DIY: Cytrusowe podstawki pod szklanki z filcu

Cytrusowe podstawki pod szklanki z filcu to znakomity projekt DIY na lato. Stanowią idealną ozdobę nakrycia stołu – prezentują się oryginalnie i wakacyjnie zarazem. Cytrusowe podstawki są w sam raz na letnie przyjęcie. Można je łatwo wykonać samodzielnie. Poniżej znajdziecie tutorial.

DIY Cytrusowe podstawki z filcu

Wraz ze wzrostem temperatury za oknami warto pomyśleć o letnich ozdobach. Jeśli szukasz oryginalnego dodatku na nakrycia stołu, polecam cytrusowe podstawki pod szklanki z filcu. Zostały zainspirowane plasterkami owoców cytrusowych. Są więc energetyczne, świeże i wyglądają soczyście. Cytrusowe podstawki z filcu to znakomity projekt DIY na lato, który można z łatwością wykonać. Wystarczą do tego podstawowe umiejętności szycia. W efekcie otrzymujemy praktyczny dodatek, który będzie nam długo służył. Przekonajcie się, jak wykonać cytrusowe podstawki.Jak zrobić cytrusowe podstawki pod szklanki?

Do wykonania podstawek potrzebne są:

  • kolorowy filc
  • igła i nici
  • szpilki
  • nożyczki

DIY Cytrusowe podstawki z filcu

Z filcu należy wyciąć elementy, jak na poniższym zdjęciu.

DIY Cytrusowe podstawki z filcu

Trójkątne elementy ułóż na białym kole, tak aby utworzyły wzór przypominający plasterek owocu. Następnie przypnij je szpilkami.

DIY Cytrusowe podstawki z filcu

Przyszyj trójkąty do białego tła, a następnie biały krążek do kolorowego tła.

DIY Cytrusowe podstawki z filcuDIY Cytrusowe podstawki z filcu

Tylko tyle wystarczy, żeby wykreować oryginalne cytrusowe podstawki z filcu. Warto poeksperymentować z kolorami filcu. Choć z cytrusami kojarzą się jedynie kolory żółty i pomarańczowy, to świetnie się będą też prezentować odcienie różu, fioletu oraz zieleni. Zielony to w końcu kolor limonek. Zobaczcie poniżej jak się prezentują.

DIY Cytrusowe podstawki z filcuDIY Cytrusowe podstawki z filcuDIY Cytrusowe podstawki z filcuDIY Cytrusowe podstawki z filcu

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. Naprawdę świetnie wyglądają te podkładki. Muszę spróbować sama 🙂 Piękne nożyczki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.