Oscary: najlepsze plakaty zapowiadające ceremonię oscarową

Sezon nagród filmowych w pełni. Do rozdania najważniejszych statuetek przemysłu filmowego – Oscarów – zostało już zaledwie kilka dni. W oczekiwaniu na ceremonię, zobaczcie plakaty z poprzednich lat zapowiadające tą najważniejszą galę filmową roku.

86Oscars_logo1

O Oscarach mówi się ostatnio w Polsce wyjątkowo dużo. Po raz pierwszy od dawna polski tytuł ma realną szansę na wygraną. „Ida” Pawła Pawlikowskiego jest jednym z najczęściej wymienianych kandydatów do nagrody w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Do tego dochodzą szanse oscarowe za krótkometrażowe filmy dokumentalne. Taka perspektywa skutecznie podgrzewa atmosferę wokół najbliższej ceremonii. W oczekiwaniu na „polskie Oscary” można zerknąć na historię tej najważniejszej nagrody filmowej ujętej w plakatach. Oto przegląd najciekawszych plakatów oscarowych, jakie powstawały na przestrzeni lat, zapowiadających kolejną ceremonię.

78th_academy_awards_poster

78th_academy_awards_poster_b

86OscarPoster_Spotlight

Oscar 93

OSCAR_2002

x700

oscar_poster

Oscar-3

Oscars2013_SethMacFaralane_Poster

63rd_Academy_Awards_ceremony_poster

images-1

About Anna Oporska

Z wykształcenia historyczka sztuki oraz redaktorka. Zawodowo piszę o designie, wnętrzach, filmach i podróżach. Współpracowałam z czterykaty.pl, domosfera.pl, „Czas na Wnętrze”, Onet.pl, Allegro.pl. Jestem też „opowiadaczem”. Zdobyłam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Prelegentów Filmowych.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.