Jak zrobić pudełko na popcorn DIY? Szablon do druku

Urządzasz wieczór filmowy lub imprezę w domu i chcesz podać popcorn? Najlepiej zrobić to w indywidualnych pudełkach, które każdy będzie mógł wziąć do ręki. Zrobienie pudełek na popcorn nie jest trudne. To prosty projekt DIY, który z łatwością wykonasz sam, a efekt murowany. Twoje pudełka będą wyglądać, jak w kinie.

Jak zrobić pudełko na popcorn DIY?
 
Popcorn to najlepsza przekąska na wspólne oglądanie filmów, ale też na spotkania ze znajomymi. Uwielbiają go zarówno dzieci, jak i dorośli. Nieuchronnie kojarzy się z kinem. Tam popcorn jest podawany w kolorowych kartonowych pudełkach. W USA przyjęło się, że te pudełka są w biało-czerwone paski. W Polsce panuje pod tym względem znacznie większa dowolność. Pudełka na popcorn stanowią też doskonały sposób na serwowanie szeregu innych przekąsek, jak cukierków, ciasteczek i innych łakoci. Na imprezach są niezastąpione, bo się nie tłuką i nie trzeba ich potem myć.

Przeczytaj także: Pudełko na ciasto DIY. Podaruj gościom domowe ciasto


Pudełka na popcorn lepsze niż miska

Pudełka na popcorn mogą przybierać różne rozmiary. Na domową imprezę warto przygotować mniejsze, w których zmieści się kilka garści popcornu. To bardzo dobre rozwiązanie, bo wówczas żaden z gości nie jest skazany na jedzenie tylko tego, a w razie potrzeby może sięgnąć po kolejny kartonik. Indywidualne pudełka na popcorn są też dużo lepszym rozwiązaniem niż przesypanie całej prażonej kukurydzy do dużej, wspólnej miski. Wtedy bowiem nie każdy ma taki sam dostęp do popcornu, nie wspominając o mało higienicznym charakterze jedzenia ze wspólnej miski. Każdy poczuje się lepiej, mając swój własny popcorn w pudełku.

Do tego pudełka można indywidualizować – naklejać na nie naklejki z imionami gości czy pokrywać je różnymi wzorami. To z pewnością spowoduje, że goście będą jeszcze bardziej zadowoleni.

Jak zrobić pudełko na popcorn DIY?

Jak zrobić pudełko na popcorn DIY?

Wykonanie pudełka na popcorn jest niezwykle proste. Potrzebny jest do tego jedynie szablon pudełka, który możesz pobrać poniżej, kolorowy karton, klej i nożyczki. Idealny będzie karton we wzory, np. paski. Jeśli jednak masz problemy ze zdobyciem takiego, kup biały i papier do pakowania prezentów. Ja właśnie tak zrobiłam. Wybrałam kilka wzorów papierów pakowych, dzięki czemu uzyskałam kilka wzorów pudełek.

DO POBRANIA: SZABLON NA PUDEŁKO DO POPCORNU

  • Szablon wystarczy wydrukować, wyciąć i odrysować na kartonie.
  • Grube linie wyznaczają boki do wycięcia, natomiast przerywane do złożenia.
  • Boki pudełka należy skleić, a następnie złożyć dno.
  • Ścianki pudełka dokładnie posmaruj klejem i przykładaj po kolei do każdego boku papier pakowy.
  • Obetnij nadmiar papieru. Gotowe.

Pudełka można jeszcze dodatkowo ozdobić etykietami bądź na inny sposób. Jeśli jednak papier jest zdobny, lepiej już tego nie robić, żeby wzór był dobrze czytelny.

Pudełko do popcornu jest proste i szybkie w wykonaniu. Z pewnością twoi goście docenią trud włożony w przygotowanie przyjęcia czy wspólnego oglądania filmów. Pamiętaj też, że zamiast zwykłego popcornu możesz zrobić popcorn smakowy. Poniżej znajdziesz przepis,

Przeczytaj także: Domowy popcorn smakowy na trzy sposoby

Jak zrobić pudełko na popcorn DIY?Jak zrobić pudełko na popcorn DIY?Jak zrobić pudełko na popcorn DIY?Jak zrobić pudełko na popcorn DIY?

 


About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.