Jak wybrać dobre lustro?

Lustro, oprócz oczywistej funkcji, może stać się świetną ozdobą łazienki, przedpokoju lub sypialni. Warto więc wybrać taki model, który będzie dobrze pasował do wystroju wnętrza.

Jak wybrać dobre lustro?
fot. Pixabay License
  1. Popularne rodzaje luster
  2. Lustro w przedpokoju
  3. Zakup lustra do łazienki
  4. Kiedy warto powiesić lustro dekoracyjne?

Nie jest to wbrew pozorom proste, szczególnie że producenci luster oferują wiele różnych modeli. W sprzedaży można znaleźć małe, średnie oraz duże lustra o kwadratowym, okrągłym, prostokątnym i wielu innych kształtach. Na co więc zwrócić uwagę, aby dokonać trafionego zakupu?

Popularne rodzaje luster

Osoby, które dopiero przymierzają się do zakupu, mogą być zaskoczone tym, jak wiele produktów dostępnych jest w sklepach z lustrami. Pomijając nawet różnice związane z kształtem i rozmiarem, można znaleźć lustra dedykowane konkretnym pomieszczeniom lub zastosowaniom. Przykładem mogą być lustra łazienkowe, dekoracyjne, do przedpokoju, do salonu lub nawet lustra zaprojektowane z myślą o powieszeniu ich w sypialni. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe funkcje (np. podświetlanie lub powiększanie). Jeżeli nie wiesz, gdzie zamówić lustro i jaki model wybrać, nasz poradnik na pewno ci w tym pomoże. 

Lustro w przedpokoju

Chociaż nie każdy może być przekonany do powieszenia lustra w sypialni lub salonie, lustro w przedpokoju to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. Dzięki niemu można się przejrzeć przed wyjściem i w razie potrzeby poprawić fryzurę lub po prostu upewnić się, że dobrze się wygląda. Lustro wieszane w przedpokoju powinno być duże, aby można było zobaczyć całą sylwetkę. Najlepiej sprawdzają się modele prostokątne. Wieszając taki element dekoracyjny w korytarzu, należy pamiętać o wybraniu miejsca, które nie będzie narażone na uderzenie klamką. Świetny efekt można uzyskać, wybierając lustro, które nie ma ramy. Alternatywą dla dużego prostokątnego lustra może być połączenie kilku mniejszych. Wówczas należy powiesić je blisko siebie, aby linie łączenia nie utrudniały korzystania z lustra. Lustro do przedpokoju pozwala również optycznie powiększyć wnętrze, co mogą wykorzystać właściciele małych mieszkań.

Zakup lustra do łazienki

Trudno wyobrazić sobie korzystanie z łazienki, w której nie wisi lustro łazienkowe. Zgodnie z zaleceniami specjalistów od urządzania wnętrz, lustro w tym pomieszczeniu powinno być szerokie na minimum pięćdziesiąt centymetrów, gdyż ułatwi to przeprowadzanie codziennych zabiegów higienicznych. Wieszając lustro nad umywalką, nie można zapomnieć o dobrym oświetleniu, a jeżeli nie ma możliwości zamontowania dodatkowej lampki, warto rozważyć zakup lustra, które posiada wbudowane podświetlenie. Tego typu modele są co prawda droższe, jednak jest to zakup na lata, z którego na pewno będą zadowoleni wszyscy domownicy. Chociaż na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić lustro do salonu od tego, które przeznaczone jest do powieszenia w łazience, warto trzymać się zaleceń producentów. W przeciwnym razie nowe lustro może szybko zaparować, co utrudni skorzystanie z niego po kąpieli. Największy wybór takich produktów znajdziesz na stronie platformy wnętrzarskiej Homebook, która oferuje lustra do każdego wnętrza w bardzo przystępnych cenach. 

Kiedy warto powiesić lustro dekoracyjne?

O ile takie modele jak lustro do makijażu projektowane są z myślą o konkretnych zastosowaniach, to jeżeli chodzi o lustra dekoracyjne, ich funkcjonalność nie jest aż tak istotna. Najczęściej tego typu modele delikatnie zniekształcają obraz, co pozwala uzyskać ciekawy efekt ozdobny. Duże lustro do sypialni można więc wykorzystać jako oryginalną ozdobę, która jednocześnie pozwoli się przejrzeć i sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało większe, niż jest w rzeczywistości.

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Moim zdaniem lustro w przedpokoju lub korytarzu powinno być przede wszystkim duże 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.