BOHATEROWIE HORRORÓW NA PAPIEROWYCH PORTRETACH 3D

W filmach straszą, a na pracach brytyjskiego artysty Eelusa urzekają. Brytyjczyk stworzył serię trójwymiarowych, papierowych portretów postaci z filmów grozy. W takiej formie Dracula czy Frankenstein tracą swą demoniczną moc, pokazując łagodniejsze oblicze.

29

Eelus mieszka w Brighton i projektuje w zasadzie od dziecka. Pierwsze pieniądze zarobił sprzedając własnoręcznie zrobione plakaty do filmu „Wojownicze żółwie ninja”. W końcu hobby przerodziło się w sposób życia. Jego twórczość zdobyła szerokie uznanie głównie w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech. Przy czym tematyka filmowa wciąż jest mu bliska. W zeszłym roku stworzył serię niezwykłych trójwymiarowych portretów kultowych bohaterów filmów grozy. Każdy został wykonany wyłącznie z papieru, który Eelus ręcznie pomalował z wielką dbałością o detal. Nakładające się na siebie kolejne warstwy przycięte w odpowiednie kształty, tworzą interesujące plastycznie struktury.

ZOBACZCIE POTWORNIE DOBRE PORTRETY:

 

116

29 39 43 53 63 72 82 92 101  Been-Here-Forever-1 Been-Here-Forever-2-L Monster-lineup

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.