SUPERBOHATERZY MARVELA NA STYLIZOWANYCH PLAKATACH

Ekranizacje komiksów Marvela, w tym „Strażników Galaktyki”, królują na ekranach kin. Bohaterów tych produkcji postanowił przedstawić na plakatach macedoński grafik, Marko Manev. W stylizowanych na stare afiszach zredukował swoich ulubieńców do symboli.

c9b92cb0d254b5bb5b21492a54ed1fba

Marko Manev, urodzony w 1985 roku w Skopje grafik, designer i ilustrator, specjalizuje się w tworzeniu plakatów i komiksów. Szczególnie upodobał sobie ilustrowanie superbohaterów. W skondensowanej, oldschoolowej formie przedstawił własną interpretację Spidermana, Kapitana Ameryki, Hulka i wielu innych gwiazd komiksów i filmów Marvela. Stylizowane na stare grafiki operują trafnie dobraną symboliką i oszczędną kompozycją. Efekty prac młodego grafika można zobaczyć poniżej.

plakat_filmowy_Marvel (3)plakat_filmowy_Marvel (19)plakat_filmowy_Marvel (2)plakat_filmowy_Marvel (4)plakat_filmowy_Marvel (5)plakat_filmowy_Marvel (6)plakat_filmowy_Marvel (7)plakat_filmowy_Marvel (8)plakat_filmowy_Marvel (9)plakat_filmowy_Marvel (10)plakat_filmowy_Marvel (15)plakat_filmowy_Marvel (21)

plakat_filmowy_marvel

plakat_filmowy_Marvel (14)

Źródło: www.markomanev.com

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.