Dekoracje świąteczne z papieru. Gwiazdki i śnieżynki

Gwiazdki i śnieżynki z papieru to znakomita dekoracja świąteczna. Można nimi ozdobić choinkę, okno a także prezenty. Gwiazdki z papieru są niezwykle proste do zrobienia, a przy tym są szalenie efektowne. Zawsze się udają, a praca nad nimi to świetna zabawa. Zatem do dzieła. Wycinamy gwiazdki z papieru.

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne

 

Gwiazdki i śnieżynki z papieru to piękna, prosta i bezpretensjonalna świąteczna dekoracja na Boże Narodzenie. Ich wykonanie w zasadzie nic nie kosztuje i nie może być prostsze. Poradzą sobie z nim osoby nawet najmniej sprawne manualnie. Trzeba się bardzo postarać, żeby się nie udały. Dlatego można je robić razem z dziećmi, co z pewnością pomoże je zaangażować w świąteczne przygotowania i wczuć się w świąteczną atmosferę.

Przeczytaj także: Gwiazda Betlejemska z papieru DIY. Jak zrobić gwiazdę krok po kroku?

Do wykonania takich gwiazdek i śnieżynek potrzebne są kwadratowe kartki papieru – rozmiar zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jednak łatwiej się wycina gwiazdki z nieco większych arkuszy papieru. Ja wykorzystałam gotowy zestaw różnokolorowych arkuszy papieru do orgiami, który kupiłam w sklepie Tiger. Do tego potrzebne są jeszcze tylko nożyczki i ołówek. Kartkę należy złożyć jak na poniższych zdjęciach, narysować wzór i go wyciąć. Po rozłożeniu będzie gotowa gwiazdka bądź śnieżynka. Ilość możliwych do wycięcia wzorów jest niewyczerpana. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Można też wykorzystać papier w rozmaitych kolorach, choć największą popularnością cieszą się białe papierowe gwiazdki.Gwiazdki z papieru krok po kroku

 

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne

Poniżej na zdjęciach jest pokazane, jak krok po kroku wykonać gwiazdki z papieru.

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne
Dzięki tej metodzie można zrobić zarówno gwiazdki o prostych kształtach jak i bardzo wymyślnych. Poniżej kilka przykładów możliwych do wycięcia gwiazdek i śnieżynek. Warto gotowe gwiazdki włożyć między kartki książki, żeby się rozprostowały. Ja je zostawiam tak na noc.

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne

Gotowe gwiazdki i śnieżynki z papieru to znakomita dekoracja świąteczna. Można nimi z powodzeniem ozdobić cały dom. Papierowe gwiazdki będą pięknie wyglądać na choince, ale też zawieszone w oknach. Moim ulubionym sposobem na ich wykorzystanie jest dekorowanie prezentów. Od razu dodają świątecznym paczkom wyrafinowania. Osoby, którym damy tak zapakowane prezenty z pewnością docenią nasz wysiłek.

Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne Gwiazdki z papieru, dekoracje świąteczne


Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.