Dekoracje świąteczne z papieru. Gwiazdki i śnieżynki

Gwiazdki i śnieżynki z papieru to znakomita dekoracja świąteczna. Można nimi ozdobić choinkę, okno a także prezenty. Gwiazdki z papieru są niezwykle proste do zrobienia, a przy tym są szalenie efektowne. Zawsze się udają, a praca nad nimi to świetna zabawa. Zatem do dzieła. Wycinamy gwiazdki z papieru.

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne

 

Gwiazdki i śnieżynki z papieru to piękna, prosta i bezpretensjonalna świąteczna dekoracja na Boże Narodzenie. Ich wykonanie w zasadzie nic nie kosztuje i nie może być prostsze. Poradzą sobie z nim osoby nawet najmniej sprawne manualnie. Trzeba się bardzo postarać, żeby się nie udały. Dlatego można je robić razem z dziećmi, co z pewnością pomoże je zaangażować w świąteczne przygotowania i wczuć się w świąteczną atmosferę.

Przeczytaj także: Gwiazda Betlejemska z papieru DIY. Jak zrobić gwiazdę krok po kroku?

Do wykonania takich gwiazdek i śnieżynek potrzebne są kwadratowe kartki papieru – rozmiar zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jednak łatwiej się wycina gwiazdki z nieco większych arkuszy papieru. Ja wykorzystałam gotowy zestaw różnokolorowych arkuszy papieru do orgiami, który kupiłam w sklepie Tiger. Do tego potrzebne są jeszcze tylko nożyczki i ołówek. Kartkę należy złożyć jak na poniższych zdjęciach, narysować wzór i go wyciąć. Po rozłożeniu będzie gotowa gwiazdka bądź śnieżynka. Ilość możliwych do wycięcia wzorów jest niewyczerpana. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Można też wykorzystać papier w rozmaitych kolorach, choć największą popularnością cieszą się białe papierowe gwiazdki.Gwiazdki z papieru krok po kroku

 

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne

Poniżej na zdjęciach jest pokazane, jak krok po kroku wykonać gwiazdki z papieru. Najpierw jednak krótki opis:

  1. Kwadratową kartkę należy złożyć na pół.
  2. Powstały prostokąt ponownie należy złożyć na pół. 
  3. Kartkę składamy wzdłuż przekątnej tak, aby powstał trójkąt. 
  4. Krótszy bok trójkąta należy złożyć do dłuższego. 
  5. Końcówkę powstałą w wyniku poprzedniego złożenia, należy odciąć. Tak powstanie finalny trójkąt. 
  6. Na trójkącie należy narysować wzór śnieżynki. 
  7. Wzór należy wyciąć. 
  8. Rozłóż kartkę. Gwiazdka jest gotowa! 

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne
Dzięki tej metodzie można zrobić zarówno gwiazdki o prostych kształtach jak i bardzo wymyślnych. Poniżej kilka przykładów możliwych do wycięcia gwiazdek i śnieżynek. Warto gotowe gwiazdki włożyć między kartki książki, żeby się rozprostowały. Ja je zostawiam tak na noc.

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne

Gotowe gwiazdki i śnieżynki z papieru to znakomita dekoracja świąteczna. Można nimi z powodzeniem ozdobić cały dom. Papierowe gwiazdki będą pięknie wyglądać na choince, ale też zawieszone w oknach. Moim ulubionym sposobem na ich wykorzystanie jest dekorowanie prezentów. Od razu dodają świątecznym paczkom wyrafinowania. Osoby, którym damy tak zapakowane prezenty z pewnością docenią nasz wysiłek.

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne

<!– Composite Start –>

 

<!– Composite End –>

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. Dziękuję za inspirację i przypomnienie, bo dawno dawno temu, kiedy byłam dzieckiem robiłam takie 😀

  2. śnieżynki ZAWSZE mają 6 ramion a nie 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.