FESTIWAL FILMOWY O ARCHITEKTURZE RUSZA 9 KWIETNIA

Beton Film Festival w tym roku odbędzie się po raz drugi, tym razem pod hasłem „Inna przestrzeń”. W warszawskim kinie Luna zostanie pokazanych 26 filmów o architekturze i sztuce.  Impreza potrwa cztery dni.

 

beton_plakat_final_rgb_72dpi_internet

 

Festiwal odbędzie się między 9 a 12 kwietnia w kinie Luna. Filmy zaprezentowane zostaną w trzech blokach tematycznych – „Inna przestrzeń”, „Architektura radykalna”, „Nostalgia za przyszłością” – a towarzyszyć im będzie retrospektywa polsko-austriackiego artysty wizualnego Dariusza Kowalskiego i darmowe pokazy dla dzieci w ramach sekcji Betonik. Organizatorzy zadbali także o bogaty program wydarzeń towarzyszących – spotkania, wykłady, dyskusje, targi książki.

Tematem przewodnim drugiej edycji BFF jest „Inna przestrzeń”, czyli alternatywne wymiary architektury. Tegoroczny program koncentruje się na problemach, takich, jak architektura radykalna, nostalgia za przyszłością, czy geografia i klimatyczny wymiar budownictwa.

W programie można znaleźć takie tytuły jak „Betonowa miłość” – dokument nagrodzony w tym roku Goethe Documentary Film Prize, fabularny film „Locke” – o kierowniku budowy czy tez klasyk z 1929 roku „Metropolis” Friza Langa.

 

Betonowa miłość, film dokumentalny

Betonowa miłość

locke, film

Locke

metropolis, film, Fritz Lang

Metropolis

 

Pełny program dostępny jest na stronie festiwalu: www.betonff.pl

Bilet w przedsprzedaży – 7 zł
Bilet – 10 zł
Karnet na wszystkie wydarzenia w ramach BFF #2 – 100zł
 
beton_plakat_final_rgb_72dpi_internet

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.