ZOBACZ MINIMALISTYCZNE PLAKATY KULTOWYCH FILMÓW

Hiszpańskie studio Atipo stworzyło „Papeles de cine”, kolekcję minimalistycznych plakatów filmowych wykonanych z papieru. Intrygująca seria to hołd dla sztuki papieru i klasyki współczesnego kina.

atipo1

Plakaty powstały w ramach kampanii promocyjnej nowego serwisu internetowego Paper Gallery, czyli galerii papieru. Każdy plakat powstał przy wykorzystaniu innego rodzaju papieru dostępnego w ofercie serwisu. Arkusze różniły się fakturą, grubością, ciężarem i właściwościami. Projektanci, całkowicie ręcznie, bez późniejszej ingerencji komputera stworzyli mądre, intrygujące i ciekawe reprezentacje kultowych filmów jak „Frankenstein”, „Bonnie i Clyde”, „Szczęki” czy „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”. W zależności od filmu wystarczyło nadpalić arkusz papieru, rozedrzeć, zgnieść lub wybrać odpowiedni zestaw kolorów. Plakaty trafnie i w skondensowany sposób oddają tematy i treści filmów. Chociaż sztuka papieru jest czysta i prosta w konstrukcji, plakaty są bogate w symbolikę. Słynne powiedzenie „mniej znaczy więcej” od dawna nie miało tak dobrego potwierdzenia.

 

KOLEKCJA PLAKATÓW PAPELES DE CINE:

 

Oscar-de-la-Renta-18„Frankenstein”

 

atipo2

„Szczęki”

 

atipo3

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”

 

atipo4

„Dracula”

 

atipo5

„Edward Nożycoręki”

 

atipo6

„Człowiek, który chciał być królem”

 

atipo7

„Fahrenheit 451”

 

atipo8

„Bonnie i Clyde”

 

atipo9

„Dym”

 

atipo10

„Zgadnij kto przyjdzie na obiad”

 

atipo11

„Obcy”

 

atipo12

„Most na rzece Kwai”

 

atipo13

„Pancernik Potiomkin”

 

atipo14

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.