozdób. Już wcześniej prezentowałam, jak wykonać jesienne liście z papieru oraz papierową dynię ze słodką niespodzianką. Teraz ponownie powracam do motywu dyni, która jest moim ulubionym symbolem jesieni. Już sam kolor dyń nieuchronnie kojarzy się z tą pora roku. Tym razem jednak, proponuję wykonać girlandę z papierowych dyń złożonych w stylu origami. Taka girlanda świetnie się sprawdzi w kuchni, pokoju dziecięcym, ale także jako dekoracja na przyjęcie oraz Halloween. Dynia w końcu także stała się symbolem tego święta.

Poznaj zatem prosty patent na jesienne dekoracje z papieru z motywem dyni.


Jesienna dekoracja z papieru – dyniowa girlanda

Do wykonania tej jesiennej dekoracji z papieru potrzeba kwadratowych kartek papieru w różnych odcieniach pomarańczu, warto też jednak dodać kilka kartek żółtych i czerwonych, żeby nasza girlanda była nieco bardziej urozmaicona. Potrzebny będzie także papier zielony, dekoracyjny sznurek, taśma klejąca i nożyczki. Dokładne kroki, jak złożyć papier w kształt dyni znajdują się poniżej.

 

Dynia z papieru w stylu origami – krok po kroku

Dekoracje na jesień z papieru - dynia origami1. Złóż kartkę na pół. Rozłóż i złóż na pół w drugą stronę. 2. Dolną połowę złóż na pół. 3. Tak samo złóż górą połową kartki

Dekoracje na jesień z papieru - dynia origami4. Lewy i prawy bok złóż do środka, tak żeby spotkały się dokładnie na środku. 5. Powstałe połówki złóż ponownie na pół, odginając je na zewnątrz. 6. Odwróć kartkę na drugą stronę. Zagnij boki do środka, żeby spotkały się dokładnie w połowie kartki.

Dynia z papieru7. Rozłóż kartkę na boki. Jasnym kolorem wyróżniono miejsca, w którym należy zrobić zagięcia w kolejnych krokach. 8. Złóż kartkę wzdłuż jasnych linii bliżej środka. 9. Wykonaj zagięcia wzdłuż jasnych linii bliżej końca kartki. Tak powinna wyglądać prawidłowo złożona kartka.

Dekoracje na jesień z papieru - dynia origami10. Zagnij rogi do środka, tak jak na zdjęciu. 11. Pozaginane powinny być wszystkie rogi zarówno na górze jak i dole. 12. Rozłóż kartkę.

Dekoracje na jesień z papieru - dynia origami13. Zagięte wcześniej rogi, wygnij na zewnątrz, tak jak na zdjęciu. Postąp tak ze wszystkimi narożnikami. 14. Po zagięciu narożników złóż ponownie kartkę według wcześniej wykonanych zagięć. Powinna wyglądać jak na zdjęciu. 15. Odwróć kartkę na drugą stronę i zagnij górne rogi.

Dekoracje na jesień z papieru - dynia origami16. Następnie zagnij dolne rogi pod nieco większym kątem. 17. Zagnij delikatnie boki. 18. Odwróć kartkę. Dynia jest już prawie gotowa. Teraz wystarczy wyciąć z zielonego papieru kształt ogonka i przykleić go od tyłu taśmą klejącą.

Pierwsza dynia z papieru jest gotowa. To ile ich musisz wykonać, zależy od długości girlandy, jaką chcesz mieć. Dynie do sznurka wystarczy przymocować za pomocą taśmy klejącej. Pamiętaj jednak, żeby przyklejać sznurek w górnej części dyni. Inaczej poszczególne elementy będą się wywijać. Girlanda to jedna z najprostszych do wykonania dekoracji na przyjęcie, która wygląda oryginalnie i stylowo. Zdecydowanie lepiej się sprawdzi niż dmuchane balony.

Szukasz więcej pomysłów na jesienne dekoracje? Przeczytaj artykuł: 12 pomysłów na jesienne dekoracje do domu

 

Dekoracje na jesień z papieru - dynia origami

 

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.